Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 511
  • 741
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
И въобще баня, която се мокри цялата никога вече Naughty
Душ пространството не е ли отделено поне със завеса?
Моноблока не е монтиран читаво,
а имам съмнение, че има лек теч от меката връзка, захранваща с чиста вода казанчето.
ПП Виждала съм подобна гняс и където живеят собственици.

# 586
  • Мнения: 54 054
Не бих сложила за себе си пералня в банята, камо ли за наематели.

# 587
  • Мнения: 25 673
Това с пералнята и аз си го мисля, обаче като е за наематели, може и малка с горно отваряне, нали?

# 588
  • Мнения: 54 054
И с горно да е, в банята си има влага.
Моята е с горно, в кухнята, постоянно е отворена и винаги я подсушавам след ползване. Да не мислиш, че някой наемател ще я подсушава?

# 589
  • Мнения: 25 673
И с горно да е, в банята си има влага.
Моята е с горно, в кухнята, постоянно е отворена и винаги я подсушавам след ползване. Да не мислиш, че някой наемател ще я подсушава?
За подсушаване не знам, но със сигурност ще блъска капака и ще я държи затворена за да си трупа натурийки отгоре. hahaha

# 590
  • София
  • Мнения: 16 105
У нас пералнята  и сушилнята са в баня, която има нормален голям прозорец (чувала съм във Варна да ги наричат италиански бани) - нямам никакъв проблем с влага в банята и по уредите.

# 591
  • Мнения: 54 054
Едва ли такова малко жилище е в външна баня, с прозорец.
Нашата баня е вътрешна и повечето са така.

# 592
  • Мнения: 4 275
Пералнята и душът в квартирата са ми разделени със.... завеса  Mr. Green Много ме беше страх в началото да не ме перне токът, докато се къпя и всеки път вадех щепсела от контакта. После ми писна и спрях  Laughing Иначе мисля да слагам вентилатор, който се включва автоматично при определен процент влага  Rolling Eyes

# 593
  • София
  • Мнения: 4 192
Пералнята и душът в квартирата са ми разделени със.... завеса  Mr. Green Много ме беше страх в началото да не ме перне токът, докато се къпя и всеки път вадех щепсела от контакта. После ми писна и спрях  Laughing Иначе мисля да слагам вентилатор, който се включва автоматично при определен процент влага  Rolling Eyes
Много са подходящи тези вентилатори, но трябва да са постоянно вързани към тока. Т.е. като слагате  ключа за банята, обикновено вътре са и кабелите на вентилатора, направо ги връзвате без ключ, да не може да се изключва  Wink

# 594
  • Мнения: X
направо ги връзвате без ключ, да не може да се изключва  Wink
Ключ е добре да има. Не на всекиго е приятно докато се къпе да му "вее" вентилатора.
Идеята е, когато влажността падне под определено ниво вентилатора сам да спре.
И задължително решетка на вратата, за да има от къде да засмуква въздух.
/иначе се разбива лагера, става шумен и не работи с пълния си капацитет/

# 595
  • София
  • Мнения: 4 192
и като има ключ и наемателя му прекъсне тока какъв е смисъла от такъв вентилатор? Той трябва да е постоянно включен, не знам какъв процент от хората имат проблем да се къпят и да работи вентилатора, може и да е голям. За решетка в банята само ако е алуминиева вратата и уплътнява хубаво. Дървените винаги имат луфт отдолу Wink

# 596
  • Мнения: X
Дървените винаги имат луфт отдолу Wink
, който трябва да е минимум 1,207смx3=3,621см при врата 65см.
Вентилаторът е с Ø 10 см.

S=78,5 кв.см
S /луфт врата/ = a.b ; 78,5= 65. b; b=1,207см
ПП Няма да смятам отвора на бравата (с и без ключ), че и от там има въздухопоток.  Hug

# 597
  • София
  • Мнения: 4 192
Дървените винаги имат луфт отдолу Wink
, който трябва да е минимум 1,207смx3=3,621см при врата 65см.
Вентилаторът е с Ø 10 см.

S=78,5 кв.см
S /луфт врата/ = a.b ; 78,5= 65. b; b=1,207см
ПП Няма да смятам отвора на бравата (с и без ключ), че и от там има въздухопоток.  Hug

Не ти схващам сметките, обаче стандартната врата за баня е 80см по БДС. По моите непрофесионални сметки трябва луфт от точно 1 см, за да се получи 0.8квадратни дециметра, колкото е площта на вентилатора. И да спадне малко налягането в банята, не е страшно, ще го преживее колежката  Mr. Green
Чудя се как им работят вентилаторите на хората, на които баните са им уплътнени  newsm78

# 598
  • София
  • Мнения: 3 626
Без да се правя на интересна, но пишещите в темата отдавали ли са някога имот под наем? Чета коментирате цени - баснословни. Мишелин извинявай, но цената която се споменава тук за твоя имот е космическа. И ще кажа защо- или го даваш за кратковременно скъпо с последствията от това, или нормална цена, но за дълъг период от време . Но и това е пак с много въпросителни.
Всеки изгубен месец при отдаването под  наем е загуба.
Не се подвеждайте от сайтовете.

Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 21:16 от Тук съм

# 599
  • София
  • Мнения: 4 192
Какви са според теб нормалните цени?
Ние отдаваме 2 имота - двустаен, малко по-голям от Мишелин в Манастирски Ливади, обзаведенс ламинат за 10лв и мебели Виденов за 590 лв и един много голям подценен за 980 лв, като в момента вървят по 1500. Като е такъв пазара, да се лишаваме от пари ли?
И в двата вече наемателите седят над 2 години, имали сме ядове с предишни, но поради хора, а не поради цена  Wink

Общи условия

Активация на акаунт