Слънчеви очила с диоптер?

  • 12 473
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Я да питам аз - някоя мама поръчвала ли си е слънчеви очила с диоптер? Аз вчера свърших тази работа. Очилата изглеждат много хубави, но сега се чудя дали ще успея да свикна с тях, при положение, че никога не съм носила слънчеви очила /дори и без диоптер/ и винаги съм била с обикновени. А пък имам и астигматизъм. Споделете опит и впечатления.  Hug

# 1
  • Мнения: 1 666
А аз да питам теб - обясни както какво изглеждат тези, които ти си си поръчала? Защото и аз от известно време се навивам за слънчеви очила с диоптър, и аз като теб имам астигматизъм и не съм носила досега никакви слънчеви очила. Разправяха ми, че това си били обикновени очила с диоптър, като на стъклото е залепена някаква цветна плака newsm78. Но това само ми го разправяха, не съм питала в никоя оптика.

# 2
  • Мнения: 5 790
Рамките си ги избрах каквито ми харесаха. Не са като на обикновените очила с диоптър, а като на "истински" слънчеви очила. Стъклата се оцветяват, така ми обясни човекът в оптиката. Не знам как точно става това, може и наистина да се лепи нещо. Става за 3 дни. Можеш да си избираш цвят на стъклото - зелено, сиво, кафяво, каквото си искаш. И аз не съм много наясно, влязох в една оптика, питах, казаха ми, че става, цената също ми понесе и си ги поръчах с рецептата за нормалните очила, дето си ги нося непрекъснато.

# 3
  • Мнения: 1 645
Значи мъжо миналата година си поръча такива очила.
Избра си рамката и сложи стъклата.
Доста време се мотахме във избора защото много производители на тези стъкла и съответно доста различни цени(честно такива цени не съм очаквала)
Той също има астигматизъм,никога не е носил слънчеви очила, а и диоптерни също.
Много бързо свикна ,но със вторите очила които си поръча  Peace, първите ги изгуби #Cussing out., и му беше доста неконфортно със тях.
Все още се чудя, защо ли newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Аз нося такива очила от 7-8 години.
Поръчват се обикновени слънчеви, на които в последствие се махат оригиналните стъкла и на тяхно място се слагат стъкла в същия цвят, но с диоптер. Имайте предвид, че за да бъде сторено това трябва да се съобрази до голяма степен и модела на рамката. Очила, които са с много огъната рамка не стават. Трябва да са по-плоски, защото е невъзможно допълнителните стъкла, които се слагат да се огънат във формата на рамката. Но това ще ви го обяснят в самата оптика. Затова е от изключителна важност на същото място от което купувате рамките да ви направят и смяната. И не само, но и при избора на модела да участва и някой от продавачите. Те си знаят спецификите и  могат да преценят най-добре дали на избрания от вас модел би могъло да му се сменят стъклата.
Иначе няма никакъв проблем с носенето и привикването. Най-обикновени слънчеви очила, но с по-бистър образ Joy

# 5
  • Мнения: 1 666
Е, вече окончателно се навих! Sunglasses
А за какви цени става въпрос?

# 6
  • Мнения: 5 790
Оптиката, от която си купувам е малка и квартална, но с доста прилични цени. Аз от тях си купувам и неслънчевите очила. Значи рамката на слънчевите струва 18 лв., доста добре изглежда. Имаше и по-скъпи и по-евтини. Стъклата ми /астигматични и затъмнени/ са 15 лв. Общо - 33 лв.

# 7
  • Мнения: 524
аз имам такива от 3 години. Не са с потъмняващи стъкла. Просто са си слънчеви очила. Нормалните очила са ми други. С потъмняващи стакала така и не свикнах. Пък и те все стояха леко тъмни 9 реагират на светлина) и никога не изсветляваха до край (освен нощем) та хората не можеха да ми видят хубавит очи....Бързо свикнах с тях . Много съм доволна. И аз смятам , че изглеждат добре. Така просто ги вадя и ги слагам , а иначе слагай лещи та да си сложиш слънчеви очила Twisted Evil.

Честито носи си ги със здраве!!!

# 8
  • Мнения: 181
Оптиката, от която си купувам е малка и квартална, но с доста прилични цени. Аз от тях си купувам и неслънчевите очила. Значи рамката на слънчевите струва 18 лв., доста добре изглежда. Имаше и по-скъпи и по-евтини. Стъклата ми /астигматични и затъмнени/ са 15 лв. Общо - 33 лв.

Хм, много евтино. А какво ти казаха за UV защитата?
Аз си взех тъмни стъкла, които си слагам върху диоптричните. Не твърдя, че са най-евтините, но без екстри като поляризация и диоптър ми струва по 20 лв. едното.

# 9
  • Мнения: 5 790
Човекът обясни, че УВ защитата ще си бъде като на нормалните слънчеви очила, т.е ще я има, ама знам ли  newsm78 Мен ми трябват слънчеви очила, защото имам проблем с очната акомодация - т.е от светло на тъмно и обратното много бавно ми привикват очите. И когато шофирам, това се оказва проблем.

# 10
  • Мнения: 1 645

А за какви цени става въпрос?


Като започнеш от 10 - 15лв на стъкло и стигаш до доста по голяма цифра.
На мъжо стъклата струват 78лв едното,фирмата е швейцарска.
Не са стъклени, а някаква пластмаса която не се чупи,но трябва да се пази защото се драска.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Допреди да си направя лазерна корекция, няколко години носих слънчеви очила с диоптър /миопия и астигматизъм/. Избрах си слънчеви очила без диоптър, за които в оптиката ми казаха, че са подходящи да им се сложат стъкла с диоптър, след което за няколко дни поръчката ми беше готова. Очилата пазя и до днес, ей така - за спомен. Бяха ми изключително удобни и функционални. На колежка съм виждала от тези тъмни стъкла, които се поставят върху рамката с диоптричните, като приставка, и се пускат върху диоптричните стъкла при нужда. Много ми харесаха, но вече нямах нужда от такова нещо - сега просто нося слънчеви очила с добра и сигурна защита. Но такава беше и тази на "правените" със стъкла с диоптър. Цената на самото "затъмняване" не беше голяма /за съжаление не я помня/; рамката струваше 30-тина лв. Т.е. основно цената се формира от цената на стъклата с диоптър.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 711
Аз до сега носех само стъкла хелиоматик. В оптиката ми казаха, че могат да ми оцветят и трайно стъклата, но хелиоматика ме устройва.
Скоро трябва да сменям стъклата, и за сега пак съм се спряла на варианта хелиоматик, антирефлекс, органични.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 511
Съпругът ми си поръча такива очила миналата седмица!
В студиото му предложиха видовете рамки и нюансите на стъкълцата,той си избра и готово! Тази седмица трябва да са готово!

Не се плаши-ще свикнеш за няколко дни!

# 14
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз още от миналата година исках да си купя такива. Бях видяла на мои познати стъкла, които се поставят върху очилата с диоптър, но просто се нахлузват, ако мога така да се изразя, без да се вдигат нагоре, като сенник. Само че в оптиките в Перник не бяха чували за такъв тип очила. Незнам как е в София. Бих си взела, но такива, които наистина приличат на слънчеви, от тези модерните, май бяха без рамка и с по-светли цветове - розаво, синьо, зелено. В момента нося антирефлекторни очила с диопър /и аз имам астигматизъм/.
За цени незнам, но бих искала дали са по-евтинички, че... newsm78

И друго бих искала да попитам - изкривяват ли ви се рамките на очилата и ако да - как ги оправяте? При мен е проблем това - изкривени са, въпреки че доста си ги пазя... newsm78 Sick

Общи условия

Активация на акаунт