Как и кога отказахте цигарите?

  • 3 549
  • 102
  •   1
Отговори
  • MUC
  • Мнения: 297
Здравейте, момичета!

Аз все още отлагам идеята за забременяване по много причини, но чета форумите с голям интерес  Embarassed

Та въпросът ми е към тези от вас, които са пушили, преди да разберат, че са бременни или да решат да имат детенце - трудно ли ви беше да се откажете, започнахте ли след раждането отново, изобщо - как по дяволите се справихте?! Аз си мисля, че ще ми е ужасно трудно...  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
На някои им е трудно, на някои - лесно, на трети, като мен - невъзможно... Доста ме оплюха вече, та не се притеснявам да си го кажа пак. Силно ги намалих, минах на най-леките възможни, но не спрях и не мисля да се съдирам от угризения...

Но ти недей да го мислиш толкова от рано, това е нещо индивидуално. Много жени спират просто защото им става гадно от дима - надявах се тайно и при мен да е така, други се мъчат и тормозят и притреперват за цигара... няма правило.

# 2
  • Мнения: 1 410
Преди да разбера, че съм бременна пушех по кутия и половина, а понякога и по две на ден. Като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз веднага и не съм пушила изобщо цялата бременност  и 6 1/2 месеца докато кърмих. След това започнах да аля от време на време и сега вече пуша по една кутия на седмица.

# 3
  • Мнения: 105
Пробвала съм няколко пъти в миналото... безуспешно. Трябваше ми мотив да ги откажа и бебето се оказа идеално за целта, защото едно е да вредя на себе си, съвсем друго на малкото човече. Отказах ги месец преди да забременея за да се пречисти малко организма ми. Надявам се да не пропуша пак.
Успех и в отказването, и в бебеправенето.

# 4
  • Мнения: 5 790
На някои им е трудно, на някои - лесно, на трети, като мен - невъзможно... Доста ме оплюха вече, та не се притеснявам да си го кажа пак. Силно ги намалих, минах на най-леките възможни, но не спрях и не мисля да се съдирам от угризения...

Но ти недей да го мислиш толкова от рано, това е нещо индивидуално. Много жени спират просто защото им става гадно от дима - надявах се тайно и при мен да е така, други се мъчат и тормозят и притреперват за цигара... няма правило.

Все едно аз съм го писала. При мен беше същото. 3 дни преди да родя видях един човек да пуши от любимите ми цигари /доста силни/. Така ми се допуши, че лиги ми потекоха, разтреперих се, прилоша ми.... въобще ужасно беше. Е, запалих си.

# 5
  • Мнения: 514
Аз също доста често си мислех,как ще откажа цигарите като забременея,но ги отказах!Не от раз и не веднага,но за една седмица,на мен също не ми се гадеше от цигарите ,допушва ми се отвреме на време,но като че ли имам стимул и не си запалвам!

# 6
  • Мнения: 1 138
Преди да забременея пушех по една кутия за два дена. Като забременеях ми ставаше гадно и лошо от пушека Sick, в началото като разбрах ги намалих и после като бях в 9-10 г.с. ги спрях окончателно. Надявам се да не ги почна пак като се роди бебчо.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
На мен от вътре ми дойде да ги откажа  Flutter
Просто вече не ми се пушеше отсобено от както видях мъничето нямах желание дори за цигара, което доста ме учуди защото по принцип пуша от 3 4 години и всички приказваха "Няма да можеш много ще ти е трудно  ooooh!" еми на мен вътрешно си ми подсказа организма, че не ги желае повече цигарите.

# 8
  • Мнения: 8 505
Аз дори не успях да ги спра-подръпвах си от цигарите на мъжа ми,което си е чисто пушене Embarassed

# 9
  • Мнения: 7 914
Аз ги отказах много лесно и от раз, което всъшност много ме изненада !

Преди 4 година казах от 1-ви юли спирам с цигарите и за мое удовление от тогавам не мога цигарка да пална!
Пробвала съм , едва ли не на сила съм се мъчила и при първото дръпване ми се завива свят, прилошава ми, сърцебиене.....просто вече не мога!

# 10
  • MUC
  • Мнения: 297
Пробвала съм няколко пъти в миналото... безуспешно. Трябваше ми мотив да ги откажа и бебето се оказа идеално за целта, защото едно е да вредя на себе си, съвсем друго на малкото човече. Отказах ги месец преди да забременея за да се пречисти малко организма ми. Надявам се да не пропуша пак.
Успех и в отказването, и в бебеправенето.

На мен също ще ми трябва сериозен стимул, за да ги откажа, а какъв по-сериозен от едно бебче  Wink Но тъй като, както вече писах, бебеправенето се отлага за момента, се чудя докога ще отлагам спирането на цигарите... Дали няма да си казвам всеки ден "от утре ги спирам" и така, чак докато разбера, че съм бременна?  Rolling Eyes Ще ми се да оставя тялото ми да се поизчисти, преди да забременея, но се знам колко съм несериозна  Embarassed Та затуй реших да се осведомя, как е било при вас. Много благодаря за отговорите  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 83
Когато разбрах, че съм бременна ги спрях от раз, а бях пушила без прекъсване цели 14 години. След като се роди бебо го кърмих до 10-я месец и също не просто не съм пушила, но и на съм си дръпнала дори веднъж от цигара. През цялото това време ми се допуши страшно силно само два пъти, но устоях. Но въпреки, че при мен е така не упреквам майките, които продължават да пушат от време на време. И дори не съм сигурна, че е въпрос на воля...в момента пуша от време на време. Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Спрях ги в момента, в който видях двете чертички на теста за бременност и повече не запалих. Много съм доволна от това свое постижение Sunglasses

# 13
  • Мнения: 554
В момента в който теста ми показа две чертички спрях цигарите от раз. Преди да направя теста имах някакви съмнения, защото цигарата и кафето не ми се услаждаха както преди.
Сега ми се пуши от време на време, наистина, но като си помисля за малкото човече и ми минава. А иначе през първите три месеца не само, че не ми се пушеше, а мразех и всички пушачи около мен и ми се гадеше само докато видех цигара. Незнам дали няма да пропуша като родя, макар че много бих искала да не ги почвам никога вече, но...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз ги спрях когато разбрах че съм бременна,но те ми станаха гадни и не ми костваше никакво усилие.Обаче от 4 месеца пак ги налапах...

Общи условия

Активация на акаунт