Какво включва комплекта за изписване на новородено?

  • 9 629
  • 16
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Привет на всички бъдещи и настоящи мами!
След около седмица-две очаквам щастливото събитие-появата на първо бебче. Преди няколко дни роднините ми от Гърция ми изпратиха огромен сак с дрешки за бебончо. Искам да подбера дрешки за изписването, защото с толкова много неща намирам за излишно да давам допълнително пари за комплект за изписване. Ако може някои от мамите да ми споделят какви дрешки съдържат въпросните комплекти ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 4 978
Здравей!
За изписването ще ти трябват същите дрешки, каквито и във всеки друг случай.
Трябват ти боди (вече може и с къс ръкав) и панталонче+чорапки или гащеризонче, а може и цяло гащеризонче с ританки. Някаква връхна дрешка и одеялце, в което акушерката, която облича бебчо да го повие и да го даде на теб или щастливия татко.
Успех!

# 2
  • Мнения: 4 053
Здравей!
За изписването ще ти трябват същите дрешки, каквито и във всеки друг случай.
Трябват ти боди (вече може и с къс ръкав) и панталонче+чорапки или гащеризонче, а може и цяло гащеризонче с ританки. Някаква връхна дрешка и одеялце, в което акушерката, която облича бебчо да го повие и да го даде на теб или щастливия татко.
Успех!

само мога да добавя - леко раждане  bouquet

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Благодаря ви много, момичета за бързия отговор.   bouquet Отивам да избера дрешките и да ги подготвям за щастливия ден!
Поздрави!

# 4
  • Мнения: 1 097
по принцип включва сума ти излишни неща, преди малко ги гледах  из магазините, че и аз очаквам включване всеки момент  Heart Eyes Mr. Green
Аз мисля да взема боди + гащеризон в тон + шапка евентуално. Пелена си имам чисто нова, но те продават всякакви видове и разцветки, има и много чисто бели, които отиват на всичко. Мисля, че шапка и ръкавици са излишни за пролетно-лятно бебе  Rolling Eyes
Леко раждане  Flutter  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 756
КОМПЛЕКТИТЕ СА ПРЕКАЛЕНО НАТРУФЕНИ,А РЪКАВИ4КИТЕ СА ДА НЕ СЕ ДРАСКА

# 6
  • Мнения: 1 097
аз знам за какво са му ръкавиците, но на 3 дни колко са му твърди ноктите? Вярно, че има одраскали се бебета още в болницата, но са рядкост. А пък самите ръкавици ще му запарват. Това си е лично мое мнение, де  Peace Grinning

# 7
  • Мнения: 1 756
ДА МОЯТ СИН СЕ БЕШЕ НАДРАЛ В ПЪРВИТЕ НЯКОЛКО 4АСА ДОТА ДОБРЕ

# 8
  • Мнения: 1 097
милият  Cry
е, от такива съображения могат да се вземат ръкавички, те са супер евтини и без това  Grinning

# 9
  • Мнения: X
аз знам за какво са му ръкавиците, но на 3 дни колко са му твърди ноктите? Вярно, че има одраскали се бебета още в болницата, но са рядкост. А пък самите ръкавици ще му запарват. Това си е лично мое мнение, де  Peace Grinning
Ами ами.. моят син така се беше надрал, че думи нямам.
Доста често явление е, според мен ръкавичките са задължителни.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 145
Някои педиатри не препоръчват ръкавички, тъй като бебето може несъзнателно да я махне или да се задуши с нея. Малкос транен довод. може да има и друг - но разбрах, че не ги препоръчват и не сме ги слагали

# 11
  • Мнения: 623
Ръкавиците не сме ги слагали, но от вида им съдя, че едва ли ще се задържат продължително на ръцете - много са паянтови

# 12
  • Мнения: 1 756
милият  Cry
е, от такива съображения могат да се вземат ръкавички, те са супер евтини и без това  Grinning
ами да стотинки са
не е нужно да са в тон с тоалета

# 13
  • Мнения: 1 756
аз знам за какво са му ръкавиците, но на 3 дни колко са му твърди ноктите? Вярно, че има одраскали се бебета още в болницата, но са рядкост. А пък самите ръкавици ще му запарват. Това си е лично мое мнение, де  Peace Grinning
Ами ами.. моят син така се беше надрал, че думи нямам.
Доста често явление е, според мен ръкавичките са задължителни.  Peace
ох ама по4ти вси4ки бебоци бяха издрани

# 14
  • Мнения: 1 320
Моят списък беше подобен ... боди / с копчета отпред/, ританка / тънка/ , блузка + панталонче или гащеризон , буйки, и нещо връхно / якенце или жилетка/, ако се падне дъждовен ден си е студено, шапка / тънка , може и памучна / , ръкавички / от тензух е най добре / може и да ни ги сложиш на самото изписване ,но е добре да ти имаш за в болницата. Пелена .

Общи условия

Активация на акаунт