kolko mesetsa ima pravo da stoi roditel v USA

  • 551
  • 8
  •   1
Отговори
nE MOGA DA NAMERIA KREDORA. KAJETE KADE E.
VAPROSAT MI E SLEDNIAT. MAIKA MI IMA DVEGODISHNA VIZA I VSEKI PAT I DAVAT PO 6 MESETSA I IDVA V GODINATA ZA PO TOLKOVA. NO JIVOT I ZDRAVE V KRAIA NA GODINATA SHTE IMAM VTORO BEBE I NIAKOI MI KAZA, CHE AKO STOI SHEST MESETSA NIAMA DA IA PUSNAT NA KRAIA NA GODINATA ZA OSHTE TRI. TOLKOVA SAM OBARKANA, NIKADE NE MOGA DA NAMERIA POTVARJDENIE NA TAZI INFORMATSIA. MOLIA KAJETE KAKVO ZNAETE PO VAPROSA.  TOEST SAMO SHEST MESETSA LI IMA PRAVO DA STOI NA GODINA ILI POVECHE. VINAGI MNOGO POLEZNI SAVETI MI DAVATE V TRUDNI MOMENTI. BLAGODARIA PREDVARITELNO

Цитат
Не мога да намеря КРЕДОР-а. Кажете къде е.
Въпросът ми е следният. Майка ми има двегодишна виза и всеки път й  дават по 6 месеца и идва в годината за по толкова. Но живот и здраве в края на годината ще имам второ бебе и някой ми каза, че ако стои шест месеца няма да я пуснат на края на годината за още три. Толкова съм объркана, никъде не мога да намеря потвърждение на тази информация. Моля кажете какво знаето по въпроса. Тоест само шест месеца ли има право да стои на година или повече. Винаги много полезни съвети ми давате в трудни моменти. Благодаря предварително.

Моля те, пиши с малки букви. Simple Smile
КРЕДОР не можеш да намериш, защото от известно време има проблем с ползането му от нерегистрирани потребители, който все още не са оправили.
Можеш да ползваш http://www.2cyr.com/

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 23:54 от Diviana

# 1
  • Мнения: 7 091
 Не съм 100 % сигурна, но наскоро имаше дискутирана точно тази тема и извода беше, че след това трудно поднодяват визи ако човека стои повече от 6 месеца. Става въпрос за туристическа виза, нали? Имам предвид  това, че дори и да ти е родител не и се дават никакви привилегии по върпоса заради което. И съседката си да поканиш- пак толкова. А между друго визата и е 2 годишна( право на многократно влизане и излизане) , но престоя се определя от имиграционните на летището, така че се радвай, че са и дали 6 месеца, защото има хора които ги пускат за по месец или за 3 ( лично познавам такива, пак за виждане на бебе става въпрос).

# 2
  • Мнения: 3 367
zdr,няма правило за жалост..можете да удължите престоя и оттук,процедурата отнема доста време и дори да и откажат докато полу1и отказа е легална тук..мислете +вно,може пак да и дадат 6м,зависи от емигр,офицер,и от никой друг..добре е между 2те идвания да има поне 5-6 месеца,но и да има и да няма гранцията никои не може да даде..
късмет и леко бременеене,
Анна

# 3
  • Мнения: 3 491
Подайте по възможно най-бързия начин молба до INS или както там се казва вече, за удължаване на 6-месечния престой с още 6 месеца, ако не искаш да се връща в България. На детегледачката ми свекървата е тук така легално от август, за втори път при това, и първия път са и удължавали 6-месечната виза. При това тяхното гражданство е къде-къде по-кофти от нашето, дават им входни визи, валидни най-много за месец. Успех!

# 4
  • Мнения: 39
И аз да се включа. Това за престоя тук важи само за зелените карти. За всички останали е важното че човекът се прибира обратно. Аз искам друго да попипам - каква е формата, която се попълваше за удължаване на престоя?

# 5
  • Мнения: 3 491
Аз искам друго да попипам - каква е формата, която се попълваше за удължаване на престоя?
За туристически визи би трябвало да е I-539. Ето тук:

http://www.uscis.gov/graphics/howdoi/ExtendStay.htm

# 6
  • Мнения: 39
Kredora ne raboti.
Blagodaria Blajka.

# 7
  • Мнения: 650
Аз съм съгласна с Тандоори.
Ама Блажке тожа за гражданстжото не го разбрах LaughingМислех че има само едно гражданство...

# 8
  • Мнения: 486
Предполагам блажка има предвид, че жената за която става дума, не е българка, а има някакво друго гражданство.

Общи условия

Активация на акаунт