Кога започна да ви "тежи" бременността ?

  • 9 004
  • 116
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Чистя и вършея днеска и си мисля кога ли ще почне да ми тежи много коремче и бременността като цяло?  Кога вече няма да мога да се наведа да си взема нещо паднало от земята (примерно) или ще се задъхвам като чистя? Също се замислих колкооо ли огромен корем ще имам и как ще се придвижвам  Crazy дали ще ми е удобно като си седна на кафеце или като се разхождам просто? И тази лятна бременност чувала съм, че е най-трудно през лятото да износиш детенце? Ми крачетата като се подуят  Shocked.. хич няма да ми се мърда сигурно? И болките в кръста винаги ли ги има.. ? Мале мале.. За сега ми е перфектно и не изпитва никакво неудобство освен, че не мога да спинкам по корем както преди.
Та да ви питам мили майчета които вече са ги преживели тези болежки кога започна да ви "тежи" бременността?  newsm12

# 1
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами след 22-23 г.с започнах да се задъхвам и да спането започна да става трудно.След 28 г.с корема ми започна да расте много бързо и тогава вече започна истински да ми тежи.Към края не можех да ставам сама от леглото и будех татито да ме вдига по 100 пъти на нощ,за да ходя до толалетна.Е,това на него му тежеше повече,но без тези неща не може PeaceСамо като си помислиш за малкото човече,което те рита постоянно отвътре,и всиките болежки и неудобства ти се струват незначителни Grinning

# 2
  • Мнения: 7 186
След 7- 8 месец започна да ми натежава. Много ме болеше гърба, защото висях с часове на компа. Embarassed Иначе си бях доста подвижна до края, не съм имала проблеми в това отношение.

# 3
  • Мнения: 3 042
След 7 м започна да ми натежава.

# 4
  • Мнения: 2 381
Към 7-ия месец.Едва ставах от леглото.Търкалях се като топка Joy

# 5
  • Мнения: 992
След 7 м започна да ми натежава.

   Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
8-мия и особено 9-тия месец ми бяха кошмарни.Не можеш да спиш като хората,не можеш да си очистиш къщата,не можеш 100 метра да извървиш без да спреш три пъти да починеш  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 309
В 7 месец, започва да тежи и да изпитваш неудобство при много движения. Ужаса обаче за мен беше в 9 месец, толкова ми тежеше, че едвам издържах, нито обувките можех да си вържа, нито от леглото да стана, накрая взе че ми се прищипа и един нерв на кръста, та едвам ходех /анестезиолога и сестрата с 300 зора ме качиха на операционната, така ме болеше Joy/.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 611
Към 9 месец , но никога не ми се е  случвало да не мога да се наведа или да стана до последно си бях на работа и си чистех и готвех.Само спането ми беше много неудобнопрез8-9 месец.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Предишната бременност не ми тежеше - чак в 9 месец накрая се задъхвах и бях тромава. Но сега вече съм като баба- едва изкачвам стъпалата, боли ме кръста, а и корема ми е доста по изобилен от преди Mr. Green Така, че е различно..А и предишната беше зимна бременност, а сега ще съм лятото...това с подуването на краката мен най- много ме притеснява Embarassed

# 10
  • Мнения: 9 894
взимах си всичко изпуснато, връзвах си обувките, носех си покупки, вкл. диня, изобщо до края си се наслаждавах на 20те си килограма. Не съм имала проблем с пространството - само мъжът ми отвреме навреме не изчисляваше правилно и се набухваше в корема ми.  Joy Ако не ходех през половин час до тоалетна, всичко щеше да е наред.
Обаче последната седмица преди да родя, се побърках. Нито се понасях, нито можех да се гледам, само пуфтях и всичко ми тежеше. Спирах да си почивам на всеки ъгъл. Но по-скоро, защото знаех, че ми остават броени дни.

Аааа - и това с подуването на краката ме мъчеше. Още преди обяд се подуваха, а вечерта бях като слон. Носех само чехли и джапанки, и това си е предимство на лятната бременност  Laughing

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
средата на 7-мия месец.

# 12
  • Мнения: 8 917
Не ми е тежала до последно и слава Богу Peace Единственото неудобство е, че не можех да си обувам обувките права - пречеше коремът Mr. Green

# 13
  • Мнения: 7 640
взимах си всичко изпуснато, връзвах си обувките, носех си покупки, вкл. диня, изобщо до края си се наслаждавах на 20те си килограма. Не съм имала проблем с пространството -............
Аааа - и това с подуването на краката ме мъчеше. Още преди обяд се подуваха, а вечерта бях като слон. Носех само чехли и джапанки, и това си е предимство на лятната бременност  Laughing
и аз бях така- много си ми беше добре- не съм имала изобщо проблеми нито с навеждане, нито с разхождане и задъхване.
Повече е въпрос на мобилизация и техника.
Дано си като мен Peace

# 14
  • Мнения: 10 758
След 7-мия месец ми тежеше много, но това не ми правеше впечатление, защото бях много щастлива от самата бременност.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт