Бронхопневмония?

  • 4 010
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 140
Тъжна съм племенника ми, само на 1 год и 10 месеца и е в болница за бронхопневмония. Тази е третата за точно 4-ри месеца.
Интересува ме в какво ще се състои лечението,какво ще му правят, колко време ще е там и изобщо нещо повече за тази болест.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 856
 Rolling Eyes  брей, много на често ...  Praynig да се оправя бързо душичката  Peace

# 2
  • Мнения: 5 140
Rolling Eyes  брей, много на често ...  Praynig да се оправя бързо душичката  Peace

Да и на мен ми е странно, как може. Предполагам, че първият път не е бил излекуван като хората.
Мерси дано се оправи бързо. Praynig
Ще стискам палци и навас. Praynig

# 3
  • Мнения: 1 455
Наистина е много начесто, което хич не е добре. Дано се оправи бързо  Praynig. Предполагам, че ще го лекуват с антибиотик, допълнително сироп за кашлица и ще му правят по няколко пъти инхалации на ден, които адски помагат. ХУбаво е дори да си купите един инхалатор за домашно ползване (в ТСМ има по 50 лв, моят е такъв и съм много доволна) и веднага щом детето се разкашля - веднага се инхалира по няколко пъти на ден, за да не се стига до такива тежки заболявания.
Поздрави и стискам палци детенцето да се възстанови бързо!

# 4
  • Мнения: 5 140
Мерси Дани ще предам за инхалатора.
Аз да попитам дали е добре да го имам и за нас, по точно за Ния, тя има алергична кашлица, е не постоянна, само като се разболее. Но би ли ни свършил работа така за всеки случай за профилактика, защото есента ще сме на ясла и неминуемо ще се поразболяваме. МЕРСИ. Hug

# 5
  • Мнения: 1 455
Ами аз откакто го имам го препоръчвам постоянно, защото съм повече от доволна. Най-малкият ми син беше с бронхиолит преди няколко месеца и се оправи най-вече от инхалациите. Не съм давала нито антибиотик, нито нищо - само инхалации и еднократно хомеопатия! Инхалациите оправят хремата и помагат за втечняване на секрета и по-лесното му изкарване. Дъщеря ми беше с бронхиална астма, казвам беше, защото от доста време не е правила кризи. Само като я чуя да се закашля и вече съм с инхалатора в ръка  Crazy . Оправя се веднага! До сиропи рядко стигаме, а и за алергията нищо не давам. Освен това с инхалатора може да се използва и вентолин разтвор за инхалиране. Аз го ненавиждам този сироп, но се е налагало да прибягвам и до него, заради пристъпите, та когато е в инхалационна (ако изобщо има такава дума) форма е по-безвреден! Консултирай си се и с педито преди да вземеш решение, но не мисля, че някой може да отрече предимствата на този уред. Освен това парата, която излиза е студена и по никакъв начин не дразни децата. Аз инхалирам с физ. разтвор само.
Извинявам се, че стана толкова дълго  Embarassed
  bouquet

# 6
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мерси Дани ще предам за инхалатора.
Аз да попитам дали е добре да го имам и за нас, по точно за Ния, тя има алергична кашлица, е не постоянна, само като се разболее. Но би ли ни свършил работа така за всеки случай за профилактика, защото есента ще сме на ясла и неминуемо ще се поразболяваме. МЕРСИ. Hug

Няма да сбъркаш. Аз също купих този на ТСМ покрай един бронхит на малкия и съм много доволна. Всички го ползваме в къщи като се разкашляме.

# 7
  • Мнения: 5 140
Мерси мног това е ценна информация и ще го закупя веднага. То дано не ни послужи, но аз да си го имам, защото на Ния и изписаха точно Вентолин. А дали във всеки ТСМ го има?

# 8
  • Мнения: 176
dani, първо да ти благодаря за чудесната информация, а също да кажа че моето дете много често боледува, но за този инхалатор сега чувам Embarassed.
А за племемнника на sineo4ka стискам палци Peace и се надявам скоро да си е в къщи.

# 9
  • Мнения: 1 455
Мерси мног това е ценна информация и ще го закупя веднага. То дано не ни послужи, но аз да си го имам, защото на Ния и изписаха точно Вентолин. А дали във всеки ТСМ го има?

Има го, но цените варират от 50 до 80 лв  ooooh! . Аз го взех от склада под моста Чавдар, там е 49 лв.

dani, първо да ти благодаря за чудесната информация, а също да кажа че моето дете много често боледува, но за този инхалатор сега чувам Embarassed.

Радвам се, че съм успяла да помогна  Hug

# 10
  • Мнения: 5 140
Мерси мног това е ценна информация и ще го закупя веднага. То дано не ни послужи, но аз да си го имам, защото на Ния и изписаха точно Вентолин. А дали във всеки ТСМ го има?

Има го, но цените варират от 50 до 80 лв  ooooh! . Аз го взех от склада под моста Чавдар, там е 49 лв.

dani, първо да ти благодаря за чудесната информация, а също да кажа че моето дете много често боледува, но за този инхалатор сега чувам Embarassed.

Радвам се, че съм успяла да помогна  Hug

И аз сега чувам за този инхалатор и е много ценно това което научих сега. Мерси отново.

А инхалатора и аз ще го взема от ТСМ-а на моста Чавдар близко е до нашите,така, че ще отида до там.

Благодаря отново.  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 6 315
Много често боледува племеничето ти от пневмония Sad.

С Йоан лежахме в болница за същото наскоро и му слагаха антибиотик, вливаха глюкоза при нужда, витамини даваха и му давах сироп за кашлица. Инхалации не сме правили. Само първия ден се опитахме безуспешно да му сложим кислородна маска, защото дишането му бе доста затруднено.

Бързо оздравяване на детенце!   bouquet

# 12
  • Мнения: 131
С моето момче два пъти сме лежали в болница с бронхопневмония като беше на 50 дена и после като беше на 5 месеца, сега е на 4 години и не е боледувал от тази болест да чукна на дърво, но в болницата му биеха инжекций по 4 пъти на ден - ЦЕФАЗОЛИН, няма да ги забравя,но в болниците май все с инжекций ги лекуват децата, лежахме 10 дена,и ни изписаха ,Дано и твоето племениче го изпишат скоро,

# 13
  • София
  • Мнения: 11 116
Аз си го поръчах от тук -> http://www.atrakcion.com/catalog/product_info.php/cPath/44/products_id/237 струва 54лв. с доставката ! Изключително съм доволна !  Peace Изпарява и Вентолин !

# 14
  • София
  • Мнения: 1 326
А дали и трите пъти е било бронхопнемония?!
Честно казано аз се съмнявам........ Rolling Eyes Thinking Naughty

Общи условия

Активация на акаунт