колко различни храни ядат децата ви на 1 годинка

  • 5 537
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
чудя се колко неща трябва да е пробвал и да хапва до 1 годинка?
ние вече ядем: зеленчуци ( морков, картоф, тиква, тиквички, броколи, спанак, царевица, домати), ориз, пшеница, каши, плодове-пресни ( ябълка, банан, круша), иначе в пюре е ял и маракуя, праскова, боровинки и грозде, месо- пуешко, телешко и птиче.  При вас как е? Чудя се дали му давам много/малко храни  newsm78
споделете,  моля ви как е при вас, да се поорентирам малко  Praynig

Последна редакция: нд, 23 апр 2006, 13:24 от mopssy

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Мисля,че му даваш достатъчно храни.Ще добавя риба и черен дроб,много са полезни и двете.От зеленчуците можеш да даваш и чушка,карфиол и краставица,от плодовете на год. съм давала и портокал,мандарина,грейпфрут,лимон,диня...Това се сещам за сега.

# 2
  • Мнения: 623
сирене, извара и жълтък
от плодовете давахме сини сливи /бяха ни любими/ и грозде без люспата и семето

# 3
  • Мнения: 3 042
Може да даваш овесени ядки и други подобни, грис. Peace

# 4
  • Мнения: 649
вдигам си темата по-нагоре с надежда да получа малко повече отговори, да ме извинят модераторите  Praynig

# 5
  • Мнения: 10 758
На тази възраст ядяха това, което и ние ядем.Взимам и храна от детска кухня.

# 6
  • Мнения: 5 370
На тази възраст ядяха това, което и ние ядем.Взимам и храна от детска кухня.
И при нас е такова положението, след годинката почнах да му давам 2 пъти седмично сурово киви в комбина с бананче-много обича.
Оня ден нападна на баща си корнфлейкса и сам ми даде идея за закуска. Ял е мусака, супа топчета-домашни, почти без сол и без никакъв черен пипер.Кашакавал обожава просто.
Ако се сетя друго-ще пиша, Със суровите неща не сме толкова напреднали поради простата причина, че когато вече можеше да яде някои "по-забранени", си беше зима.

# 7
  • Мнения: 3 042
Взимам и храна от детска кухня.
Peace и аз основно с това го храня /месото е пилешко, телешко, свинско, риба/. Може и заешко, но на нашата кухня не дават, за това му давам готови пюрета /Хип/. Агнешко още не съм давала /но защото не съм имала месо/, но сега около Гергьов ден ще го захраня с домашно Grinning. Десертите са крем, домашна юфка /със сирене или прясно мляко/, макарони /със сирене или прясно мляко/, кус-кус със сирене, крем с настърган плод, грис с прясно мляко.
Но давам и от нашите манджи, когато зготвя нещо, което би ял /картофена яхния, супа топчета, леща, грах/ като не запържвам и не слагам сол. Готвила съм му и филе от риба с картофи и дом. сос.
Давам сирене, извара и кашкавал.
Все още понякога /събота и неделя/ си хапва и готови пюрета предимно на Хип за над 8м и над 1г.
Сурови плодове не иска и за това давам все още плодови пюрета.
Давам все още и каша за закуска, защото сутрин не иска да яде друго. Давам и АМ с бисквити, но понеже го яде с не повече от 2 бисквити Закуска и трудно се дава с лъжица не давам често.
След годинката започнах да давам и цяло варено яйце.
Овесени ядки давам предимно след обяд /но може и за закуска/, защото тогава е по-склонен да ги яде, но не им е много фен.

# 8
  • Мнения: X
На 1г. вземах храна от кухнята и ядеше това, което и ние, но приготвено без запръжки и пикантни подправки.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
От плодовете мисля,че повечето вече сме ги яли,единствено динята ще я почнем скоро,зеленчуците-обожава сурови домати,останалите повечето са обработени.От манджите,които приготвям за нас,повечето ги яде,обаче не е много по месото,все се мъча да пробутам по малко.Дробчета яде,филе,шунка,сирене,кашкавал,лютеничка,спагети,юфка,абе всичко яде с една дума,малко са нещата,които не му давам или той не ги обича.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 271
Синът ми вече яде от нашите манджи. Освен, когато ядем кюфтета с пържени картофи - тогава му приготвям нещо специално за него, защото още не яде черен пипер и пържено.

# 11
  • Мнения: 843
Дъщеря ми е на  КухняSimple Smile  Тоест, каквото предложат. Само кемчетата допълвам с плод и бисквити. Има и 2 млечни хранения  късно вечер и рано сутрин. яде всичко, което и попада в устата, но, не и давам. Смея се,  но е плъхче.. най -вече обичаме списания и вестници. Гризе си ги, направо.

  А, сериозно казано..Освен детската кухняSimple Smile По лесно ми е да кажа какво избягвам : солети, снаксове, филийки с маргарин/ и квото и да е от сорта. Диваненцето ми е толкова доверчиво и ящно / въпреки че е мъничка/ че набива ВСИЧКО.  Тоест , трябва да я пазя.
   Обаче, давам кисело мляко с бисквити и плод. / зеленчук, какъвто имам,  даже и марулка/, попара със много сирене. Може и да е еднообразно / + млечната кухня"  но мисля, че е достатъчно.
 Поне веднъж в месеца.. попарата и е с домашен кашкавал/ поне така го рекламират/ , но без масло в попарата.
  Обожава кашкавал, мъникът.  И днес , на Великден.., това и беше исканетооо,  разрева се направо.. да дъвче кашкавал. Е, давам.минимумът.
    Днес яде и агнешко с  зелен лук../ на фурна/ пасирано. / свекито го беше направила без подправки/     Ами омете го.
дотук мисля, че се справям.
Избягвам солетите заради, солта, с която  и аз готвя  и млечната кухня също. Снаксовете.. на 1 година... не ми се иска още.. шоколадът е табу-.
   Повечето от тези неща съм научила във този форум. И МУ благодаря. Разните " неща" които допускам.... аз така решихSimple Smile/ и си нося отговорността/

# 12
  • Мнения: 5 622

 Аз честно казано съм позабравила какво точно е ядял на годинка. Сега е на година и седем месеца.

Но от 8 месечен е на детска кухня и каквото дават там, това е ял. Със сигурност не е било много повече от това, което даваш ти  Wink

# 13
  • Мнения: 5 468
Ядеше много работи, защото беше записана на детска кухня и там правиха всякакви манджи.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 334
И ние скоро ставаме на годинка, и аз все се терзая , че ядем еднообразно, но ядем всичко, което мамите са казали до тук. Давам всичко, което се сетя, че има на тази географска ширина и не ми се струва нитратно или мазно.

Общи условия

Активация на акаунт