Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-6

  • 79 330
  • 245
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 259
Да следя ги точно там имам си ПИК код, но не ми е ясно като се застъпят кое кога ще платят.
"Паричните обезщетения за период, обхващащ повече от един календарен месец, се изплащат в посочения десетдневен срок за първия месец от периода, за останалите календарни месеци – до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят, а за последния месец – до 5 работни дни след изтичане срока на обезщетението." - Не ми става ясно като ги застъпя сега кое кога да очаквам затова и попитах.

Реално имат да Ви изплащат само за дните от м. Декември. За Януари няма да имате изплащане.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 174
Да но от 23.12.2016 е подаден на 03.01 което да го разбирам с януарския чак другия месец нали така.
Благодаря ви за отговорите.

# 32
  • Мнения: 297
Аз от ноември имам неизплатен! Звънях, казаха ми че ми правят проверка. Имате ли идея, колко време текат тези проверки?

# 33
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
Аз също чакам да ми изплатят за ноември месец.счетоводителката ни днес ми провери в НОИ и каза ,че още нямам наредени пари.януари месец почтш винаги имало забавяне,чакали пари от бюджета.

# 34
  • Мнения: 2 200
Аз също чакам да ми изплатят за ноември месец.счетоводителката ни днес ми провери в НОИ и каза ,че още нямам наредени пари.януари месец почтш винаги имало забавяне,чакали пари от бюджета.
Глупости. Не чакат никакви пари от бюджета. Явно има проблем с данните и обработките. Попитайте си лично в НОИ.

# 35
  • Мнения: 259
Аз също чакам да ми изплатят за ноември месец.счетоводителката ни днес ми провери в НОИ и каза ,че още нямам наредени пари.януари месец почтш винаги имало забавяне,чакали пари от бюджета.
Глупости. Не чакат никакви пари от бюджета. Явно има проблем с данните и обработките. Попитайте си лично в НОИ.

Можете и с ПИК код за сайта на НОИ Вие лично да си проверявате какво се случва по болничните Ви.

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
здравейте,има ли при някой някакво раздвижване?аз още нямам изплатен болничен от ноември...

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте,има ли при някой някакво раздвижване?аз още нямам изплатен болничен от ноември...

Вива,още на 17 ти писа,че явно имаш проблем с болничния.Не се доверявай на счети и нейните обяснения как нямало пари за болничните.Отиваш на място в НОИ да видиш какво става с този болничен от ноември.Ако не можеш,пишеш мейл до НОИ,което ти обработва документите със същия въпрос.Добре е да имаш и ПИК код от НОИ,за да си следиш нещата на сайта им.

# 38
  • Мнения: 2 200
здравейте,има ли при някой някакво раздвижване?аз още нямам изплатен болничен от ноември...

Вива,още на 17 ти писа,че явно имаш проблем с болничния.Не се доверявай на счети и нейните обяснения как нямало пари за болничните.Отиваш на място в НОИ да видиш какво става с този болничен от ноември.Ако не можеш,пишеш мейл до НОИ,което ти обработва документите със същия въпрос.Добре е да имаш и ПИК код от НОИ,за да си следиш нещата на сайта им.
Извинявам се предварително за спама!
Елфита, тук явно рядко се четат отговорите. Важното е да се жалваме.
Lacuna coil, не се предоверявай на счетоводителката. НОИ изплаща болнични и майчинство от 2007 г. лично на лицата, а не през фирмата. До сега не са имали проблем с парите. Забавянето е поради грешка на счетоводителя или "заспали" служители на НОИ.

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
здравейте,има ли при някой някакво раздвижване?аз още нямам изплатен болничен от ноември...

Вива,още на 17 ти писа,че явно имаш проблем с болничния.Не се доверявай на счети и нейните обяснения как нямало пари за болничните.Отиваш на място в НОИ да видиш какво става с този болничен от ноември.Ако не можеш,пишеш мейл до НОИ,което ти обработва документите със същия въпрос.Добре е да имаш и ПИК код от НОИ,за да си следиш нещата на сайта им.
Извинявам се предварително за спама!
Елфита, тук явно рядко се четат отговорите. Важното е да се жалваме.
Lacuna coil, не се предоверявай на счетоводителката. НОИ изплаща болнични и майчинство от 2007 г. лично на лицата, а не през фирмата. До сега не са имали проблем с парите. Забавянето е поради грешка на счетоводителя или "заспали" служители на НОИ.

благодаря за отговорите.да,оказа се грешка при подаването(попълвали се някакви неща).счетоводителката е звъняла в НОИ и от там са и обяснили какво се е случило.иначе тя е изключително стриктна и затова не съм си и помислила,че причината е при нея.

# 40
  • Мнения: 259
Здравейте,
и аз съм в сага с НОИ и плащане. Някой може ли за съвет. Имам срок до утре!
Значи през Ноември 2016 ми издават болничен, отивам последния ден от болничния  и те ми издават продължения (но понеже болничния ми е до петък , аз отивам в понеделник и продължението ми е от пон. (де факто има разминаване в събота и неделя)). Та получих писмо да, че тр. да ми анулират и преиздадат болничния както трябва.
Отивам при личната - тя го прави, представям го в срок в НОИ отново и сега получавам второ писмо, че те не го виждат в регистъра на болничните листове. Веднага звъня в кабинета на ЛЛ- правят ми справка и там им дава , че Е качен в този регистър.  newsm78

# 41
  • Мнения: 297
Като ходиш в Нои вземи си ПИК - така ще следиш всичко. Те от Нои все нещо не им е на място.

# 42
  • Мнения: 259
имам ПИК, ще си направя справка.
Преиздадения болничен съм го дала на счетоводството в срок и са го подали. Обаче второто писмо е до ЛЛ и в него пише, че е направена справка и го няма в ел. регистър. А днес сестрата ми прави справка от кабинета и за този болничен й дава , че Е качен.

# 43
  • Мнения: 297
С твоя пик провери, ще видиш кой какво и кога е качил.

# 44
  • Мнения: 30
Има проблем с приемането на болничните- лекарите ги подават, получават потвърдителни писма от НОИ, че са приети и всичко е на ред , но в НОИ ги няма. При мен е такъв случая.

Общи условия

Активация на акаунт