един въпрос за ваксина дтк

  • 751
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47 899
знам че има много теми за ваксините,опитах се да ги прегледам,но са страшно много и не знам къде точно ще видя това,което търся,затова се надявам някой да ми пише тук
става въпрос за ваксината дтк и полиомиелит
на синът му направиха първата доза на 17 март,понесе я без проблем,но обрива му много се засили-има обриви по лицето,ръцете и крачетата,най вероятно-АД
на 18 април му направиха втората доза,но сега вдигна температура за  2 дни,а обрива много се засили(заведох го за ваксина с почти чиста кожа)
сега за третия прием искам да му сложа от убитите ваксини,но не знам може ли след сложени 2 живи да сложа убита,и само дтк ли или и полиото да е убита?
утре ще го водя при лекарката,но тя не е много в час,та искам да съм подготвена
благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз мисля,че когато детето е с някаква алергия,се забавя поставянето на ваксини.Смятам,че е добре преди каквато и да е ваксинация  да посетите алерголог или дерматолог.

# 2
  • Мнения: 5 370
Toва, дето го е казала ГЕЛЕ73 е едно, второто е, че с каквато ваксина се почне-с нея се прилючва.

# 3
  • Мнения: 8 585
@mamavassi
Можете да сложите за останалите дози Инфанрикс (например), тъй като за ДТК ваксината е позволено да се сменя с ДТаК.
Установете обаче дали обрива е реакция към ваксината или е нещо друго, несвързано.

# 4
  • Мнения: 47 899
обрива го има откакто се е родил непрестанно,просто отначало беше само по главата,сега се  разпространи,на моменти се обостря,на моменти намалява,сега определено се засили и много го сърби,може от ваксината,може от еферелгана,не знам от какво ,може от храна,но още не съм разбрала каква
не зная дали ще ни забавят ваксината,по-вероятно не,защото нашата лекарка гледа на обрива като на нещо безобидно,но независимо дали другия месец или по-натам,искам да знам дали не може поне третата доза да е от убитите,надявам се да му понесе по-добре
действително първата я понесе добре и обрива го овладяхме доста бързо,и то без кортикостероиди и разни там антихистамини,но сега нещата се задълбочиха
благодаря ви за бързите отговори!
Birdie чудя се и аз,но е факт че го заведох с почти изчестена кожа,а сега е като...нямам думи,може би поне температурата ще му спестя(аз още отначало исках да му сложим от другите,ама докторката била преценила че няма риск,сега ме е яд,може и да не съм права,но ме е яд да гледам детето ми така)

# 5
  • Мнения: 8 585
Снимки на местата? на болният Петърчо?
Може на л.с.
Без снимки нищо още по-конкретно не може да се каже.

# 6
  • Мнения: 468
След жива може да се продължи с "убита" ваксина. При тези реакции обаче, би трябвало да ви ги отложат. Ако искаш на "лични" ще ти обясня подробности.

Общи условия

Активация на акаунт