Вентолин и нурофен ??

  • 2 569
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Малчо беше с кашлица и ни изписаха Вентолин но преди малко вдигна темперетура. Мога ли да му давам Нурофен и парацетамол за сваляне на Т.
Сигурно звучи глупаво но за първи път давам Вентолин а в листовката има някой неясноти за мен.

# 1
  • Мнения: 190
Няма несъвместимост между Вентолина лекарство за температура в какъвто и вариант да е - Нурофен, Парацетамол, Ефералган и т. н.

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Вентолина е за разширяване на бронхите-да диша по лесно.Спокойно можеш да дадеш лекарство за температура

# 3
  • Мнения: 5 140
Давай му, няма никакъв проблем.

# 4
  • Мнения: 135
Давай не се притеснявай,и ние пихме преди 3седмици вентолин за първи път и давах нурофен

# 5
  • Мнения: 376
Много ви благодаря , така се паникьосах , че нищо не се сещах. Дадох му Нурофен и сега спи Т почти спадна.
Дано да е лека ноща .

# 6
  • Мнения: 2 006
Много ви благодаря , така се паникьосах , че нищо не се сещах. Дадох му Нурофен и сега спи Т почти спадна.
Дано да е лека ноща .
Няма проблем да даваш антипиретици, но щом е вдигнал температура трябва да отидете пак да му чуят гърдичките!

# 7
  • Мнения: 376
Изписаха ни Оспамокс , сега отивам да го купя и започваме да го пием. Благодаря на всички които се отзоваха.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 114
Аз ли нещо не съм добре, или лекарите които изписват вентолин вместо сироп за кашлица ?! #Crazy Вентолина е бронхоразширяващ препарат, дава се при по сериозни заболявания ! Натоварва сърцето, не го давайте на децата си за щяло и нещяло !

Ева, каква е диагнозата на детето ?

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Преди 2 седмици малкия беше с Вентолин и имаше темп. и съм давала и Нурофен , така че не се притеснявай.

# 10
  • Мнения: 376
Кашлицата беше , суха почти деряща , все едно не му стига въздух. До сега съм му дала три пъти и кашлицата се овлажни. Казаха ми да му давам и днес и да го спра. Да остане само АБ и във вторник да го заведа да го чуят.

# 11
  • Мнения: 71
Имали сме и кашлица, но Вентолин не са ни изписвали. Но виш като имахме на два пъти бронхит, тогава вече ни изписаха Вентолин на сироп и инхалации с Вентолин, добре е да го знаеш, а какво сърцебиене се получава от него, неща да ти казвам.
Бързо оздравяване!!!

# 12
  • Мнения: 1 214
Съвсем наскоропихме вентолин - и аз , и дъщеря ми.Не съм забелязала тя да се чувства зле.А мен въпреки , че ме бяха предупредили , че мога да се отреперя малко ми нямаше абсолютно нищо.Ние двечките си изпихме едно шише с вентолин.Много помага за кашлицата , но нашата не беше суха , а се къртеше.Дъщеря ми беше с бронхит, а аз с пневмония.
Много е хубаво да парвите инхалацийки , да вдишва парата от  вряла вода с разтворена в нея съвсем мъничко сода.Пускате едно корабче от фолио и започвате да го духате.
Всъщност .......не знам колко е голямо детето?

# 13
  • Мнения: 376
На две години и пет месеца е .

# 14
  • Мнения: 2 006
Доколкото аз знам Вентолина не натоварва сърцето, а е противопоказен за хора със сърдечни проблеми!

Общи условия

Активация на акаунт