Застой с гърнето-помогнете

  • 505
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Здравейте мами!
Преди около три месеца малката се беше научила да си казва и да ползва гърнето,на вън не пишкаше.След като се уплаши се учихме на ново.Сега положението е никакво.Един ден казва,на другия не.Като сме на вън,казва след като се напишка.
Незнам какво да правя,моля Ви помогнете.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ееее спокойно! Различни мнения има по въпроса, но според мен това е най-подходящата възраст за приучване на гърне. То не става с магическа пръчка, дай и малко време на госпожицата- нормално е да се улисва в игри и да не разбира на момента, че и се пишка. Радвай се, че имате такъв напредък- доста деца се инатят нарочно и при тях научаването е доста по-трудно от при вас. Просто не и се карай, бъди търпелива, щом още от сега си казва- свиркай си  Grinning

# 2
  • Мнения: 1 858
Ееее спокойно! Различни мнения има по въпроса, но според мен това ... за приучване на гърне. То не става с магическа пръчка, дай и малко време на госпожицата- нормално е да се улисва в игри и да не разбира на момента, че и се пишка. Радвай се, че имате такъв напредък- доста деца се инатят нарочно и при тях научаването е доста по-трудно от при вас. Просто не и се карай, бъди търпелива, щом още от сега си казва- свиркай си  Grinning
Peace на абсолютно същото мнение съм. Сина ми започна да ползва гърнето едва преди няколко месеца  по предназначение. Преди това от яд спука две гърнета. Спокойно то детето само ще реши кога и как.

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 22:52 от maatete

# 3
  • Мнения: 388
Благодаря за отговорите.
maatete , тя го ползва гърнето без проблем,не се инати.
Проблема е,че го прави когато си реши-през ден,а всичко беше наред. Thinking

# 4
  • Мнения: 1 858
Незнам какво да те посъветвам, но знам, че всяко дете си има периоди. Те е още малка не очаквай да бъде точна. Светли миналото лято правеше същите номера. Стана ли студено той съвсем отказа да сяда и посред зима махнахме памперса съвсем. Имали сме инциденти разбирасе. В началото ако има запек се криеше и си вършеше работата в гащите- явно така му беше по-удобно.

# 5
  • Мнения: 2 732
Здравейте мами!
Преди около три месеца малката се беше научила да си казва и да ползва гърнето,на вън не пишкаше.След като се уплаши се учихме на ново.Сега положението е никакво.Един ден казва,на другия не.Като сме на вън,казва след като се напишка.
Незнам какво да правя,моля Ви помогнете.
А от какво се уплаши? newsm78

# 6
  • Мнения: 388
Здравейте мами!
Преди около три месеца малката се беше научила да си казва и да ползва гърнето,на вън не пишкаше.След като се уплаши се учихме на ново.Сега положението е никакво.Един ден казва,на другия не.Като сме на вън,казва след като се напишка.
Незнам какво да правя,моля Ви помогнете.
А от какво се уплаши? newsm78
От бормашина.Докато спеше на обяд,точно под детското креватче.Стряскаше се и се плашеше даже ако някой говори.Водих я на черква,четоха й някаква молитва за страх и се поуспокои,но с напишкването още неможе да се оправи напълно.

# 7
  • Мнения: 2 732
Горкото !Според мен е добре да не я връщаш на памперси а да си носиш резервни дрехи .След като е казвала пак ще почне да си казва .И навън също да е без памперс -защото и моята имаше период в който в къщи беше без памперс и си казваше , но навън беше със и като казваше и нямаше как да я изпишам (беше зима и гащеризон ) резултатът беше че почна да не казва и в къщи .И мисля че трябва да се махне и на двете места едновременно .Дано малкото слънчице се справи на теб успех и не се тревожи толкова много Simple Smile

# 8
  • Мнения: 388
ala7 ,за съжаление памперсите за на вън не сме ги махали,защото беше студено.Тя се беше научила да не пишка на вън-издържаше по 1-2ч.,не съм я карала просто от само себе си.
След като е казвала пак ще почне да си казва .
Тя исега казва,но по-рядко,горе-долу през ден.
Мисля си,дали пък не започнах рано с приучаването?
Незнам,на каката памперса го махнах на 1г.4м. научи се сравнително бързо и край.
Както казва Erica ,още не сме закъснели и няма да се ядосвам,ще си свиркам.  Whistling все някога ще се научи.
Благодаря,момичета!  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 917
Ееее спокойно! Различни мнения има по въпроса, но според мен това е най-подходящата възраст за приучване на гърне. То не става с магическа пръчка, дай и малко време на госпожицата- нормално е да се улисва в игри и да не разбира на момента, че и се пишка.
Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт