много странно

  • 538
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 901
Не съм сигурна, че намерих в статиите подобно кърмаческо поведение.  Значи винаги кърмя от двете гърди. Обаче много често първата/без значение лява или дясна/ малкият не я зачита - дърпа се, връща се, захапва, пуска и т.н. След като се помъчим известно време така го слагам на другата гърда и там си изсуква всичко спокойно. Каква е логиката, двете гърди са еднакви, а той показва предварително желание да суче.  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 391
Имам абсолютно същият проблем, чудех се на какво се дължи, дали начина по който го държа на въпросната "нежелана" гърда не му допада newsm78Или пък нежеланието има нещо общо с това, че там имам фиброаденом? newsm78

# 2
  • Мнения: 9 901
само че при мен не е само с едната гърда, няма значение коя му давам първо - все така реагира.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Една възможна причина, за която се сещам - на първата гърда се бори да предизвика рефлекса за потичане и е нетърпелив, пуска-захапва, пуска-захапва и се дразни, а като го прехвърлиш на другата след някоко минутки борба, млякото вече е потекло и се кротва да си суче Grinning

# 4

   И АЗ МИСЛИА КАТО ХЕДРА

# 5
  • Мнения: 5 391
Една възможна причина, за която се сещам - на първата гърда се бори да предизвика рефлекса за потичане и е нетърпелив, пуска-захапва, пуска-захапва и се дразни, а като го прехвърлиш на другата след някоко минутки борба, млякото вече е потекло и се кротва да си суче Grinning
Има резон Peace

# 6
  • Мнения: 9 901
ха, нямаше да се сетя Simple Smile не стига, че се заиграва, ами и нетърпелив Simple Smile благодаря!

# 7
  • Мнения: 3 760
От няколко дни и при нас се наблюдава същото. Само че не е свързано с рефлекса на потичане (млякото потича веднага, тя суче 1-2-3 минути и се почва дърпане-мрънкане). Чудя се дали няма връзка с гравитацията  Joy Кърмя легнала и беборанка иска да суче от "горната" гърда  newsm78

# 8
  • Мнения: 9 901
аз понеже си нямам работа и продължавам да се заглеждам как суче моят, сега друго си мисля - има го и този момент като при Мъни - суче 2 минути, почва да се заиграва и разсейва и ако го преместя, се оправят нещата. Може ли да има връзка с това, че предното мляко утолява жаждата, т.е. той е жаден, като изсуче първото предно мляко не му стига, още е жаден и затова се "отказва" от задното? После си досуква от втората гърда както си му е редът?

# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
И моят син прави тези номера от доста време вече. Не се дразни обаче. Аз го отдавам на това, че е захитрял Mr. Green и  разбира, че няма нужда от много сукане на празни обороти, за да си повика млякото. По му е интересно да се оглежда наоколо докато кърмата слиза, вместо да дърпа на сухо. Като потече се хваща като пиявица за цицата и в зависимост от това дали е жаден или гладен пийва за кратко или малко по-дълго. Някой път прекъсва, за да се огледа, да не би да изтърве нещо. Laughing

# 10
  • Мнения: 811
Благодаря на тити за темата и на Хедра за отговора  Grinning
Тъкмо се чудех какво и става на малката  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт