Ходите ли на екскурзии с децата?

  • 2 332
  • 33
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Ммм да,цял живот не се спрях и от както сьм сама по4ти никьде не сьм ходила Cry.А това мноооого ми тежи Sad.Трудно ми е да помькна 2 годиШно дете по влакове ,автобуси или самолети.Пьк и финансовата страна на вьпроса хи4 не ми харесва Confused
Ние ходихме на море за 3 дни миналата година(благодарение на една мама от форума_отидохме и на гости Laughing Heart Eyes),до Бьлгария сме си ходили ведньж и понякога ходим до Мадрид на разходка,ниЩо пове4е Cry Cry Cry.
Кажете вие ходите на екскурзии с децата?Имате ли време и достать4но вьзможностти да го правите,заЩото аз си мисля ,4е при мен не са толкова вьзможностите ,колкото времето. Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз мъкна Дариа навсякъде с мен - даже я взех при последната ми командировка  Embarassed Детето е обиколило БГ за близо 2 годишния си живот. Не ми създава проблеми, имам кола и пътуваме само така...влакове и автобуси ми се виждат много мръсни. В чужбина не съм я водила и то главно, защото ми е по-лесно да я оставя на някой, вместо да минавам през вадене на паспорт, молби до бившия да подпише това и онова... може би лятото ще я заведа в Турция обаче.

Сега пак ми престой 4 дневна командировка във Варна и вече няколко колеги ми предложиха да я взема с мен, а те да я гледат докато съм в съда  Laughing

# 2
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
чак на екскурзии е силно да кажа че ходим- все пак трябва и да работя newsm78
 но за сметка на това, отиваме за по 2-3 дни извън града с приятели като се организираме
в почивните дни се опитвам да не се разхождаме в града а да излезем  наоколо, ходим понякога за риба,
а лятото вечер след работа, ако не съм окъсняла прекалено много- багажа и на плажа...
и поне едни път в годината открадвам една седмица, за да отидем на планина, че да сменим малко въздуха а и да прекараме повечко време заедно

# 3
  • Мнения: 4 458
Разбира се че ходя където мога с децата. Това че са малки не значи че не разбират. Вярно хамалогията е голяма но и аз не ги водех много далече. На село, на море, до зоологическата, на планина за деня, на вилата.... такива леки екскурзийки докато свикнат и се нагодят на пътуванията и смяната на обстановката.
Сега като са по-големи ходим за по няколко дена

# 4
  • Мнения: X
Ми ний сме много малки още за такива дейности. За съжаление нямам кола, баща ми има само 1 пикап двуместен... който не става за екскурзии, освен ако не тръгна аз, той и бебето де  Wink. Засега ще сме така. По-натам: или книжка /щото и такова чудо немам даже/ и кола като забогатея... /някъде далечното необозримо бъдеще/ или ще търсим следващия господин да е с лично превозно средство. По принцип не виждам защо да не го заведа на Витоша примерно.. като попорастне, с транспорта... Аз отсега още миткам с кенгуруто из цяла София та дете и багаж не ще ме спре..  Grinning

# 5
  • Мнения: 583
ходих с малката на море, когато беше на 8 месеца, редовно ходим на витоша, два пъти бяхме за по три дни на планина.много обичам, но повече от 3 дни трудно издържам щото взе да става палавка и доста ме уморява понякога, макар че винаги ме придружава или братовчедка ми или една приятелка! Tiredиначе бих скитала по-често и по надалеч! Hug

# 6
  • Мнения: 2 956
Ако имах възможност бих я водила навсякъде....само ,че колата ми я "свиха" още докато бях бременна...а сега самичка няма как  Rolling Eyes ако ми се удаде случай с приятели да отидем някъде задължително е с мен( то и без това няма кой дая гледа  Laughing).

# 7
  • Мнения: 3 634
Ние бяхме миналото лято в БГ в пълен състав, аз, синкото (на 5 години) и бебата (на 5 месеца).
Имахме смяна на самолет и висене на летището в Будапещ, но като цяло всичко мина добре и останах доволна. Не беше чак толкова трудно, като се изключи багажа дето го носихме и който в края на крайщата се оказа доста безполезен.
Тази година май няма да ходим в БГ, но другата вече мисля, че ще е много по- лесно като няма да трябва да се влачат излишни неща. Само като се сетя, че и 30 бурканчета с бебешки пюрета и 18 кутии с мляко за бебета бях повлякла... ааа и един пакет памперси... Ужас...
Иначе с децата се разкарваме с градския транспорт и ако ходим при приятели в Хелзинки ходим с автобус и с влак.
Не казвам, че е лесно, но не е и невъзможно.
Време имам бол... възможностите са ограничени, но със спестяване и това се оправя.

# 8
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Хахаха,мамо ФИН,ти и мен си минала бе жена hahaha,как Ще понесеш толкова много храна за Бг,и там си има WinkпИУрета.
Ето ,ние в4ера ходихме до Мадрид с Алекс,голямо 4удо беше, то не беше метро ,то не бяха стьлби,а тежиииииии Crazy.Просто скоро няма как ,трябва книжка да си вадя ,заЩото така ве4е не става,навсякьде сьм сама а Алекс ве4е пораства и много палав става,без кола не може Confused,Този месец май ,Ще  карам шоФИорските курсове.


Ммм да, и на вас да се "похваля",имаме си СКАРЛАТИНа ,тази ни е пьрвата шарка Confused

И до зоологи4еската градина ходихме Wink

# 9
  • Мнения: 3 634
Вал, знаех аз, че и у БГ има пюрета, ама сакън да не й стане нещо на принцеса дъщеря ми... та 30 пюрета сиреч 15 дни... от 35 дневен престой...
Какво да ти кажа... дори ни хартисаха някой пюренца... Залюбихме тези на Ганчев, че и едно дори си донесохме обратно тука (и май е мухлясало в шкафа).
Акъл море имам...

Честита ви шарка.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
Вярно е че като по отраснат децата става малко по лесно с екскурзиите, но и багажа на по-големите принцеси хич не е малко . НЕ СЕ НАДЯВАЙ да се оттървеш от багажа. Вярно ,че няма да носиш бурканчета и памперси , но ще влачиш многооооооо други съкровища  Laughing без които принцесите немогат, а и за половината от тези съкровища може и да не се сети принцесата докто сте на почивка - нооооо ти трябва да ги вземеш  Naughty Поне при мен е така.
/Само за пример ще ти кажа, че миналата година за морето като събирах багаж, моята девойка приготви колелото, ролерите и тротинетката, освен всичко останало - направо изпаднах в ужас. А тя ми обесняваше колко ще са й необходими там/
Аз се старая при всяко излизане от София дъщеря ми да е с мен. Тази зима започна да се учи да кара ски и това е още един повод да се махнем макар и за ден - два от града. От както си я имам моята принцеса не съм ходила на почивка сама /това си има и лоши и добри страни/, винаги сме двечките. Даже ако излеза през деня - неделя-  без нея, приятелите ми питат за нея - защо съм я оставила, къде е, защо не е с мен и така  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Аааа,аз зная ,4е няма да намалее багажа ,но поне като слизам от автобус,влак ,самолет ,Ще мога да го оставя само да ходи а не да го вла4а с мен по земята понеже то4но в този момент то е решило,4е не иска да ходи Close.
А ина4е за багажа на госпожиците ми е ясно Laughing,аз все оЩе си спомням как трьгвахме на екскурзии Mr. Green като бях малка Laughing,целият гардероб с мен си носех ooooh!,хахахахахаха сега разбирам заЩо майка ми все ме питаМе заЩо взимам 2 лака за коса,заЩо взимам 2 4ифта еднакви сенки,зимните дрехи Embarassed......хахахаха все едно 4е там кьдето отивахме нямаше нито дрехи ,нито гримове,НИЩО.
Оба4е Naughty аз си имам господин4оооооооо Laughing Laughing Laughing Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
нямах предвид, чак толкова голяма госпожица - с лак за коса и сенки, но с достатъчно на брой плюшен зоопарк и няколко скъпоценни барбита /заедно с тоалетите им/, но с това се свиква  Laughing
Май и господинчовците си има любими неща които влачат на всякъде - някой робот или лего или електронна игра и т.н., но със сигурност не са толкова много като на девойките  Joy
То и ние жените май имаме повече багаж от мъжете, а уж сме разумни  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 634
То туй малко ОФФ топик ама да не пускам тема да ви се хваля...


Dioni, права си.
Аз като тръгна на някъде и понасям целия си гардероб.
Дори утре ще заминавам на мини круйз до Швеция (без да слизаме от кораба) и сега се чудя и мая какво да си взема... Онея ли или тея панталони? Оназ или таз блуза... ами обувки? 2 чифта? Мани... на майка ми й викам тая чанта е много голяма... ама май ще я напълня до горе.
Добре, че ще имам кавалер да ми я носи... ХАХА.

А децата ----> баба. Ще се гледкат цяяяял уикенд, а мама ще развява байрака. След 24 часа вече сме на пристанището.

# 14
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
МОФ, приятна почивка- то това твоето без децата си е голямо бинго Laughing
и аз ще отлепя малко от града за почивните дни, ама с малкият- но багажа ще ми го носи колата- все пак ще има ограничения, защото господинчото ако го оставя ще събере доста приличен набор от играчки, колички и т.н., не че ще му трябват, ама....

Общи условия

Активация на акаунт