За една тортичка помощ

  • 1 181
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Здравейте мами!Другата седмица имам рожден ден и съм решила да си направя торта,неискам да е купена.Отдавна не съм правила,а пък завърших сладкарския техникум.Не ми остава време от учене за изпити.Та да ми помогнете какво да си измисля.Вече какво ли не съм правила,за съжаление нямам цифров фотоапарат и рядко снимам творенията си.Обикновено залагам на бял и кафяв мус.Сега си мислех пак за тях или за тирамису,но за съжаление нямам оригиналната рецепта.Докато работех в сладкарницата правехме тирамису с готова смес и крема сирене.Та ако можете дайте съвет.И друго даиде идея как да си украся тортата.Какво ли не ми мина през главата,какви ли не форми и идей.Какво да си направя за 20 рожден ден!Помагайте моля!  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 587
Разгледай в този форум.Има доста добри идей за декорация на торти. Peace

http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=102&postdays=0&pos … 4d64081b257e6d8d2



# 2
  • Мнения: 1 425
Страхотен сайт!!!!! Peace Peace Peace newsm10  bouquet

# 3
  • Мнения: 357
Благодаря много   bouquet

# 4
  • Мнения: 750
Малко помощ и от мен ТУК, ТУК, ТУК и ТУК

# 5
  • Мнения: 660
Онзи ден гледах по испанската телевизия как един " чичко " направи Тирамису . Пиша ти дословно всичко :

1 или 2 пакета / зависи колко голяма торта искаш / бишкоти " Савоярди " / има ги в Била/

500мл. течна сметана

5 жълтъка

100 мл. ликьор / Амарето , но може и друг /

150 гр захар

500 гр. Маскарпоне / 2 кутии /

2 чаши силно еспресо

Маскарпонето го слагаш в купа и леко го разбъркваш на ръка . В друга купа слагаш жълтъците , 50 гр . от захарта / горе долу покрито дъното на стъклена купичка / и ликьора . Разбъркваш леко с тел и слагаш на водна баня , като продължаваш да бъркаш , докато сместа стане бяло-жълта . Отделно разбиваш течната сметана с останалата захар . На дъното на стъклен съд или тортена форма редиш бишкотите със захарната част надолу и ги поливаш с кафето , докато поемат достатъчно / поемат доста /. Маскарпонето , което е най-плътно , внимателно се смесва със сметаната и едва тогава се добавя сместа със жълтъците . Всичко това се изсипва върху бишкотите и се поръсва обилно с какао на прах . Държи се 2 часа в хладилник преди поднасяне .

Да ти е сладко !

# 6
  • Мнения: 357
Онзи ден гледах по испанската телевизия как един " чичко " направи Тирамису . Пиша ти дословно всичко :

1 или 2 пакета / зависи колко голяма торта искаш / бишкоти " Савоярди " / има ги в Била/

500мл. течна сметана

5 жълтъка

100 мл. ликьор / Амарето , но може и друг /

150 гр захар

500 гр. Маскарпоне / 2 кутии /

2 чаши силно еспресо

Маскарпонето го слагаш в купа и леко го разбъркваш на ръка . В друга купа слагаш жълтъците , 50 гр . от захарта / горе долу покрито дъното на стъклена купичка / и ликьора . Разбъркваш леко с тел и слагаш на водна баня , като продължаваш да бъркаш , докато сместа стане бяло-жълта . Отделно разбиваш течната сметана с останалата захар . На дъното на стъклен съд или тортена форма редиш бишкотите със захарната част надолу и ги поливаш с кафето , докато поемат достатъчно / поемат доста /. Маскарпонето , което е най-плътно , внимателно се смесва със сметаната и едва тогава се добавя сместа със жълтъците . Всичко това се изсипва върху бишкотите и се поръсва обилно с какао на прах . Държи се 2 часа в хладилник преди поднасяне .

Да ти е сладко !

МНОГО БЛАГОДАРЯ   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт