Кои пюрета, каши и т.н. без сол и захар?

  • 618
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Мисля предимно да правя домашни пюрета, но искам да се информирам кои са без сол, захар ... поне до 8-9 месеца да караме на тях. Пък и ако може да не са от безбожно скъпите...  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 737
На всички купешки пюрета си пише дали имат сол или захар (сол мн. рядко ще срещнеш). Харесвам Гербер - не съдържа захар и нишесте, за разлика от други марки на същата цена. От българските ми прави впечатление, че в Ганчев има по много нишесте, за разлика от АМ-АМ.
Аз купешко давам 1-2 пъти в месеца, но иначе постоянно им чета съставките, като видя в някой магазин.

# 2
  • Мнения: 577
Аз мисля че всички бебешки пюрета са без сол и захар,но да кажат по запознатите.

# 3
  • Мнения: 2 220
Имат, имат. Имат и нишестета, лимонови киселини и още какво ли не. Дори някои на Хип съдържат оризово нишесте. А каша, в която да няма захар, не знам да има. За това давам рядко такива и гледам да са безмлечни. Почти всичко си правя вкъщи.

# 4
  • Мнения: 6 472
В повечето купешки пюрета има или сол, или захар или и двете. Аз също съм много доволна от Гербер, в които няма захар и нишесте. За кашите практически няма такива без захар. Пише, че са без кристална захар, но обикновена съдържат млечна захар или нещо друго.

# 5
  • Мнения: 4 915
Добавяните захар, сол, нишестета и подобни в купешките пюрета, са една от причините, поради които Мариела се храни само с домашно-приготвена храна.

Може и да намериш някои пюрета на Сънвал, Алнатура, Гербер - принципно това са по-скъпите марки. За кашите е много трудно да са без захар, фруктоза.

В началото бебето яде по много малки количества, а и до годинката основната дневна дажба трябва да е млечна. Ако имаш възможност да си набавяш продукти /зеленчуци и кореноплодни/ от село, или от проверен източник, ако имаш и желание, и малко време, а и фризер на хладилника, приготвянето на домашна храна е едно добро решение. 

# 6
  • Мнения: 11 505
На пюретата на Нестле има надпис:йодирана сол newsm78Аз купувам Гербер но предимно приготвям домашни.

Общи условия

Активация на акаунт