Похапване на дет. площадка?

  • 2 346
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
            Много е разпространено това тъпчене на детето със солети и др. докато си играе.  Аз не го възприемам, защото дъщеря  ми се дразни и пожелава да опита всичко.  Не я храня пред други деца, за да не ги дразня.
 Споделете мнение.

# 1
  • Мнения: 5 790
Не, не й давам да яде по детските площадки. Ако седна някъде в заведение да пия нещо, тогава й давам бисквита напр. Освен че се дразня от това тъпчене, както го описваш, не й давам да яде, защото рови в пясъка, пипа навсякъде, всякакви боклуци. А аз не мога да ходя с легенче топла вода и сапун, за да й мия ръцете непрекъснато.

# 2
  • Мнения: 1 858
На детската площадка не . Когато беше по-малък и тръгнем с колкичката някъде по работа ако исках да е кротък задължително трябваше да дам  я солети я царевични пръчици. Но пред децата не! От къде да знам някое дете може да е на диета, или майката иска да не му се разваля основното ядене (обяд, вечеря). Разни хора разни идеали не бих си позволила да се дразнят децата заради моето. Ако обаче имам нещо за хапване и другите майки са съгласни вадя и давам на всички.

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Да. Обикновено като знам, че ще минаваме през детската площадка нося плодове, сандвичи, чипс, бисквити... Зависи какво имам в наличност и по кое време на деня. Задължително и бутилката с вода Simple Smile
В чантата винаги имам антибактериални кърпички, с които почистваме ръцете преди хранене.
И двете деца обожават да похапват навън, не бих ги лишила от това удоволствие. Даже понякога носим одеало и правим пикник с големия.

# 4
  • Мнения: 1 858
мери при вас положението явно е по-друго тук някак не става...

# 5
  • Мнения: 5 500
Аз лично съм против изобщо хапването м/у храненията. Солети, чипсове и снаксове развалят обяда и вечерята.
По принцип не нося и не разрешавам непознати да му дават. Ако иска например солети съм склонна да дам, има майки с които се виждаме и дават на децата си солети, като знам, че ще се срещаме купувам, защото изяжда техните.
Ако нося солети, защото аз друго и не купувам, винаги питам майката или бабата дали да дам на тяхното дете. Издивявам когато дават нещо на детето ми без да ме питат! А то всичко иска естествено де.
Веднъж си вървим в Морската градина и Цецо хленчеше, защото искаше да върви в противоположна посока и една баба се спря и му дава бонбон, е не може така!!! Първо е непозната, знам ли какво има в него, второ е твърд бонбон, от който може да се задави, трето ще развали ядене, зъби...абе изкушение на всяка крачка.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз съм давала, разбира се лекинко ограничавам.
И след като взема Дияна от градина пак купувам сухи пасти, меденки, каквото иска... просто със следобедната закуска в градината не може да издеяни до вечеря.

# 7
  • Мнения: 47 899
като беше малка и давах пюре или там каквото имаше навън,защото докато зяпа насам -натам и го изяждаше много бързо
сега след градина и купувам разни неща,наистина не им стига храната в градината следобяд,но ако са имали кроасан или цяла филия,не е гладна,но често имат само бисквита или крем и др. подобни,повечето от които изобщо не яде
ако не е на градина,купуваме също разни боклуци,главно защото и други ядат и тя се сеща и искла,купуваме главно сладолед,сок,солети,желибон, и лъки бой(за играчката естествено),като беше по-малка й носех навън нарязани плодове,домашни меденки,кекс и др.неща,в кутийка,защото не ядеше нищо купено,и на другите деца също много им харесваше!по този начин поне даваш на детето нещо малко по-полезно от разни шоколадови десерти!сега с бебето нямам време да приготвям такива неща,и караме на купени
идея  за по-малките-вместо бонбони ,купувах стафиди,кайсии сушени,и тя много ги ядеше!ама като пораснат не минава номера

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
По принцип съм против яденето на детската площадка и то на неподходящи храни /мазни и сладки/, но оправия няма и се примирих Tired.... Давам на детето ми да взима, а когато му купя нещо, го поощрявам да го раздава /най-вече с тайната идея самата тя да яде по-малко Mr. Green/. Не мога да разбера майки, които се дразнят когато другите деца ядат от храната на техните. Ами да са си ги нахранили в къщи  Naughty. На площадката всичко е общо.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Лятото се връщаме в България и се чудя как ще водя дъщеря си по градинките. За сега не й давам нищо от това, което обикновенно другите деца хапват на вън, с изключение на плодове. Явно ще трябва да се събирам с майки, които имат същите разбирания за храненето на децата си, като моите, защото иначе ще имам проблеми  Grinning

# 10
  • Мнения: 9 990
Площадката е място за игра, в тази връзка-самото дете не е склонно да яде намазана филия с нещо си, а гледа да поиграе....Ако в близост има кафене -няма спасение, защото всички похапват чипс и зайо байо.Тогава купувам и аз.

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
По принцип нищо не давам на Рони да яде на площадката...много рядко се случва да хапне солети, когато я убеждавам да си тръгне Mr. Green....хубавото при нас е, че никога не посягаме и не искаме от храната на другите деца Wink.

# 12
  • Мнения: 188
Нищо лошо не виждам в това да се похапват солети, чипс и т.н.
Не се дразня ако някое друго дете ни ги изяжда Naughty, в крайна сметка да не съм ги купувала за на вън ако искам да са само за моето дете Peace

Все пак гледаме деца  baby_neutral, а не войници.

# 13
  • Мнения: 1 809
Да,давам й солети и/или кроасанче (рядко, когато слдебед излезнем и не е яла ). Това за мен не е тъпчене  Peace
Понякога обядва навън,след като вземем кухнята, после играе и към 14ч сме в къщи за сън  Wink

# 14
  • Мнения: 101
   Не мога да разбера какъв е мотива на майката купувайки чипсове и др., за да ги изяде детето на площадката?!!   Когато почерпят малката и тя си поиска още изглежда така, сякаш не е нахранена. Едва ли не, виж аз как не допускам детето ми да е гладно, а ти да му купиш да яде, та да не тича след нашите солети...абе кофти чувство. Мога да и дам да хапне нещо, но не пред други деца. Да не говорим, че междинното хранене проваля основните хранения.

Общи условия

Активация на акаунт