Първо зъбче - горен първи в дясно.

  • 1 075
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Мили момичета аз съм една щаслива майка с малко човече, което вече има първо зъбче (на 10мес.).
Не съм се притеснявала, че няма да израстнат зъбки, но се шокирах, когато вчера видях горно зъбче, а не както е по правило - долно.
Та иде реч да споделя, че ред за това явно няма и да помоля да обменим мааааалко опит по отношение на пробиването на зъбки. Преди време ми казаха да мажа венците с пера от пресен лук и истината е, че мазах 5 дни и оп....зъбче.
Детето нито ми е вдигало температура, нито разстройство, нито се лигави.
Кажете Вие какво правите????


и ако съм пуснала тема, която е за 9888 път моля за извинение, но съм новак се надявам да ми бъде простено.  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 434
Аз бих оставила детето на спокойствие!

Децата са различни, аз не съм мазала с нищо, на 1 година имаше 12 зъба, малко по-късно вече бяха пълния комплект, нито един не съм усетила как избива.

И без да си мазала с перата, пак де я израсло, не тормози повече детенцето  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
Моя 1ви зъб в избил на 16месечна възраст, отгоре.
На Дияна 1вото зъбче изби на 6месечна възраст, пак отгоре. С първите четири зъба нямаше проблем.
Ако няма проблеми, не мажи с нищо... радвай се на зъбчетата Simple Smile

# 3
  • Мнения: 40
Моя синковец на 11м в момента е с 8 зъбчета.Първите зъбчета които излязох бяха горе.За мазането на венците-не мачи детето.

# 4
  • Мнения: 5 790
Педито ми обясни, че редът на никнене на зъбчетата е генетично заложен. Да, по принцип растат първо долните, ама при всяко дете било различно. На Вики й порастнаха първо двата долни, централни, после двата горни, централни. След това 2 горе странични, 1 долу страничен. И аз чаках поредния долен, а то излезе кътник.

# 5
  • Мнения: 631
Благодаря Ви,
спирам да мажа и без това няма проблеми с избиването на зъбче, а колкото до самия лук странното е че на него му харесва. Голям майтап даже като види лука идва да си го иска. Laughing

# 6
  • Мнения: 695
ние в момента имаме 7 зъбчета.когато е много неспокойна вечер намазвам венците й с Дентинокс
както са ти казали и другите майчета при всяко детенце е различно.на мен първото зъбче ми е поникнало на 4 м,а на малката й поникна на 4м.20 д. значи има възможност и да е генетично заложено Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт