Имам проблем с биберон-залъгалката.

  • 1 198
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Знам, че вече са изписани сума си теми по въпроса, но исках да се оплача и аз Sad
Малкият ми е почти непрекъснато с биберон в устата или ако му я взема, са ръцете.
Напоследък (явно го мъчат зъби) къса поне по една биберона на седмица.Вече се разорих, яде само авентски биби  Rolling Eyes, и са по 5,80  #Crazy
От онзи ден не знам как се излъга, след поредната скъсана на авент за 3 дни , купих една от слилкон на Чико.Цялата е силиконова ( и дръжката) .За сега е здрава, да видим до кога.
Опитвах момичета да не давам , но той без биба НЕ заспива  #Crazy, а и не само когато му се спи я търси  Shocked
Изпаднала съм в потрес какво да правя.Дали ще се изкривят зъбите наистина или това са само митове?И как мога да го залъжа с нещо, като още не разбира  Sad
Хем ми е жал, хем ми се ще вече да я махаме.
Дали така си задоволява останал сукателен рефлекс, защото той от 6 месеца отказа да пие адапте в шише и сега само сокче пийва с биберон  newsm78 (инак сме на чаша)
Очаквам вашите мнения, съвети и препоръки   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 83
До скоро и аз бях на същия хал. Само с "ним" (така е на неговия език) заспиваше и то само с авентски, но преди месец си казах, че е крайно време и след като скъса поредния (който беше примерно на пет дена) си забраних да купувам нов. Аааааа между другото винаги сме купували по два наведнъж... щото...ако нещо се случи с единия ... край. Марти, разбира се скъсания не го искаше и само ходеше по мен и повтаряше "Мамо, чупан ним", което значи, че бибата е "счупена". След това го изхвърлих. До ден днешен вече месец след като е без биба пита за "ним" задължително вечер, и сутрин, а чат-пат и през деня, но не плаче. Просто като му кажа, че "ним-а" е счупен, а той е голямо дете и вече не му трябва, той се сеща и само гледа тъжно и казва "Счупан ним-а, няма ним-а"... и така.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Приятелка-ортодонт ми обясни преди време, че това с изкривяването на захапката от биба всъщност не е съвсем вярно, освен ако не се прекали и не се смуче нон- стоп и над 2 години и половина.  Изкривявания стават предимно от смученето на палеца. Тя приподава точно дестка ортодонтия в стоматологичния.
Ние бяхме с биба до 1г. и 8 месеца и съвсем случайно Викито се отказа от нея докато беше болен със запушен нос и дишаше през устата Mr. Green Два дни така без биба- тоест иска я и веднага я изплюва- и след това аз я скрих. Когато се сетеше за нея имаше малко рев, но бързо му минаваше и до 1 седмица се отказа напълно. Но при нас бибата беше само за заспиване и когато зъспеше аз му я скривах...Цял ден изкарваше без...
Уф малко объркано стана, знам колко е трудна тая работа с отказването, ако си решила и имаш силна нервна система действай и успех  bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Уф, ние сме на 2,6 год. и още си иска бибата. Без нея не ще да заспива, но най-се нервирам като и през деня я намери и си я навре в устата.  Twisted Evil

Интересното е, че в яслата си спи без биберон, а вкъщи го търси - как сатавт тези работи?  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 270
И все пак, на каква възраст ще спрат да го искат този биберон?!
Ние сме със същия проблем и без решение Tired Тя не може да заспи без биба, аз не мога да я гледам как плаче. Отказах се. На няколко пъти пробвахме, но детето изпада в истерия и не може да спи цяла нощ.
Съжалявам, че не мога да дам съвет.


П.П. На Камера има евтини силиконови биберони.

# 5
  • Мнения: 48
 Grinning не се тревожи , ще премине и това, но при всяко дете е различно.
У дома с каката беше кошмар.Искаше си един и също гумен биберон, независимо, че бяхме пробвали с най - различни. И мен ме беше страх какво ме очаква като го изхвърлим и все отлагах момента. Чак на 1г. и 9 м. се реших един ден и двете го хвърлихме в контейнера. Обяснявах аз през цялото време, че е скъсан и стар, че е голяма и т.н. Ужаса настана вечерта - часове ревове, и така няколко дни, не искаше да спи и след обяд почти месец. Мислех, че няма да спре кошмара, но го преживяхме. Sick и го забрави.
А с малката точно обратното - не е и виждала бинерон. Опитвала съм, но веднага го изплюва. и така и двете вече пораснаха.
Спокойно, всичко ще премине!  bouquet

# 6
  • Мнения: 498
аз бибата отдавна я спрях и съм много доволна от себе си , че го взех това решение Wink
колкото по-рано- толкова по-добре, всъщност най-добре изобщо да не се дава мен ако питате, но за съжаление и аз отначало не бях много наясно как стоят нещата... Rolling Eyes
моята дъщеря с биберон заспиваше много по-трудно, защото все едно има дъвка в устата, която и пречи да заспи и тя дъвче ли дъвче напразно...
не си смуче пръста сега, спи много по-добре и изобщо не помни какво е това биберон Hug
можеш да пробваш постепенно да намаляш даването докато накрая го спреш окончателно- при всички положения
не-даването на биберон е по-полезно от даването  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 6 259
Дамаянти, аз май съм на малко по-различно мнение за бибероните-залъгалки. Бебето има нужда рефлексът за сукане да бъде задоволен и, ако това не може да стане с кърмене и пиене от шише, както според мен е в повечето случаи, пръстчетата се озовават в устата. От двата варианта по-малкото зло спред мен е биберонът. Аз лично съм решила да откажа Ади от залъгалката около годинката, но да видим дали ще се получи.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 782
А дали има връзка с това, че по-дълго кърмените бебета по-трудно се отказват от бибата?  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 609
А дали има връзка с това, че по-дълго кърмените бебета по-трудно се отказват от бибата?  Rolling Eyes

Ако съдя по нас, няма връзка. Simple Smile
Кърмих Яна година, 4 месеца и половина, а бубата я махнахме миналия понеделник, точно за 1 ден. Казах и, че я даваме на бебето (едно братовчедче беше в нас), че тя е вече голяма, а то мъничко. Вечерта пита : "Биба?", баща и и припомни къде е и толкова, на другия ден пак: "Биба?", аз и обясних по същия начин и така. Не е ревала изобщо Peace, винаги съм си мислила, като реша да я махам, какъв ли зор ще видя, а Слава Богу мина идеално.
Според мен всичко си е до дете.Thinking 

# 10
  • Мнения: 3 205
А дали има връзка с това, че по-дълго кърмените бебета по-трудно се отказват от бибата?  Rolling Eyes

Кърменето и бибата нямат нищо общо (а така ми се ще да имаха), всичко си е до бебе.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Просто си търся обяснения.  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 39 722
Дияна няколко месеца 2годишна възраст заспиваше само с биберона. През останалото време не, но като тръгне да ляга... задължително. И баща й взе, че топна цялата биберона в лимонтозу. И беше ад. Дияна писна, изхвърли я. После започна да реве, че си я иска, да съм я измила и т.н. До седмица я забрави напълно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Вики е в такава възраст, че лесно не можеш да я излъжеш....

Задачата ми се усложнява... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 069
Не мисля, че трябва да се притесняваш.Големи ями син заспиваше с три биби , една в устата и по една във всяка ръка.Е , сега е на 20 години и има перфектни зъби.

Общи условия

Активация на акаунт