отбиване и медикаменти....и още нещо...

  • 626
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Явно е дошъл и нашия ред да се отбиваме...Много съм объркана, чувствам, че се разделям с нещо много, много скъпо...
Започнах работа и нямам възможност да кърмя сутрин - а от деветия месец се кърмихме само сутрин и вечер. Някак си реших, че вече е време да се отбием съвсем - тя не търси активно гърдата, но пък и не отказва, като й се предложи. И така, първо след двудневно некърмене, гърдите ми се натовариха...Дадох й пак..И така някъде два месеца - два дни суче, два не, давам като ми се напрегнат гърдите. Сега станаха три дни...Тази сутрин посегна, но аз я забаламосах с нещо....после, естествено, се почувствах виновна..
Хем искам да приключваме вече, хем сякаш аз не съм готова...
Както и да е, въпросът ми е трябва ли задължително да вземам медикаменти за спиране на кърмата. Моята гинеколожка каза, че трябвало, само че искам да разбера от вашия опит как е. Убедила съм се, че не винаги трябва да се доверяваме 100 процента на лекарите.
И още нещо - благодарение на този форум аз кърмих дъщеря си до година и половина...Нямаше да има късмета, ако не се бях амбицирала, четейки всички мнения, библиотеката и всички препратки. Вие ми давахте кураж да не се поддам на натиска на роднините за добавките, вие ми дадохте и куража да кърмя и след годината, без да се притеснявам от подмятания, че кърмата вече вкисвала, не била хубава, не била полезна и т.н.
Не съм писала много във форума, но съм чела достатъчно.
Още веднъж - благодаря ви, че ви има и че не ви писва да пишете и агитирате за тази супер полезна кауза!

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 323
Първо - поздравления за успешното кърмене. И аз не пиша много често, но много се радвам, че форума съществува и съм убедена, че е много полезен. Не, не е нужно да се пият лекарства, особено когато отбиването става плавно както при вас. Аз не съм пила лекарства, всичко си приключи напълно естествено.

# 2
  • Мнения: 250
аз също съм в процес на отбиване, който е много много плавен като при вас и не смятам да пия лекарства. като намаляват кърменията пропорционално намалява и кърмата и така постепено ще спре.

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Ако не ти пречи кърменето вечер, можеш да продължаваш още ивестно време да даваш. Като разреждаш постепенно кърменията, кърмата ще намалее и спре постепенно и без да има нужда от лекарства. Поне при мен така стана.
Успех! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт