Детски килим - Какъв?

  • 5 843
  • 40
  •   1
Отговори
Здравейте  Simple Smile
съвсем скоро трябва да купувам детски килим, ходих да гледам в магазина , който е на ботевградско шосе, но не си харесах, кажете ми ако знаете от къде може да купя и най -вече каква материя трябва да бъде, не ми се иска да е мокет. Simple Smile
Много ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 723
В никакъв случай не трябва да е мокет,заради алергиите.Желателно е да е от естествени материали, само че те са и най-скъпи. На Околовръстното има няколко магазина за килими с голямо разнообразие на модели-виж там!В Сомо също съм виждала не лоши килими.
Успех в търсенето Peace

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Заради страх от алергии (и дълго робуване на прахосмукачка и тупалка, за прането да не говорим.. Joy) килим нямам ни един. Само ламинат - чистя се за минути цялата къща.Simple Smile
За детко обаче - да играе, имаме нещо като юрганче - пачуърк.
Пере се в пералня, съхне бързо, тупа се, сгъва се (мога да си го прибера лесно).
Като попораснахме постелката започна да стои прибрана и мъника си я взема сам и постила или слага на куп под крачетата ( да епо дебело) и така играе на колене до дивана.
Пък и е ярко, весело и има "пътечки" за каране на коли.
Фен съм им на тези чудесии.
Ето ти сайт с такива работи: www.domoshar.com
Виж го, може да си направиш сама или да поръчаш(те работят с поръчка)

Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 10:39 от арт мама

# 3
  • Мнения: 5 622
И аз съм ЗА естествените материали. Всичките ни килими са от естествена вълна. Верно по-скъпи са, но са много по-добри! Ние нямаме детска стая и затова нямаме и специален детски килим. В същност не мисля, че има и някакво кой знае какво разнообразие от детски такива  Confused

Според мен, ако килима е изчистен като десен, това само е във ваш плюс, защото цялата останала стая може да бъде шарена и цветна, без да се "конфронтира" с килима  Peace

# 4
Много ви блгодаря за отговорите, май и аз ще се спра на нещо естествено, пък какъвто и ще да е като разцветка Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 377
И в друга тема бях писала, да не вземе да излезе като реклама, ама ако искаш виж и в Biokarpet на Стамболийски / с/у KFC - горе-долу /

# 6
Ще го проверя този магазин, аз преди 1 г бях чувала за него, но тогава не съм имала нужда Simple Smile
а каква е материята на килимите?

# 7
  • София
  • Мнения: 377
Ето го моя килим:

http://www.bgphoto.net/photos/8724/o632816698564531250.JPG

За материята ще те излъжа, не е мокетен със сигурност, но какъв точно е не знам....все пак нали са био:)))

# 8
  • София
  • Мнения: 592
Jilda, кажи ми моля те кога сте купували килима, аз съм голям фен на Мечо Пух и направо ми останаха очите във вашия  Embarassed , с какви размери е и колко струва?   bouquet

# 9
  • Мнения: 6 039
Намесвам се в темата ,защото доста добре съм запозната с пазара на килими, вносители сме и имаме няколко магазина за килими и тук виждам една основна заблуда. Вълнените килими са едни от най-големите алергоносители. От естествените материали алергии не предизвикват само памукът и коприната. Копринените килими са ужасно скъпи и затова няма да ги коментирам. От друга страна, за детска стая памучният килим не е много подходяш, от гледна точка на това, че почти всяко леке оставя следи, самата материя се оцветява трайно.
Много от европейските фирми предлагат висококачествени, ПРОТИВОАЛЕРГИЧНИ И АНТИСТАТИЧНИ килими. Моята дъщеря  е доказано алергична и съм се спряла на килим от изкуствена материя, за каквато споменах.
изкуствени:


естествена кожа:


Последна редакция: ср, 26 апр 2006, 21:24 от Malenna

# 10
  • София
  • Мнения: 377
Malenna, килимите са супер просто - ние нещо такова търсихме за хола, но за момента сме замразили проекта Wink Кажи, моля те, ако не те затруднява и ако не се счита за реклама - в кои магазини продавате?

Bobolina, размера на килима е 140/200, взехме го за 135лв. Честно да ти кажа в Комо, Домко и Carpetmax / май този беше на околовръстното до Шел / не видях такъв избор специално на детски десени, а и ми се сториха по-скъпи.

Килима го купувахме отдавна - ноември миналата година, но мини и разгледай, детските са на долния етаж и нашия май беше най-малък размер.

Дано да съм била полезна  bouquet

# 11
  • Мнения: 6 039
ще ти пусна линк на лични.

# 12
  • Мнения: 1 756
Намесвам се в темата ,защото доста добре съм запозната с пазара на килими, вносители сме и имаме няколко магазина за килими и тук виждам една основна заблуда. Вълнените килими са едни от най-големите алергоносители. От естествените материали алергии не предизвикват само памукът и коприната. Копринените килими са ужасно скъпи и затова няма да ги коментирам. От друга страна, за детска стая памучният килим не е много подходяш, от гледна точка на това, че почти всяко леке оставя следи, самата материя се оцветява трайно.
Много от европейските фирми предлагат висококачествени, ПРОТИВОАЛЕРГИЧНИ И АНТИСТАТИЧНИ килими. Моята дъщеря  е доказано алергична и съм се спряла на килим от изкуствена материя, за каквато споменах.
изкуствени:


естествена кожа:



аз само да попитам ,килимите на снимката не са ли вълнени, ръ4на изработка newsm78 newsm78

# 13
  • Мнения: 6 039

[/quote]
аз само да попитам ,килимите на снимката не са ли вълнени, ръ4на изработка newsm78 newsm78
[/quote]

Точно това съм написал, чети внимателно и няма да ме питаш. Ръчна изработка са, но не са вълнени.

# 14
  • София
  • Мнения: 592
Jilda много ти благодаря  Grinning  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт