до колко време мога да съхранявам изцедена кърма

  • 3 538
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравеите всички мами,ще ми кажете ли до колко време мога да съхранявам изцедена кърма .мерси предварително

# 1
  • Мнения: 271
мисля,че беше до 24ч. в хладилник и 40 дни замразена

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
зависи дали на открито, в хладилника или фризера. В фризера е доста - месеци...?
Мен ми бяха казали че хич не се съхранява след като мине 1/2 час - в боклука. НЕ Е ТАКА!
Из нета има разни места с различни срокове, но вече не помня къде, google може да помогне.

# 3
  • Мнения: 2 220
3 месеца в камера, 6 във фризер. 24 часа в хладилник, а на открито - часове. Аз не бих я ползвала, ако е стояла повече от час, особено в топлото.

# 4
  • Мнения: 2 381
В хладилник- 3 часа, а във фризер - няколко месеца (мисля, че 3, но не съм сигурна).

# 5
  • Мнения: 3 591
8 часа на стайна Т
8 дена в хладилник(не на вратата)(аз държа максимум 5 обаче)
6 месеца средно във фризер - зависи от фризера.

кърма се замразява до 48 часа след помпане

# 6
  • Мнения: 1 146


В момента и мен ме вълнува въпроса за кърмата Wink
И аз правя като Деси.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
баси всички различно са писали...
как 8 дена в хладилник бре? newsm78

# 8
  • Мнения: 799
8 часа на стайна Т
8 дена в хладилник(не на вратата)(аз държа максимум 5 обаче)
6 месеца средно във фризер - зависи от фризера.

кърма се замразява до 48 часа след помпане
newsm10

# 9
  • Мнения: 47 888
за да не пиша другаде,питам тук
на 5 май щерката има концерт в зала хр.ботев и няма кой да я води,та аз ще ходя,естествено с бебето
там ще сме поне 3 часа,отделно пътя,и едва ли ще има възможност да кърмя някъде,и като място,а и като време ,не знам какво точно щше правим,все пак тя ще участва и ще трябва и да я подготвя,и да я гледам
имам замразена кърма в шишенца по около 160-180 мл и искам да взема от нея за там и да я дам с шише,но не знам дали е редно да я размразя в къщи  и да я дам?знам че ако е прясно изцедена,може и 8 часа да седи,ама като е замразена,мога ли да я размразя и да я дам примерно след 2 часа,без при това да е седяла в хладилника?в момента едва ли ще мога да изцедя повече от 20-30 мл,та не мога да си нося прясно изцедена
ако има възможност там,естъествено ще го накърмя,но ако няма?

# 10
  • Мнения: 3 591
можеш разбира се. Аз така правя със замразената- вечер вадя от фризера и оставям в хладилника да се размрази до сутринта, сутрин просто вадя шишето за деня в стаята за да не се налага да го подгряват. От него наливат и дават на бебето. Не е имало никакви реакции, миризми, вкисване  и т.н.
Но по принцип размразената кърма трябва да се държи в хладилник. защото на нея левкоцитите и са "умрели" във фризера

# 11
  • Мнения: 111
Съгласна съм с всичко, което прочетох, само дето ми е много странно това, че 8 дни може да стои кърмата в хладилника. Четох на много места, че в хладилник/не във фризер/ може да стои 24 часа, във фризер/ зависи какъв е/ може от 3 до 6 месеца. На стайна температура 8 часа. Аз предимно се изцеждам и само така съхранявам кърмата.

# 12
  • Мнения: 967
Мжеш да я дадеш 2ч. след като си я размразила стига размразяването да става постепенно - от предната вечер я извади отфризиераи я остави в хладилника, малко преди да излезете виж дали се е размразиладобре в хладилника и я извади от там. Ако обаче я извадиш от фризера и я размразиш набързо в микровълновата или в гореща вода - то трябва да се изконсумира веднага.

# 13
  • Мнения: 3 591
Аз съм чела, че в мокровълнова не се размразява кърма. Ако ни трябва веднага се размразява на течаща хладка вода(за около 5-10 мин става)

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз съм чела, че в мокровълнова не се размразява кърма. Ако ни трябва веднага се размразява на течаща хладка вода(за около 5-10 мин става)
подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт