Амниоценетза при д-р Димитрова - Майчин дом

  • 17 310
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Някой правил ли си е амниоцентеза при д-р Димитрова в Майчин дом. Моля кажете ми как става уговорката  с нея и какво е заплащането. Бих приела и мнение за нея като доктор. Предварително Ви благодаря за оказаната помощ , защото вече имам насрочена дата и вече ми е много притесноно.

 

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз си правих при нея амниоцентеза, триизмерен ехограф и доплер. След това известно време ми следеше бременността. Много съм доволна. Исках да раждам при нея но разбрах че не е много по ражданията.
Свързах се с нея по мобилен който ми даде гинеколожката ми - 0888597252. Свободния й прием е на тел. 9172223. 
Иначе работи на 10 ет. в МД и можеш да я намериш всяка сутрин там. Или всяка сряда май беше следобед в МЦ " Фемина".

# 2
  • видин
  • Мнения: 358
аз си правих амниоцентеза при нея през декември- без предварителна уговорка- просто се паднах при нея. доворна съм. внимателна е и въпреки огромното ми притеснение всичко мина много добре. но непременно трябва да имаш придружител, защото беше голямо разкарване по етажите - а след процедурата не е желателно да се се ходи много. за съжаление при мене едно от изследванията пропадна- случва се и това.

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
http://www.vgdimitrova.hit.bg/index.html

това е личната й страница.
успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
аз съм правила амниоцентеза при нея.
бях ходила на фетална морфология при нея в МЦ Фемина и когато реших, че ще правя амниоцентеза, препоръчаха ми нея като най-добрата в тази манипулация, така че при поредния преглед във Фемина й казах, че бих искала тя да я направи.
тя се съгласи, написа ми бележка за приемане в клиниката в МД, отидох, направи я и всичко беше наред, мина за минутки. изрично попитах за заплащане, тя каза, че не иска пари и нищо не трябва да плащам.
изразих след това своята благодарност, но пари не е искала.
за мен д-р Димитрова е прекрасен лекар.

# 5
  • Мнения: 7 107
Сега видях в страницата й, че днес е рождения й ден. Да бъде жива и здрава. Дано повече пациентки имат шанса да бъде наблизо, преди да е станало твърде късно.

 smile3525 smile3501 newsm20

# 6
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодарение на ласкавите отзиви на всички Вас, решихме да направим амниоцентеза при Д-р Виолета Димитрова. Записахме се за 6.06.2006. Тогава ще бъдем вече в 18 г.с.

Бихме искали да попитаме тези от вас, които са правили амниоцентеза:
1. В коя седмица бе направена при вас?
2. Имахте ли някакви проблеми след това - дискомфорт или каквото и да е друго?


Благодарим ви!

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
Бихме искали да попитаме тези от вас, които са правили амниоцентеза:
1. В коя седмица бе направена при вас?
2. Имахте ли някакви проблеми след това - дискомфорт или каквото и да е друго?


1. амниоцентеза се прави между 16 и 19 седмица. моята беше направена в 18-та седмица.
2. нямах проблеми след това.

# 8
  • Мнения: 565
1.при мен я направиха в 17 седмица.
2.не съм усетила никакъв дискомфорт или болки след това, дори пътувах.
Не се притеснявай д-р Димитрова е страхотна!  Laughing

# 9
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодаря ви jam, vilian! Наистина!

  bouquet

Поздрави от Пловдив!

# 10
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Бих искал да ви попитам:

1. Какъв пакет от генетични изследвания ви бяха препоръчани или по-скоро какви си направихте вие?
2. Колко струваше пакета от изследвания (ако не е тайна)? Че гледаме едни, притеснителни цифри...


Само за Синдром на Даун или и другите... За пола спор няма, че всеки се е възползвал от тази възможност, която амниоцентезата предоставя. Да знаеш как да боядисаш стаята, дрешки какви да купуваш и т.н.

Благодаря ви!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
1. Какъв пакет от генетични изследвания ви бяха препоръчани или по-скоро какви си направихте вие?
2. Колко струваше пакета от изследвания (ако не е тайна)? Че гледаме едни, притеснителни цифри...


В МД-София има един ценоразпис, който генетиците обичат да размахват, но в момента амниоцентезата по лекарско предписание (предполагам, че и вашата е такава) се поема от касата и е по клинична пътека. тоест, тия цени не ви интересуват изобщо и не трябва да плащате НИЩО!
аз си поисках и бързия ДНК тест, който включва Даун и още две хромозомни аномалии, но става за 5 дни (нямах нерви да чакам), и пълното цитогенетично изследване, което се прави по друг метод и се чака минимум 21 дни. хубавото на тази двойна застраховка е и в това, че дългото изследване може да е неуспешно поради метода, който се ползва - растат едни култури, пък понякога не им порастват... а бързият ДНК тест става винаги, а и в крайна сметка амниоцентеза се прави най-вече заради Даун.
от дългия тест ми бяха загубили първоначалната разпечатка, та после ми дадоха едно листче, на което пишеше само пола и "нормален кариотип".

за всичко това съм платила само стойността на иглата.

# 12
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодаря ти, jam  за бързия и точно в целта отговор! Точно този ценоразпис малко (твърде меко казано) ни притесняваше. Обичам да съм наясно с нещата предварително, поне доколкото e възможно. Че не разполагам за жалост с Платинена Master Card ... Sad

Още веднъж благодаря, jam !   bouquet  

Oбещавам след като мине всичко, да пусна тук едно пълно инфо - стъпка по стъпка. Процедури, цени и т.н. Пълна и подробна информация, за да могат другите след нас да имат по-точна представа за чудото - Амниоцентеза в "Майчин дом" !

Поздрави от Пловдив!

# 13
  • Мнения: 843
Също съм от Пловдив, но амниоцинтезата мина в майчин дом - София. Доволна съм. Цената наистина е само цената на иглата.
   Изследванията, които се искат, трябва да са направено ДО седмица, преди амнио-то . Правите си ги в Пловдив / мисля кръв и кръвна група/ и ги представяте там. Предполагам, че наблюдаващият гинеколог ще се погрижи за  това.
 Успех:-))  bouquet

# 14
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Благодаря ти, Найка! Въпросът ми обаче беше за генетичните изследвания, които се правят СЛЕД взимането на амниотичната течност (сиреч след самата амниоцентеза).

За изследванията преди това, наблюдаващият ни гинеколог (Д-р Даскалов от АГ Клиника "Торакс" - Пловдив) бе така добър да ни информира. Както казваш Найка, ПКК и кръвна група (най-вече заради резус фактора).

Найка, мога ли да те попитам, как пътува до Пловдив след това? Или предпочете да останеш в София и да не шаваш много-много. Май аз се притеснявам повече от моето мамче...

Благодаря за пожеланията!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт