психически тормоз

  • 2 993
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Посъветваха ме да споделя с вас проблема си и евентуално да ме посъветвате как да постъпя.
Накратко.Живеех на семейни начела с бащата на детето си 7 години.Разделихмесе но детето продължи да подържа връзка с баща си по мое настояване.Проблема е в това че бащата ми оказва психически тормоз и ме манипулира със сина ми.Имам ли законово основание да огранича достъпа му до мен и какво трябва да направя.

# 1
  • Мнения: 1 809
Не съм сигурна ,че можеш на 100% да ограничиш достъпа на бащата до детето,но някакви ограничения би трябвало да има.Моят съвет е да говориш с адвокат.Не знам ,когато нямаш развод какви са ти правата и т.н.Но най-добре ще ти каже адвокат!!

# 2
Аз нямах брак с бащата...просто искам да огранича достъпа му до мен но не и до детето....никога не сме и говорили до сега с бащата да уреждаме това чрез адвокат

# 3
  • Мнения: 473
Аз нямах брак с бащата...просто искам да огранича достъпа му до мен но не и до детето....никога не сме и говорили до сега с бащата да уреждаме това чрез адвокат


Aз също нямам брак с бащата на синът ми.Но немога да разбера как си тормозена.Ако искаш разкажи пове4е,може и аз да съм била в дази ситуация и да ти помогна със съвет?

# 4
  • Мнения: 1 809
Ами..малко сложен въпрос.Просто спри да се виждаш ти с бащата или и аз не знам..  newsm78Все пак ти си имаш човешки права,които закона защитава.В този смисъл просто поговори с адвокат,без да идва бащата.Просто да споделиш каква е ситуацията и адвоката ще ти каже какви да вариантите..Мисля,че от там можеш да получиш най-адекватен отговор.Тук всички може да споделим опит,но всяка ситуация е различна и се изискват различни действия..Ами...освен да ти пожелая успех и дано скоро имаш спокойствие..  bouquet

# 5
Той неможе да се примири с мисълта че имам личен живот.Колкото и пъти да изляза някъде до по късно той намира случай да ми натяква че не се грижа за детето....идва у дома и вдига скандали и т.н

# 6
  • Мнения: 473
Той неможе да се примири с мисълта че имам личен живот.Колкото и пъти да изляза някъде до по късно той намира случай да ми натяква че не се грижа за детето....идва у дома и вдига скандали и т.н

Позната ситуация.На мен ми се проверяваше детето дали има нокти и дали са 4исти уши4ките.много унизително ама факт.Но аз не разбирам след като не живеете заедно той откъде знае ти кога излизаш?

# 7
  • Мнения: 1 809
Той неможе да се примири с мисълта че имам личен живот.Колкото и пъти да изляза някъде до по късно той намира случай да ми натяква че не се грижа за детето....идва у дома и вдига скандали и т.н
Ами има разни ограничителни заповеди и т.н.,но пак ти казвам за това трябва адвокат..

# 8
  • Мнения: 473
Той неможе да се примири с мисълта че имам личен живот.Колкото и пъти да изляза някъде до по късно той намира случай да ми натяква че не се грижа за детето....идва у дома и вдига скандали и т.н
Ами има разни ограничителни заповеди и т.н.,но пак ти казвам за това тряба адвокат..


Никакъв адвокат не и трябва.Отива в полицията пуска жалба 4е въпросния идва по всяко време в дома и без покана и 4е я тормози .Викат го и подписва декларация 4е в радиос на колко си там метра няма право да минава и готово HugНо незнам дали това тя иска ?

# 9
Аз съм под непрекъснато наблюдение...лошото е че живеем в съседни блокове в момента.Всяка вечер той се чува с детето за да си пожелаят лека вечер.когато детето си е при мен никога не съм си позволявала да излизам .Това го правя кагато детето нощува при баща си защото само в тия случаи съм свободна

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Подобен проблем имах и аз и се съветвах с Пела. Ако ти се рови, виж в темата Въпроси към адвокати. Докато нямате влязло в сила съдебно решение за правата над детето и нямате брак общо взето можеш изобщо де не се виждаш нито ти, нито детето с него. Тогава той би могъл да заведе дело за права и оттам ти да му наложиш ограничителен режим на виждане с детето, както и да го съдиш за издръжка и така. Това е законовия ред, който в момента действа и Пела ми го обясни надълго в темата, за която ти казвам.
Другото, което те е посъветвала Тонката - може би също работи, на мен не ми се е налагало да прибягвам до този начин.

# 11
  • Мнения: 473
Аз съм под непрекъснато наблюдение...лошото е че живеем в съседни блокове в момента.Всяка вечер той се чува с детето за да си пожелаят лека вечер.когато детето си е при мен никога не съм си позволявала да излизам .Това го правя кагато детето нощува при баща си защото само в тия случаи съм свободна

Сис не 4е е моя работа но след като той се интересува от твоя ли4ен живот ти интересуваш ли се от неговия?Защото при мен се слу4ваше същото.всяка ве4ер малкия се 4ува с баща му за лека нощ и се по4ва едно звънене аз по късно звъня и права проверка къде е.Следователно ако аз замина някъде с малкия той звънеше на домашния телефон там дали наитина сме там,уж да 4уе детето(щото аз нямам мобилен .Тамън  2-ва имам).Затова те питам,защото на мен баща му не ми е още 100% безразли4ен.

# 12
  • Мнения: 473
Подобен проблем имах и аз и се съветвах с Пела. Ако ти се рови, виж в темата Въпроси към адвокати. Докато нямате влязло в сила съдебно решение за правата над детето и нямате брак общо взето можеш изобщо де не се виждаш нито ти, нито детето с него. Тогава той би могъл да заведе дело за права и оттам ти да му наложиш ограничителен режим на виждане с детето, както и да го съдиш за издръжка и така. Това е законовия ред, който в момента действа и Пела ми го обясни надълго в темата, за която ти казвам.
Другото, което те е посъветвала Тонката - може би също работи, на мен не ми се е налагало да прибягвам до този начин.

Morgana благодаря и аз ще погледна защото и мен ме итересува това.

# 13
  • Мнения: 473
Аз съм под непрекъснато наблюдение...лошото е че живеем в съседни блокове в момента.Всяка вечер той се чува с детето за да си пожелаят лека вечер.когато детето си е при мен никога не съм си позволявала да излизам .Това го правя кагато детето нощува при баща си защото само в тия случаи съм свободна

Сис не 4е е моя работа но след като той се интересува от твоя ли4ен живот ти интересуваш ли се от неговия?Защото при мен се слу4ваше същото.всяка ве4ер малкия се 4ува с баща му за лека нощ и се по4ва едно звънене аз по късно звъня и права проверка къде е.Следователно ако аз замина някъде с малкия той звънеше на домашния телефон там дали наитина сме там,уж да 4уе детето(щото аз нямам мобилен .Тамън  2-ва имам).Затова те питам,защото на мен баща му не ми е още 100% безразли4ен.
Поне при мен беше така.

# 14
На мен бащата ми е безразличен.....просто се опитвах да сме в разберателство заради детето но явно трябва наистина да се консултирам с адвокат...
Сега ви оставям.....Желая на всички весели празници и дано пак да се засечем...

Общи условия

Активация на акаунт