Бременност и песъчинки в урината

  • 3 169
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Здравейте момичета. Преди малко се връщам от лекар след като му занесох готовите ми изследвания кръв и урина. Нещата с кръвта са наред, но ми каза, че имам песъчинки в урината и ми предписа Rovatineх три пъти по едно хапче. Каза че е билково, но искам да попитам някоя мама пила ли го е и няма ли друг начин да се справя с песъчинките. Имам и един друг въпрос, който не знам дали е свързан с това. От няколко дни ми се появи жълтеникаво течение (не е кафяво със сигурност) не много силно. Днес като разбрах за песъчинките се чудя дали пък те нямат нещо общо, но забравих да питам доки. Как мислите?

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 13:23 от sdsm

# 1
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз от малка съм с песъчинки. Проблеми и кризи обаче ми се появиха след самото раждане.
И аз в момента пия билкови хапове.
Иначе много течности, бира (това обаче не ти го препоръчвам), чай от Мечо Грозде, липа и шипки. Но за всички тези билкови отвари се консултирай с гинеколога.
Изнамерих една тема от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37600.msg710571#msg710571

Така, че ако не ти се пият хаповете се консултирай с гинеколога какви пичогонни чайове можеш да пиеш.

# 2
  • Мнения: 388
И аз имам песъчинки в урината,но нищо не пия,защото и с предната бременност имах и знам,че това е от Магнерота,който пия.С миналата бременност,в 7-мия месец пих чай от Хвощ и за 2 дни всичко се изчисти,но като попитах в билковата аптека за хвоща ми казаха да внимавам с него,защото предизвика конракции,не бива да се ползва повече от 3-4 дни.Наистина ефекта с тази билка е бърз и сигурен.Мечо грозде знам,че не бива да се пие по време на бременност,поне така пише отзад на опаковката.
P.S.Сега чак ти видях лентичката и не е хубаво в тези месеци да пиеш хвоща.

# 3
Песъчинки в бъбреците и кризи съм имала от малка.
Сега по време на бременността внимавам. Пия около 2 л. на ден вода, но не прекалявам с минералната и я разнообразявам. Вкъщи сме с кана Брита, за да не прекалявам с минералната вода.
Относно билките внимавай, консултирай се с гинеколога си, защото много от тях не препоръчват по време на бременност.

Общи условия

Активация на акаунт