Крем за лице с фотозащита

  • 3 300
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Мамчета, какъв крем за лице ползвате за пролетта и лятото? Искам да си взема нещо, но още се чудя какво. Кожата ми е светла и ми се образуват лунички. Миналата година се мажех с крема на детето VICHY60, но е мазничък, а кожата ми е комбинирана. Искам нещо, което хем да е леко и хидратиращо, хем да защитава лицето от слънцето  Sunglasses

# 1
  • Мнения: 1 254
Здравей  Flutter
Няма как кремчето да не създава лъщене, тъй като УВ-филтрите са мастноразтворими вещества и имат този неприятен ефект при всички типове кожа  Peace Неотдавна на пазара на козметични суровини се появиха и водноразтворими филтри (макар и доста по-скъпи), които отскоро се "предлагат" и у нас - в България и могат да се влагат дори в гелове така, че проблемно мазните кожи могат да се третират само с гелчета  Peace. Мисля, че за сега няма такъв продукт на нашия пазар (нито роден, нито вносен), който да е с такива филтри. Ние разработваме серия за мазна кожа с такива филтри, но тя няма да е скоро на пазара. Но така или иначе, когато си избираш продукт е добре да имаш предвид следните неща:
1. вече знаем, че кожата е светла и предразположена към лучнички;
2. колко време прекарваш на пряко слънчево греене през лятото (като изключим плажа - там е ясно). Ако си домакиня и се разхождаш с детенце не по най-жаркото слънце и не много дълго - СПФ до 15 ти е достатъчен и ефектът на мазнеенето ще е доста по-малък Wink Ако си изложена по-дълго и на по-интензивно слънце, при твоята светла кожа, - над 35-ти фактор. Даже действително детски продукти.
3. Използваш ли избелващи продукти в този сезон? Ако да - то се нуждаеш от фактор 50, 60, понеже кожата става много по-чувствителна на слънцето.

  bouquet кожа!

# 2
  • Мнения: 171
Ами аз съм се спряла на хидратантния на Euserin С SPF15, но ми се искаше нещо по-силно. Явно обаче наистина няма такова в БГ.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ами аз съм се спряла на хидратантния на Euserin С SPF15, но ми се искаше нещо по-силно. Явно обаче наистина няма такова в БГ.
Аз използвам крем на  Аvene  50+ "емулсия". Кожата ми е като твоята. След като родих през зимата и започнах да излизам с количката пролетта, получих пигментация на лицето. Ходих на дерматолог и ми изписа този крем, който е подходящ за моята кожа и още един крем, за да премахна петната.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Мога да ти препоръчам кремчето на Рок - Хидра + витамини SPF 15. Много леко и свежо кремче. Не мазнее, идеално е за основа за грим. Върху него ФДТ направо се лее някак си. Просто много хубаво кремче.
 Peace

# 5
  • Мнения: 171
Благодаря ви момичета! Valia, би ли ми казала какво ти е изписала дерматоложката за петната. Аз нямам петна, а лунички но мисля че и на мен ще ми свърши работа.

# 6
  • Мнения: 27 524
Ла Рош - серията Антелиос,има различни фактори,взела съм си 50+,има 20 и 40,за мазна и за суха кожа,оцветен,много са добри  Peace

# 7
  • Мнения: 18 542
За кой ли път ще го кажа:
Anthelios XL60 на La Roche Posay   Peace  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 101
За кой ли път ще го кажа:
Anthelios XL60 на La Roche Posay   Peace  Simple Smile
newsm10 newsm10 newsm10

# 9
  • Мнения: 3 835
Неотдавна на пазара на козметични суровини се появиха и водноразтворими филтри (макар и доста по-скъпи), които отскоро се "предлагат" и у нас - в България и могат да се влагат дори в гелове така, че проблемно мазните кожи могат да се третират само с гелчета  Peace.

Веси, а би ли написала латинските наименования на тези филтри - да знаем какво да търсим в INCI?  Praynig

# 10
  • Мнения: 1 629
Аз пак да пробутам на Ейвън Вижуъл пърфекшън-а с фактор 20 за смесена кожа. Доволна съм от него и не е скъп.

# 11
  • Мнения: 554
ето това ползвам http://www.bioderma.com/english/produits/detailproduit_soleil.asp?numProduit=224
и съм много доволна ... имайки превид , че съм бременна и кожата ми е склонна към петна .... сега е чиста като млекце. Аз си взех вариянта който е тониращ и лицето изглежда като с лек слънчев загар

# 12
  • Мнения: 3 835
Нещо не ми е ясно за тези кремове  newsm78

Хем са с фактор 100, хем трябва да се нанасят през два часа!

# 13
  • Мнения: 1 645
ето това ползвам http://www.bioderma.com/english/produits/detailproduit_soleil.asp?numProduit=224
и съм много доволна ... имайки превид , че съм бременна и кожата ми е склонна към петна .... сега е чиста като млекце. Аз си взех вариянта който е тониращ и лицето изглежда като с лек слънчев загар

А твойта кожа каква е #Crazy

И аз съм се насочила към Bioderma ,но за суха кожа нямат крем със тониращ ефект newsm78
Или бъркам Embarassed

# 14
  • Мнения: 27 524
Нещо не ми е ясно за тези кремове  newsm78

Хем са с фактор 100, хем трябва да се нанасят през два часа!

Макисмалният допустим фактор е 50+ , а защитата е 100. През 2 часа е, ако си на плажа и има пясък, къпеш се в морето и си изложена на силно слънце часове наред. Но в града не е така, така че сутрин едно хубаво намазване е ок. Евентуално, ако си навън повече време може да нанасяш и втори път.

Общи условия

Активация на акаунт