Как слагате детето в столчето за кола?

  • 4 230
  • 19
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Или в моя случай, как втиквате пищящото ритащо бебе на мястото му? Е голям квич настав. Още като я вземе баща й (той я закопчава, че стига по-лесно от мен), започва да пищи и да се гърчи, да рита и да се извива... Макар че всеки път обяснявам, как всеки си има място (тати си има....мама има...Мая има...) и как всеки се закопчава, не помага.
Дайте идеи, защото и двамата с мъжа ми вече мразим това преживяване, а почти всеки ден по няколко пъти ни се нагала да я вадим-слагаме в столчето.

# 1
  • Мнения: 2 006
Същото е понякога и при нас.Обикновено сядам отзад при нея и си играем,най-весело става като се разпеем с тати,малката се 4уди в такъв момент,да пла4е ли,да се смее ли Confused:  Grinning Така,4е импровизирай Grinning

# 2
  • Мнения: 7 831
С големия нямам проблем, но Дани го натъпквам със солета в ръка  Grinning .

# 3
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми не можеш с нищо да я забаламосаш. Признавам си-вече не я връзвам. Но и тя от около месец седи сравнително спокойно в столчето си. Държи се за облегалката за главата на предната седалка. Смятам след още месец да започна пак да я връзвам...може пък да е започнала да рзбира малко повече.

# 4
АМи при нас този проблем не е стоял, защото от бебета са все в седалки и никога не е имало компромиси относно тях.
Но си мисля, че например можеш да й даваш да държи нещо нейно любимо - било играчка или нещо за ядене. Симона например винаги ни проверява и ние дали сме се закопчали, че даже ако някой се забави и прави тя самата забелешки (но тя е вече голяма Wink )

# 5
  • Мнения: 530
Абе и при нас винаги е била в столче Анна, но явно и това не винаги е гаранция, че няма да започне да иска да седи на нормална седалка с нормален колан. Точно защото ни вижда че ние си нямаме столчета и явно и на нея й се иска. А иначе и тя следи дали сме си закопчали коланите и недай си боже да реша да изкарам колата на заден преди да съм си сложила колана, веднага надава вой.

Колкото до това как я 'набутвам' в столчето когато не иска да сяда. Първо с добро, се опитвам да й обясня че се налага, че не може да пътуваме по друг начин. Ако не разбере от дума, опитвам се да я разсея, да й кажа колко ще е интересно където отиваме, да й дам нещо за ядене, пиене или за игра. Ако нищо от тези неща не помогне, просто я 'набутвам'. Тя пищи кански, ще реши човек отстрани, че я колят, но няма начин. Имаше един период преди няколко месеца - много протестираше. Сега рядко й се случва. Може би разбира повече когато й се обясни предварително, че ще ходим някъде с колата (примерно сутрин си знае, че отива на ясла, вечер като се прибираме, обикновено вече не се съпротивлява защото знае че следва или пазаруване или нещо интересно вкъщи. А и вече могат да се водят 'преговори' с нея, което до преди няколко месеца беше в сферата на мечтите, така че подлежи повече на разумни доводи и увещаване.

# 6
  • Мнения: 1 072
МиШо имаШе такьв период когато беШе на около 10 месеца, то не бе рев, ...4удо...
Полеки4ка свикна, и на мен ми помогна това, 4е давах неЩо за ядене, та белким се разсее. Ина4е едва издьржаШе 10 минути завьрзан. Сега като се нервира си сваля презрамките от раменете и остават само тия на кра4етата.ОбЩо взето свикна, 4е така трябва да пьтува, на неговото си място ( аз никога не сядам отзад с него), ат даже понякога и задремва. Странно ми е , заЩото тои в коли4ката си не е заспивал от много малко бебе.

# 7
  • Мнения: 966
Pri nas mai e navik daje si spomniam Yana beshe na 1 1/2 i se naloji edin poznat da ni xvarli do doma vleje deteto vidia 4e niama stol4e i izleze e xodixme si pesha:(. pROSTO MAI se 4ystvashe nesigorna bez stol4eto si znam li ili prosto go smiata za 4ast ot peijaja Grinning  Grinning  Grinning .

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние не сме имали никога проблем - нито в кошницата, нито сега в голямото столче.

# 9
  • Мнения: 83
Не съм имала кой знае какъв проблем със слагането в столчето за кола нито с големия, нито с малкия. Просто всеки си знае мястото в колата. Но съм против даването на храна било солета или бисквити и т.н. Така големия се задави на едно кръстовище и не ме питайте как спрях по средата му, хукнах да го вадя и си представете какво настана. #Bad Talk  Затова повече храна не. Пускам музиката и така! Успех!

# 10
  • Мнения: 1 278
И ние не сме имали проблем с нито единия от двамата. Сещам се обаче, че Сашко много обича да слуша аудиоприказки в колата. Можете да пробвате да се заредите с любимите приказки на Мая на касета/диск и всеки път да й предлагате да си избере коя да слуша. С това или с нещо подобно, което се случва само в колата например, ще й "патентовате" возенето, така че да й харесва

# 11
  • Мнения: 4 358
Не сме имали проблем със слагането на Оги в столчето.
Интересно му е да разглежда през прозореца и в колата е послушен.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: jutoo
Ние не сме имали никога проблем - нито в кошницата, нито сега в голямото столче.
и ние даже сега като е по-голям си се натъкмява сам си сяда

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами при нас е даже обратното - вече е на 4 г. и отгоре и не иска да седи като "големите". Все се бута в бебешкото столче, ама вече и е доста малко.

# 14
  • Мнения: 3 394
А пък нашето дори се усмирява-почва да гледа очароватилно, защоте ще е в бу-то /колата/ Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт