що е то бебешка кал?

  • 751
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Моето бебче( 1 месец на 28)има едни такива жълти люспички по ушенцата,в основата на веждичките,малко около нослето...
аз си мислех,че е засъхнала кърма и ги почиствах с памук и водичка,но особено тези на веждите не отминават.
Една мама каза,че е бебешка кал.
Що е то?
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 821
Такова е..не се тревожи ще отмине.И мойта бебка имаше по веждичките и по главичката. Даже по главата още се откриват. Голяма част от тези по главата се махнаха след мазане със зехтин и след половин час разресваш...преди баня. Успех  bouquet

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Въобще не се притеснявай, сами ще изчезнат люспичките. Просто омазнявай добре кожичката, за да се отлепят по-лесно.

# 3
  • Мнения: 280
    jkaterina и ние го имаме същия проблем да си призная не знаех че това е " бебешка кал".Освет по главичката и веждичките  имаме и по ушичките , аз го мажа първо с отвара от лайка с памучно тампонче и люспичките се отлепват  и после със зехтин , а за главичката както   mama_Blue е обяснила с бебешка четка за коса разресвам всяка вечер преди къпане .

# 4
  • Мнения: 1 489
Въобще не се притеснявай, сами ще изчезнат люспичките. Просто омазнявай добре кожичката, за да се отлепят по-лесно.
Peace Peace Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 6 743
Почти всички бебета имат "бебешка кал"  Laughing
Моят син имаше по главичката малко.Намазах след баня с преварена мас и разресах с едно специално гребенче на Чико за "бебешка кал" и се махна Hug

# 6
  • Мнения: 1 410
Бебешка кал е. Дъщеря ми имаше само по главичката и й я махах като мажех с бебешко олио и после разресвах с гребенчето. Това може за веждите, но за ушите едва ли става.

# 7
  • Мнения: 623
... мажех с бебешко олио и после разресвах с гребенчето. Това може за веждите, но за ушите едва ли става.
Бебчето ти е още мъничко - ще му изчезне

Общи условия

Активация на акаунт