Искам да кърмя легнала, но не мога :( Дайте ми съвет

  • 1 559
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 288
Момичета, много искам да мога и аз да кърмя легнала, ама...  Shocked не става - не мога някакси да наглася гърдата, бебо се изнервя и...  Sad  Дайте ми акъл  Thinking вие как започнахте? Синът ми е мъничък, дали това не е проблема...?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085

Ето така например.

# 2
  • plovdiv
  • Мнения: 350
В началото седях, докато засуче правилно и после леко лягах.Колкото по-голямо става бебето, толкова по-лесно се кърми в легнало положение.Сега само легнали се кърмим. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 760
На вашата възраст и ние не успявахме. Освен ако не го сложа (бебчето) върху възглавница успоредна на оста на тялото ми. Ама си беше зор.
Сега само така кърмя!

# 4
  • на Север
  • Мнения: 503
първите 2-3 месеца и аз неможех легнала, мислех си че са ми малки гърдите и затова. В последствие ще се научите на много нови пози Simple Smile

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Можеш да видиш позициониране тук: http://www.breastfeeding.com/aaavideo/lyingdown.avi
Това е видеофайл и е 2,5 МВ.

Ние сме само 4 дена по-големи от вас, но се храним в тази поза почти от самото начало. Особено улеснително е през нощта. Но за първите няколко пъти винаги имай някой под ръка, който да ви наблюдава (таткото или някой друг), защото много лесно се заспива в тази поза!

Позата е много удобна и естествена. Аз действам по следния начин: нагласям бебка така, че да е точно срещу гърдата и да й е удобно. Първоначално слагах възглавница зад гърба й, но сега я подпирам с ръка. След това й помагам със засмукването и готово Simple Smile

Успех!

# 6
  • Мнения: 3 810
Става и с малки бебета, но се научи когато не ти се спи, за по- сигурно.

# 7
  • Мнения: 191
И аз не успявах докато сина ми не станана 4 месеца. Идваше ми много ниско. Сега вече не никакъв проблем Simple Smile

# 8
  • Мнения: 47 902
аз пък само наляво мога легнала,надясно не ми е удобно newsm78

# 9
  • Мнения: 288
Благодаря мами, днес ще пробваме през деня по снимките и обясненията и ще ви кажа дали сме постигнали успех  Peace  мисля, че варианта с възглавница може и да е успешен   Hug 

# 10
  • Мнения: 462
Аз така правех понякога:

Започваме да се кърмим седнали или прави в поза люлка. Така ръката ми е под бебенцето. Когато малката се успокои и започне да суче без проблем или пък вземе вече да заспива се нагласям полека-лека на леглото. Ръката ми остава под малката - така главичката и е на ръката ми (към рамото) и я притискам цялата плътно до себе си. Като се "изсулвам" постепенно в поза легнала бебчо не усеща разликата. Вече като заспи съвсем нежно и внимателно си изкарвам ръката изпод главичката. Ако искаш де! Ако не - можеш и ти да си спиш с бебока .

Също така до третия месец трудно се приспивахме (вероятно колики) и тати я носеше докато се унесе и после ми я подаваше в леглото - пак така върху ръката ми, за да мога да я гушна плътно до себе си. И вече като се е успокоила в татенцето засукваше.

Когато сме си вкъщи предимно легнали си се кърмим . А и за нощното хранене си е много удобно. Ние спим една срещу друга и като се размърда само й подавам цицата и продължаваме да си спим. При следващото размърдване я обръщам да ми легне от другата страна. И така се въртим цяла нощ

Още един трик. Когато е на път да се събуди или току що се е събудила и още не е влязла в час лягам до нея и й давам цицата.

Пиши ми на кю или ЛС да ти пратя снимки как изглежда!

# 11
  • Мнения: 1 503
А може ли мама по гръб и бебо върху нея newsm78.Защото аз и така му давам на моя мишок.Става като корем с корем

# 12
  • Мнения: 3 425
Здравейте и от мен!

Аз корем с корем не успях,макар 4е опитвах,но нослето му се запушваше на моя бонбон!
Ина4е от самото начало се кърмим в легнало положение,но ВИНАГИ слагам ръката под неговата главичка,така не ми се е налагало да го уригвам,а в седнала поза доста се набухваше с въздух!
Слушай бебето си и не се притеснявай да опитваш и по нестандарти пози...важното е да ви е удобно и приятно:)
Успех;)

# 13
  • Мнения: 353
Става и с малки бебета, но се научи когато не ти се спи, за по- сигурно.
Защо "когато не ти се спи, за по- сигурно."? Какво имаш предвид?  newsm78
Когато сме си вкъщи предимно легнали си се кърмим . А и за нощното хранене си е много удобно. Ние спим една срещу друга и като се размърда само й подавам цицата и продължаваме да си спим. При следващото размърдване я обръщам да ми легне от другата страна. И така се въртим цяла нощ

Още един трик. Когато е на път да се събуди или току що се е събудила и още не е влязла в час лягам до нея и й давам цицата.

Пиши ми на кю или ЛС да ти пратя снимки как изглежда!
И аз почти само легнала кърмя, много рядко седнала (само ако има нещо, което искам да запям по ТВ-то или ако ще излизаме на разходка) Обаче исках да те питам за "така се въртим цяла нощ " само кърмиш ли, щото аз преди нощното хранене (те даже са 2 при нас) сменям памперса, да не би да се минавам нещо  Rolling Eyes  Stop
И искам да питам кърмещите легнали - вие така ли си оставяте бебетата - в смисъл в позата, в която са си били (странично легнали) или ги завъртате да са легнали по гръб?  newsm78  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз пък в началото кърмех само легнала, щото бебока се закрепяше на една страна.
После дълго време не бях кърмила легнала, обаче сега през нощта използвам тази поза защото спя кърмейки.
Бебето спи при мен, а аз с една гола цица и като замрънка само го нагласям и продължавам да спя, пък той си цоква и заспива(мисля че така се случва, понякога не помня Simple Smile )
Само дето тази поза става само за "цокване", а не за цяло дълго и продължително хранене, защото на Ивчо не му е удобно нещо. Предполагам така се получава заради малките ми млекоцентрали...  Mr. Green

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт