Бременност и хормони

  • 2 439
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
       Някоя от вас пила ли е хормони по време на бременността?
   Лекарите в МД ми изписаха хормони - прогестерон! В упътването пише да се приема само при доказано понижено ниво на хормона! Питах ги това ли показват кръвните изследвания, но никой не пожела да ми отговори и започнаха да се държат с мен сякаш им казвам как да си вършат работата, с други думи грубо и с пренебрежение!
   Аз просто исках да знам дали това няма да навреди с нещо на мен или на бебето! Все пак пише да не се взимат след 3 - ия месец и да се пият само ако има сигурни и доказани индикации за това! Таблетките се взимат по два начина: или се пият или се поставят вагинално. Питах една от лекарките как да ги приемам, защото лекуващият ми лекар излезе в отпуск, а отговорът беше - "Пише си в рецептата и в упътването!" Да ама в едното пише 2х1, а в другото един куп предпоставки и начини за прием!
  Лекарството е Utrogestan и молбата ми е, ако някоя от вас го е приемала, заради заплашващ аборт - да ми даде малко повече разяснения относно начина и срока за прием и ........да ме успокои, че така не вредя на бебчето си! Sad
   Честно казано много ме плаши мисълта, че пия хормони! Знам, че не е особено полезно да се пият!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 173
Съжалявам, аз не знам какво да ти кажа за тези хормони, ама защо не вземеш да идеш и на друг лекар, може и частен. Така ще си най-спокойна, винаги е по-добре да се чуят повече мнения.
И лека бременност ти желая  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 5 718
Мила, аз пих преди утрогестан, защото имах проблеми в началото - д-ра каза, че имало опасност от отлепяне на плодния сак. Взимах ги 2х1. Имах слабо кафеникаво течение, което изчезна веднага след като ги започнах. Не знам дали дължа запазването на бебчо на тези хапове, аз също много се втрещих от листовката, защото пише че са и за предизвикване на цикъл #Crazy , както и за лутеална недостатъчност, която никой при мен не си мръдна пръста да докаже. Имам наблюдения от изписаното във форума, че доста често ги дават. Стискам палци всичко при теб да е ОК! Ако се сетиш още нещо, питай! Успех!!!   bouquet  Praynig

# 3
Аз също пих Утрогестан 1 опаковка. Вземаха се два пъти на ден по 1. И аз се бях шашнала като прочетох листовката и се чудех защо ми го изписаха при положение, че не съм имала проблеми никакви. На мен даже и изследвания не ми бяха правили като ми казаха да го пия.
Зададох въпроса във форума в dir.bg и момичетата ме успокоиха. Оказа се че доста често го изписват. Май по-скоро, за да се презастраховат докторите отколкото ако решат, че има проблем го дават. Така че спокойно  Simple Smile и лека бременност ти пожелавам.

# 4
  • Мнения: 2 274
            Благодаря за отзивите!
  Бях се притеснила че съм изключение. Днес свършвам първата опаковка и май ще трябва да купя и друга, защото имам още до края на третия месец / казаха ми да ги пия до тогава /.
  В майчин дом ме приеха с болки и кафеникаво течение със съмнение за отлепваща се плацента и заплашващ аборт! 10 дни бях там и ми слагаха инжекции No Spa. От тях течението и болките спряха и чак след това ми изписаха хормоните!
  Бях шокирана и объркана от листовката, защото никой не ми каза, че имам проблеми с хормоналнита нива! Не вярвам и че са ми правили изследване за нивото на хормоните, а само стандартните кръвни тестове и си мисля, че наистина са ги изписали, за да се презастраховат!
   Незнам, все пак се притеснявам - това са хормони! Добре поне, че не ми излизат пъпки от тях  Grinning!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 718
Честно казано и аз не мисля, че са ти правили изследване на хормоните. На мен със сигурност не бяха. Не си изолиран случай, не се притеснявай! Само дето аз изкарах всичко накрак! Желая ти успех и не се шашкай, често ги изписват!   bouquet

# 6
  • varna
  • Мнения: 404
не се притеснявай този хормон ще ти помогне да износиш бременността,дава се на жени при който има опасност от аборт

# 7
  • Мнения: 388
И с двете бременности пих прогестерон на табл.само,че се казва Дуфастон,същото е като Утрогестан,не се притеснявай не вредят на плода, аз благодарение на него имам една прекрасна дъщеря и сега отново съм бременна.Прогестерона се води протектор на бременността и няма опасност,приема се някъде до към 12 гест.седмица,но по лекарско предписание може и до по-късно.Аз пих Дуфастон още като бях в 6 г.с.-3*1,а после го намалих на 2*1,почти до 16 г.с.(по предписание на док.)

# 8
  • Мнения: 8 242
И аз го пих Утрогестана 12-16 седмица и лежах малко за задържане в болница по случй леко зацапване  Rolling Eyes.. И аз четох упътването и питах сигурен ли е в дозата, че пих доста време 2х2 .. Но ме увериха, че всичко е наред..
Доста момичета около мен също са го пили, а и във форума четох също..
Надявам се и аз да няма проблеми с бебока, че колкото повече наближава, толкова повече се параноясвам  Tired

# 9
  • Варна
  • Мнения: 383
сега се връщам от лекар-от 12 часа имам болки -предписа ми Utrogestan 2*2 вагинално
придполагам че е често предписван препарат но наистина упътването му беше объркващо за мен
дано да подейства , успех

# 10
  • Мнения: 296
Явно ти е нисък прогестерона,пий си го и изобщо не се притеснявай,в Майчин дом добре си знаят работата. Този хормон се нарича още "пазител на бременността, при ниски нива би могло да се получи спонтанна бременност.лека бременност ти пожелавам!

# 11
  • Мнения: 296
Спонтанен аборт,извинявам се за грешката,явно не съм се събудила още Crazy

# 12
  • Мнения: 252
Съжалявам, аз не знам какво да ти кажа за тези хормони, ама защо не вземеш да идеш и на друг лекар, може и частен. Така ще си най-спокойна, винаги е по-добре да се чуят повече мнения.
И лека бременност ти желая  bouquet
Аз напълно подкрепям това мнение

Общи условия

Активация на акаунт