Перилни препарати и омекотители – 44

  • 70 007
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68 365
Четат ни....тяхната.... Mr. Green

# 16
# 17
  • Мнения: 520
Бихте ли ми препоръчали прах за тъмни и черни дрехи?

# 18
  • Мнения: 5 207
Без да съм го ползвала, но видяла декларацията - лошо. Много сол и сулфат, малко активни съставки. То и цената му говори.

# 19
  • Мнения: 6 611
Бихте ли ми препоръчали прах за тъмни и черни дрехи?
Аз съм доволна от Персил, с него пера всичко цветно, не съм имала проблеми с бели ивици по черни дрехи, добре изпира и дрехи с петна. Peace

# 20
  • Мнения: 2 742
Аз съм доволна от течното Омо и капсулите Персил power mix за цветно. Прах Персил ми оставя бели ивици по черните дънки.

# 21
  • Мнения: 3 868
Откакто ви чета май взех да подбирам перилните препарати по-сериозно  Simple Smile Омекотител вече използвам само за кърпи и спално бельо.  В момента съм добре заредена с Омо, Персили, Ариел, Перлол за черно  и Пурлан за вълна Mr. Green

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 12:50 от Ellinor*

# 22
  • Мнения: 2 742
Днес ходих до ДМ и се загледах в Бинго. Има два вида за цветно, извинете за невежеството, но освен, че единият става за черни дрехи, а другият възстановява цветовете, друга разлика не видях. Та кой да взема за проба? И като състав как са? Свършва ми Денкмит и искам да сравня с Бинго, тъй като са на една редовна цена.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Днес ходих до ДМ и се загледах в Бинго. Има два вида за цветно, извинете за невежеството, но освен, че единият става за черни дрехи, а другият възстановява цветовете, друга разлика не видях. Та кой да взема за проба? И като състав как са? Свършва ми Денкмит и искам да сравня с Бинго, тъй като са на една редовна цена.
А Бинго не е ли още намален? Беше към 4 лева и нещо. От новите опаковки прахове не съм купувала, но от старите, освен Стари найт, съм купувала за цветно един с лалета. Стари найт беше с по-добър аромат и за това го предпочитах.
Излъгах - купих си от новия Стари найт от Кауфланд, когато беше на промо, но имам още ОМО за цветно и Бинго-то не съм го отваряла.

# 24
  • Мнения: 5 207
Мисля, че различните Бинго се различават само по миризмата.
Относно това как са като състав, не мога да отговоря, защото в сайта стоят някакви декларации отпреди 5 години, които на всичкото отгоре са безобразно написани и нищо не се разбира от тях.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Една равносметка:
С тоя официален внос на перилни препарати е на път да ми изчезне интереса към прането вече... Преди влезеш в магазинче за паралелен внос, там шишенца и торбички всякакви, подушиш нещо различно, шаренко, па вземеш да го пробваш.
Сега вече и не влизам в такива магазини, с презумпцията, че всичко е старо, залежало, че и скъпо...
И какво? Само 3 праха за пране останаха - Ариел го отписах заради миризма и махнати съставки, Омо и то ще залезе поради миризма и липса на вещества против смесване на цветове, само Персил ме устройва напълно. А, да, забравих Денкмит, но той пък ми се вкаменява под чекмеджето, тоест, не се разтваря добре...
Течните ги заклеймихме, омекотителите - също.
Ми то не остана нищо интересно. Sad


Същото и при мен, с изключение на омекотителите и отчасти течните.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 742
Гес, Вики, благодаря! Значи да взимам, който ми допадне на мирис и да се прибирам Wink

Вики, намален е още на 4 и нещо, в предния си пост сравнявах редовните цени.

# 27
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Честита нова година на всички перящи мами!
Ей, малко да ме няма и сте изписали старата тема, правили сте експерименти и сте отворили и нова тема. Уж бяха празници, а вие сте се скъсали да перете. Аз този път никакъв прах не си донесох от добрата стара Англия, но пък се нагледах на прахове, омекотители, варианти на цветоулавящи кърпички и др. препарати за пране. За цени да не говорим, направо са им без пари, сравнено със заплатите, които получават. Не можах да разгледам всичко детайлно, защото трябваше да бягам с внучето между рафтовете, но ми направи впечатление, че всичките им прахове са в картонени кутии. Прахове за 100 пранета са примерно около 10 паунда, но там май не се вживяват много в състава на праха, а си купуват обикновено прах, който е на промоция. Минах и през Лидл и ми направи впечатление, че там си има в асортимента прах Формил за цветно. В Алди видях прах Tandil, който бе показала Гес в старата тема, но мисля че и той беше в кутия.
Радвам се, че сте харесали Бинго софт омекотителя. Видях, че е бил на промоция, докато ме няма.
След като видях резултатите от експеримента се замислям дали да не го направя с праха на ДМ за бяло, че нали в момента ми е фаворит.  Peace

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 08:53 от didka pitka

# 28
  • София
  • Мнения: 2 296
Добре дошла, Дидка!
Честно казано, не съм  Shocked от представянето на Ултрасензитив с жестоките лекета в сравнение с останалите прахове в проведения опит.

Още се забавлявам как обективният резултат опроверга субективното ми мнение относно Персил за бяло  Mr. Green

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 15:58 от Ev_e

# 29
  • Мнения: 5 207
О, не, не, не! Ултрасензитив и стандартния Денкмит за бяло в зелената опаковка не се различават само по аромат и оцветители. Направо са си различни прахове. Зелената опаковка е с много зеолити и много повече избелители от ултрасензитив. Има разлика и в ензимите. Голяма разлика има между двата.

Общи условия

Активация на акаунт