Вече оперираха дечко - имаше ингвинална херния !!

  • 4 338
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 827
това е началото на темата, а завършека е на втора страница

Ще оперират дечко - има ингвинална херния.
Вчера като излизаше от банята го забелязох - единия му тестис беше голям - колкото голям орех. Така се паткосах, че няма на къде. Баш по празниците, вечерта и то на "мъжката гордост". Добре, че лекаря ни е наблизо. Оказа се херния. Канала, по който слизал тестита в торбичката му бил по-широк и от там слязла и чревната стена. Опасно било ако се заклещи. Успокоиха ме, че от 2 до 5% от мъжете независимо в коя възраст ги имали тия широки канали... От всички възможни варианти хернията било най-лекото. От там търчахме в Пирогов да го види хирург и да запишем дата за операцията. Не знам защо я пускам тая тема ...ама сърцето ми се е свило. Искаха да ни приемат още в първия работен ден, но понеже е предразположен към алергии ще го тестват първо за упойката и тогава. След 10 дена ще го оперират. Било работа за 30 минути. Инак той милия нищо не усеща- нито го боли, нито го сърби. Не се пипа там и не му обръща внимание. Ама въпреки това съм притеснена. Едно такова ми е в стомаха без реална причина. Как ще се справя, как ще мине всичко, да не се стресира в болницата.. знам ли. Никога не съм влизала в болница с него.. Знам, че ще мине и замине ама докато минат тия 10 дена...Казват, че и докторите в детска хирургия на Пирогов си разбират от работата. Исках просто да споделя, едва ли ще ми стане по-леко, но рева ей така без причина...
Другия момент е, че на мен ми става лошо от кръв и болници.. само като чуя Пирогов и се спичам. Като си представя да съм два -три дена в болница, където всеки ще ми разказва неговия случай...аз като се пореже някой и ми прималява. Знам, знам, че съм раждала все пак... ама това са си моите вътрешни усещания. Извинявайте, че ви напълних главата с глупости. Днес е хубав християнски празник. Пожелавам на всички ви здраве и приятни почивни дни. Христос Возкресе.

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 20:36 от Dragon's Bride

# 1
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Вси4ко ще бъде наред.Успех на малкия мъж. Hug

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78151.msg1349480#msg1349480
Това е темата, която пуснах по повод същата херния на щерката. Споделила съм всичко в нея, там намерихме и хирург, прочети я. Д-р Оги я оперира на обяд, след обяд се прибрахме пеша.
Няма изобщо от какво да се притесняваш Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 827
Рени, благодаря ти за линка

# 4
  • Мнения: 5 140
Dragon's Bride ще ви стискам палци. Всичко ще се оправи. И моят мъж има, но не е опериран. В Пирогов са добри, знаят си работата. Успех.

# 5
  • Мнения: 2 274
Всичко ще мине добре!
Не се притеснявай!
Кураж!

# 6
  • Мнения: 1 858
Сега ти трябва да си спокойна за да предаваш твоето спокойствие и на детето. Знам, че това, което ти казвам е адски трудно за постигане, но поне се опитай. Всичко ще мине и замине . А и специалистите в Пирогов са добри и си знаят работата. И не забравяй после да пишеш как е минало всичко!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
  Наде, не мога с никакъв съвет да ти помогна Sad съжалявам, че ви се случва това и то точно по празници, когато трябва да ви е най-леко и спокойно.
  Много стискам палци всичко да мине бързо, леко и да се възстановите за нула време  bouquet!

# 8
  • Мнения: 2 006
Кураж  bouquetНе се тормози, колкото и банално да звучи малкия те усеща-желая ти много сили Simple Smile

# 9
  • Мнения: 8 450
Воистина воскресе!
Мога да си представя какво ти е и каквото и да ти кажа,едва ли ще се успокоиш докато не мине операцията.Майката затова е майка,защото все има тревоги.Бъди силна и вярвай,че всичко ще бъде наред. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 455
Наде, знам как се чувстваш, защото и на моят син му предстои операция след 10 дни. Неговата херния е над пъпа и е леко заклещена, но се надявам всичко да мине както трябва.
Благодаря на Рени за препоръката за д-р Оги, който се оказа наистина страхотен специалист и човек. Рени, благодаря ти още веднъж   bouquet !
Наде, стискам палци всичко да мине както трябва!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кураж, Терионче! Всичко ще мине благополучно!  Heart Eyes
Ако можете да си тръгнете по-рано от болницата, както ти е писала Рени, ще ви е по-добре!

# 12
  • Мнения: 843
Споко! Нито е тежка операция.. рутинна е направо.
          При мен, това което ми скъса нервите, е че откриха хернията на 1 м. на бебо  , но понеже не беше заклещена, не оперираха.Идеята беше, че при растежа, ще се прибере.  До тук добре, но при всяко разплакване  , го болеше, трябваше аз да я  притисна и прибера. И наставаше мир, до следващото разплакване... За 8 месеца станах факир на това.  Но Малчо стана на 9 месеца.. и се заклещи хернията . Оперираха го след 12 часа. След още 12 дечко беше шен и си бяхме в къщи. Малко мрънкане/ много леко/  още ден  и се приключи!  Само да кажа.. това се отнася за синат ми, който  е на 20 години вече. Да не говорим за белег или проблеми. Всичко си му е... наред.
     Ингвиналната херния беше колкото  малко киви между тестиса и сгъвката на крака.
Нямаш лентичка и не зная на колко е детенцето/ пък съм и разсеяна/
      Всичко ще е наред,  наистина е рутинна операцията:-))
       Бързо оздравяване! Hug Hug

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Hug Споко, човече, всичко ще е наред! Мисли само хубави работи!

# 14
  • Мнения: 262
не се тревожи и ние сме оперирани от съсщото няма проблеми операцията е за 40 мин и след 5-6 часа ни изп9исаха няма абсолютно ниакакви проблеми всичко ще е наред и аз бях се паткосала свалих 3-4 кила по тва време от притеснение и после се оказа че нямало смисал от толкова притеснение, а за килограмите пак си ги качих за съжаление. Желая ви успех, бързо възтановяване и няма място за притеснение

Общи условия

Активация на акаунт