майката или бебето

  • 1 990
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 422
Ако искате, напишете, моля, и аргументите си.

Може би трябва да уточня, че аз питах за личното ви мнение, а не за медицинската практика. Благодаря ви за отговорите.

Последна редакция: нд, 23 апр 2006, 12:28 от NadG

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 132
В акушерството правилото е "Щади детето, пази майката". По въпроса - надявам се никога да не бъда изправена пред подобен избор.

# 2
  • Мнения: 2 178
Майката,разбира се. Въпреки че не зависи от нея,а от лекарите.Все пак,колкото и грозно да звучи-има и други шансове за дете,но ако майката умре ще страдат много повече хора.

# 3
  • Мнения: 7 186
"Щади детето, пази майката".

Peace

Естествено, че майката. Никой лекар няма да се навие да навреди на родилка и да и причини смърт, при положение, че има шанс да живее, за да спаси бебето, дори и такова да е нейното желание.

# 4
  • Мнения: 4 195
детето...........

# 5
  • Мнения: 3 042
Майката,разбира се. Въпреки че не зависи от нея,а от лекарите.Все пак,колкото и грозно да звучи-има и други шансове за дете,но ако майката умре ще страдат много повече хора.
Peace

# 6
  • Мнения: 3 089
майката.
особено, ако има вече едно или повече деца.
да не дава господ такава ситуация

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
В такива случаи, независимо от желанията, се спасява майката.
майката.
особено, ако има вече едно или повече деа.
да не дава господ такава ситуация

# 8
  • Мнения: 992
Майката,разбира се. Въпреки че не зависи от нея,а от лекарите.Все пак,колкото и грозно да звучи-има и други шансове за дете,но ако майката умре ще страдат много повече хора.
  Peace

# 9
В такива случаи, независимо от желанията, се спасява майката.
майката.
особено, ако има вече едно или повече деа.
да не дава господ такава ситуация
                Естествено що за въпрос.       

# 10
  • Мнения: 10 758
Майката Peace

# 11
  • Мнения: 1 422
Цитат
Естествено що за въпрос.

Щом има две мнения, винаги има и два възможни отговора. Ето виж тук също има хора, които са казали, че те биха предпочели детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 720
Не знам как ще прозвучи, но мисля, че в такива случаи по-важно е майката да бъде спасена. Не говоря за себе си, едва ли бих била в състояние да взема такова решение, най-малкото - физически. Питат ли някога една майка такива неща??? Не ги ли решава д-ра или таткото примерно?

# 13
  • Мнения: 1 422
Моят избор също е майката.

Както написах в един друг форум - Мисля, че повече хора биха страдали за нея. А за някои хора загубата на жената, сестрата, дъщерята или приятелката би била унищожителна - в психологическо отношение. Бебето никой не го познава. Факт  Wink

# 14
  • Мнения: 164
В такива случаи, независимо от желанията, се спасява майката.
майката.
особено, ако има вече едно или повече деа.
да не дава господ такава ситуация
                Естествено що за въпрос.       

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт