Колко често пиете прогестеронови препарати и почивате ли?

  • 1 105
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
Това ми е въпроса момичета. Дали почивате при прием на `Утрогестан` или `Дуфастон` и колко дълго сте пили без почивка?
Дали редовният им прием не влияе върху хормоналния баланс?

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Не би трябвало да влияе върху хормоналния баланс, а само на прогестерона. На мен ми влияеше на килограмите. Пих го 1 година без прекъсване, после няколко месеца само след доказана овулация.

# 2
  • Мнения: 1 925
Аз пи х Дуфастон 2 пъти, първия го пих 3 месеца, а втория около 5, не помня точно. Но док доколкото си спомням ми каза, че не влияело на хормоналния баланс, а само на пролактина, в такъв смисъл, че лекарството е насочено да регулира на дадения хормон и не влияе на другите. Но си спомням, че ми каза, че не било хубаво и да се прекалява и да се взима много дълго време и след 3 месеца приемане трябва да се направи ново изследване, за да се види дали има промяна и ако не, тогава още 3 месеца. Вторият път отидох на третия и нямаше промяна и ми каза да пия още 3, но аз щях да пътувам и отидох малко след 5-тия и се бяха уравновесили нещата.

# 3
А ако имам съмнение,че е нямало през месеца овулация,трябва ли пак да го пия-вредно ли е .Иначе на мен лекарката ми каза да не го пия повече от 3 месеца без прекъсване,защото вените на крака ми са на места малко-по изпъкнали.И наистина,от дуфастона ме боляха-особено лятото.Но някои го понасят добре и тогава може и по-продължително. Пиели го и с години???!!!Всичко е много относително.Но забелязах,че когато имам добра овулация,го понасям по-лошо.

Общи условия

Активация на акаунт