Отношения бащи и деца

  • 2 734
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Незнам при вас как е на нашия татко много отсъства и имам чувство ,че не знае как да комуникира и какво да очаква от малката,която е на 5,5 години.Сегашния инцидент е следния : При поредната си командировка до Щатите и донесе домашни любимци-скаридки( в една хермитически затворена сфера създадена изкуствена еко среда и в нея 4 скаридки).За съжаление вчера по невнимание малката събори сферата и се сбогувахме със скаритките.Сега идва и момента вкойто баща и и е бесен че тя трябвало да уважава неговия жест той от толкова километра ги бил крепял ит.н..На мен също ми е болно ,но мисля ,че неможеш да очакваш от едно 5 годишно дете да оцени жеста ти.За него дали са от 14 или 14000км му е все едно?Сега се обсъжда с какво да я накажем и аз мисля ,че 1 седмица без ТВ е достатъчно( още повече ,че я лиших от куклин театър за уикенда) а той с грандиозните закани как нямала да получи подарък за коледа и ходи из къщи като бореносен облак .Дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 3 042
Може би малката трябва да се извини само и това е достатъчно. Все пак детето го е счупило по невнимание. Таткото да си сдържа гнева или да го пренасочи на друго място. Това е моето мнение. Все пак не е развалило екосистемата на Земята Laughing Една седмица без Тв ми се вижда много като наказание, че и без куклен театър.....

# 2
  • Мнения: 2 212
Ами според мен не виждам изобщо основание малката да получава каквото и да е било наказание, по простата причина, че тя е бутнала сферата " по невнимание", т.е не го е направиал нарочно. Още повече аз съм сигурна че тя много повече се е зарадвала и оценила това, че татко и се е прибрал вкъщи, отколкото какъв точно подарък и е донесъл, от колко километра и какви усилия е положил за да го запази..Ти сама казваш, та тя е дете - как да разбере какво точно е коствало да и бъде донесен подаръка...а таткото явно е изнервен от това, че е положил толкова усилия за да донесе хубав подарък и сега - подаръка го няма...наистина жалко, но детето не е виновно ! Поговори с него, че той не би трябвало да очаква от 5 годишно дете внимание и предпазливост като при големите и, че детето наистина се е зарадвало на подаръка но щее най радостано ако тати просто и обърне повече внимание и си поиграе с нея, а пък за подаръка - рано или късно ще му мине  Wink

# 3
  • Мнения: 90
лошото е че аз всичко това го знам ама на него не му стига изобщо до мозъка,той отказва да разговаря с нея в момента в който тя се приближи той я отрязва с :" Сърдит съм ти" Той ,че е тежък характер аз си го знам ,но ми е жал за детенце.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Според мен, вината е изцяло на бащата - като не е помислил, дали този подарък ще е подходщ за дете на такава възраст! Още повече, че тая сфера е лесночуплива...Аз не бих я наказвала, щом не го е направила нарочно. За поведението на таткото:"Сърдит съм ти!" - просто нямам думи, no komment  Sign Exclamation

# 5
  • Мнения: 2 212
Цитат на: Юлия Божкова
лошото е че аз всичко това го знам ама на него не му стига изобщо до мозъка,той отказва да разговаря с нея в момента в който тя се приближи той я отрязва с :" Сърдит съм ти" Той ,че е тежък характер аз си го знам ,но ми е жал за детенце.


Ами значи, може би както казваш, таткото няма правилен подход към детето, той в момента е този , който се държи по детски... Но наистина, след като детето няма вина и според теб, застъпи се ти за нея и му кажи твърдо това, което си написала и тук, че детето не може да разбира всичко това и не заслужава да бъде наказвано... А колкото до това, че сега той не иска да и обръща внимание,то, че ще му мине, ще му мине -ама той губи от цялата работа Confused

# 6
  • Мнения: 3 562
Цитат на: ester
Ами според мен не виждам изобщо основание малката да получава каквото и да е било наказание, по простата причина, че тя е бутнала сферата " по невнимание", т.е не го е направиал нарочно. ......

  202uu

# 7
  • Мнения: 2 655
Детенцето не е виновно, виновен е таткото.
Извини ме, но той по неподходящ подарък от Америка не е могъл да избере. Или май го е избрал за себе си?!
Тук е пълно с играчки от всякакъв тип и размен, големина, вид, дори ние с татко се заиграваме  Embarassed като ходим да избираме уж за АЛИ. Embarassed

Аз ако съм на теб няма да го накажа. И това за кукления театър е ужасно. Как ще го лишиш? Само като си представя, че цяла седмица седи и чака театъра, на мен ми става мъчно.

Таткото да обръща повече внимание на детето, там е решението на проблема. Так следващият път ще знае какво да купи от Америка и определено няма да е скариди. Wink

# 8
  • Мнения: 90
Е той и купи и рокля която аз никога не бих купила-Принцера на Дисни розова с брокат и тя е голяма радост, ама адски ме подразни поведението му в тази ситуация.При нас проблема е ,че тя е чакана 4 години след много проблеми включително и раждане на бебе с аномалии което не живя ,а таткото изкарва достатъчно за да е затрупана с играчки,аз съм с тежка алергия и не можем да гледаме домашен любимец ,а тя е фен на животните та може би си е мислил ,че това е добро решение на въпроса ама реакцията му ме вбеси.

# 9
  • Мнения: 3 562
Защо не се опиташ да поговориш с тати и да му обясниш, че това не е начинът да общува с детенцето  Confused:

# 10
  • Мнения: 811
Кой е детето?
Дай му да прочете някоя книжка за детското поведение.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Павлина
Може би малката трябва да се извини само и това е достатъчно. Все пак детето го е счупило по невнимание. Таткото да си сдържа гнева или да го пренасочи на друго място. Това е моето мнение. Все пак не е развалило екосистемата на Земята Laughing Една седмица без Тв ми се вижда много като наказание, че и без куклен театър.....


podkrepqm

# 12
  • Мнения: 717
Недей го наказва детето, нали е разбрало какво е направило, не е нарочно. Да ти кажа като четох чак сърцето ми сви от жал.

# 13
Не мисля,че трябва да я наказвате!Едва ли е станало нарочно,още е много малка...

# 14
  • Мнения: 90
Благодаря за отговорите, по повод разговорите с тати след 10 години брак съм разбрала,че когато той е ядосан не може да разговаря адекватно мисля да поговоря когато му мине .Днес официално погребахме с малката скаридките и мисля ,че за дълго време у дома няма да влезе друга гадинка.Ще ни дойде нанагорно и на мен и на малката .Днес купих билети за шоуто на ЛИли Игнатова и се надявам с това да я поразведря.

Общи условия

Активация на акаунт