Вече ще поставят "убита ваксина" - полио

  • 812
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Вижте какво прочетох днеска във вестника......

21.4.2006        Телеграф  стр.8
Решение
Поставят "убита ваксина"
 
Взели сме решение от тук нататък да се използва убита ваксина при имунизация срещу детски паралии, каквото е практиката навсякъде по света. У нас бебетата се ваксинират само с жива ваксина. Все още не мога да кажа със сигурност когато точно ще въведем новата ваксина, тъй като това е свързано с планиране и инвестиция на средства, каза още д-р Кунчев.

Недостатъкът на живата ваксина, която се прилага срещу детски пара-лич е, че понякога вирусът може да възвърне своята инфекциозност и да причини парези и парализи при имунизираните деца и техните контактни. Установено е, чете са по-чести при поставянето на първата доза.

Убитата ваксина съдържа умъртвени вируси, които не могат да причинят заболяване. Имунизацията при убитата полиоваксина е с 3 дози през 1-2 месеца и 4-та доза 1 година след третата. Тя е единствената ваксина, която може да се поставя на деца с нарушен имунитет, при които живата е противопоказна. При нея не съществува риск от парализи, както е при живата. Друго голямо предимство на убитата ваксина е и възможността да бъде включена в състава на комбинирани ваксини.

Тя се съхранява много по-лесно от живата, тъй като не е необходимо да е в замразено състояние. Тази ваксина може да бъде закупена от аптечната мрежа в страната ида се постави от педиатър. Цената й е между 13 и 22 лева.
 

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Браво, страхотна новина.......Все някога трябваше да стане това  Grinning

# 2
ццц, чак сега се сетиха

# 3
  • Мнения: 1 214
Най-после!Естествено мудни както винаги.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 790
ццц, чак сега се сетиха

За съжаление се сетиха, след като близначетата във Варна се заразиха.

# 6
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Вижте какво прочетох днеска във вестника......


 
Взели сме решение от тук нататък да се използва убита ваксина при имунизация срещу детски паралии,  Все още не мога да кажа със сигурност когато точно ще въведем новата ваксина, тъй като това е свързано с планиране и инвестиция на средства, каза още д-р Кунчев.




Хубаво са се сетили, ама това ми прилича на вземете си купета ваксината, докато ние се набутаме да я минем през ЗК #Cussing out
А тези които не могат да си позволяват да купуват ваксините ще продължават да слагат живите ваксини и да се надяват че тяхното дете няма да е от пострадалите!

# 7
  • Мнения: 47 963
малкия сега го имунизирахмес тази ваксина,естествено ме беше страх да не направи някакви реакции,разбирам ги родителите дето ги е страх да си ваксинират децата!ако можех,и аз щях да си купя от другата,ама такъв е живота!
дано поне занапред наистина я заменят ,за да няма странични действия и спокойно да си имунизираме децата!
дано не останат празни приказки!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 287
дано и за менингитните ваксини да се сетят ,ако не друго поне да ги  внасят

# 9
  • Мнения: 8 459
дано и за менингитните ваксини да се сетят ,ако не друго поне да ги  внасят
те се внасят

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 287
аз знам за Акт Хиб само,останалите,за които тук съм чела ми казаха,че могат да ги поръчат от чужбина,но инф. ми е от края на м.г. може и да се е променило нещо

Общи условия

Активация на акаунт