Въпросче за разтежа на 3г възраст

  • 1 550
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте момичета , имам един въпрос свързан с разтежа на детенце.
Понеже яде по много малко като количество и някой път въобще пропуска(следобедната закуска) ,дали ще и се отрази на разтежа. последните месеци е пораснала с 1см. Нормално ли е ? А и дали може да получи гастрит от нередовното ядене?
По принцип на външем вид не и личи много да не яде , о въпреки всичко си е отслабнала.
Започна да не яде нормално след втората година .

# 1
Не се притеснявай за храненето, децата най-добре знаят кога и по колко да хапват. Насилването при нас имаше отрицателен ефект. Рая не яде добре от 1,5 години, като е имало дни, в които е хапвала само по няколко солети. Сега вече яде малко по-добре - това стана, след като аз се предадох и спрях да настоявам, да моля и да играя театър. Лекарката ни каза, че към 1,5 - 2 години бързината на растежа намалява и необходимостта им от храна спада, освен това сега е времето, в което те започват да подбират храните, да градят вкус и да отказват, това, което са поемали като бебоци. Така че моят изстрадан съвет е - не насилвай.

# 2
  • Мнения: 2 732
и моята е минала на три пъти ядене на ден .Колкото до растежа все сме нагореее за сметка на пълнотата

# 3
  • Мнения: 922
Нашият Вальо, когато ходи на градина яде като за двама. А когато си е вкъщи... нищо не хапва...
А що се отнася до растежа... На кг почти нищо не наддава. За 1г е качил цяло кило. А на височина... почти цяла година не мърда на ръст и после изведнъж... бум... като гъбка...

Не се притеснявай. Така ще е вече Wink

# 4
  • Мнения: 364
при нас има дни, в които яде нормална храна - супа или ядене и повече, в които сме само на сух хляб или кифлички. пие много течности - сокове, чайчета. на този "режим" сме от около година и половина и резултата е висока, но слаба госпожица (за година и половина е наддала най-много 2,5 кг). когато обаче реши да яде започва да ме преследва с различни желания - случва се рядко, но съм оптимист! Grinning

# 5
  • Мнения: 10 758
Не се притеснявай  bouquet
Щерката почти не яде, а расте като гъба направо.

# 6
  • Мнения: 1 113
И Лилия яде три пъти на ден. Когато е на градина си изяжда всичко, но пък след това отказва да вечеря, най-много да хапне малко салата. А когато е в къщи отказва следобедна закуска. И въпреки това наддава нормално и на ръст, и на тегло.

# 7
Благодаря ви майчета , ние на килограми си вървим горе долу добре на 3г - 14кг.  на височина 97см.

# 8
  • Мнения: 5 140
Благодаря ви майчета , ние на килограми си вървим горе долу добре на 3г - 14кг.  на височина 97см.

Съвсем си е в норми детето, изобщо не се притеснявай.
Все пак децата порастват и започват да стават по капризни.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Уф, моята пък ми се вижда нисичка... Confused Сигурно си въобразявам, обаче в сравнение с други деца на нейната възраст и по-малки ми се струва ниска... Rolling Eyes И тя е на 3 г.

# 10
  • Мнения: 998
И Цветката има "проблем" с яденето, както ядеше всичко и по много от няколко месеца яде по малко и то с претенции. За половин година е пораснала 5 см, но на килограми нищо не е качила все още си е малко под 14! Аз не се притеснявам от както се е родила съм на принципа, колкото иска толкова!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами нашият малчуган на височина расте - сега е 97 см, но на килограми- не може да мине 12 кг. и това си е.
 Напоследък хич не иска да яде и много е отслабнал. Като го съблечем имам чувството, че ще му се счупят крачетата. Добре, че са дрешките та да изглежда "прилично". То няма къде да го щипнеш да му се порадваш.

# 12
  • Мнения: 704
Уф, моята пък ми се вижда нисичка... Confused

Аз съм на обратния полюс - моята ми се вижда доста височка Blush; то растеж, растеж ама чак толкова??

На 3г.5м. - височина 120см, 24кг.

# 13
  • Мнения: 22 786
Здравейте момичета , имам един въпрос свързан с разтежа на детенце.
Понеже яде по много малко като количество и някой път въобще пропуска(следобедната закуска) ,дали ще и се отрази на разтежа. последните месеци е пораснала с 1см. Нормално ли е ? А и дали може да получи гастрит от нередовното ядене?
По принцип на външем вид не и личи много да не яде , о въпреки всичко си е отслабнала.
Започна да не яде нормално след втората година .
Не яде нищо почти,добре,че хапва ябълки и салта и  корнфлейкс.С това се изхранваме.Но си расте на ръст и килограми.Никой не вярва,че е злояд.А като бебе/до 2г/ядеше с такъв апетит...

# 14
  • Мнения: 1 425
Аз си мисля,че голяма роля имат и гените.Ако детето е генно предразположено да расте или не- то храната не дава толкова горямо отражение. newsm78 Моят син е на 3.5г.и е висок 115см. и тежи 22кг.,хапва си нормално като за възраста. LaughingНо татко му е доста висок и съответно.....Не мисля ,че има някакъв повод за притеснение стига детето да е здраво. Peace

Общи условия

Активация на акаунт