Бихте ли помогнали на близък или приятел безусловно?

  • 12 631
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Бихте ли помогнали на близък или приятел безусловно? и ако да защо?

                                                                                                                                        

Последна редакция: пн, 09 яну 2017, 09:20 от bubanka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Безусловно не. На никой. С условия - да, на някои близки.

А темата май трябва да се преименува.

A, преименували са я. Че объркване ставаше.

Последна редакция: пн, 09 яну 2017, 09:22 от HighSpeed

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 511
   Не.

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Помагали сме в различни ситуации и на роднини и на приятели.
Не става дума за пари обаче...

# 4
  • Мнения: 2 199
По скоро бих, но това е хипотетично, защото в миналото съм си мислила разни неща, че бих направила или не бих направила, но когато изпадна в ситуацията решавам друго.

# 5
  • Мнения: 25 447
Не разбирам въпроса. В какъв смисъл "безусловно" и каква е алтернативата?
Помагаш, но при някакви условия ли, що ли? Или дали помагаш, ама просто така, от добро сърце, без да търсиш изгода? Това ли се пита?

# 6
  • Мнения: 39 038
Предполагам безусловно означава да ти се обади приятел в три през нощта и да те помоли да закопаете трупа в гората.

# 7
  • София
  • Мнения: 28 109
Зависи. Въпросът е много общ.

# 8
  • Мнения: 613
Отговарям така както го разбирам въпроса.Безусловно бих помогнала само на най-близките ми хора и  няколко добри приятелки.

Случвало се е да дам пари без да искам да ми се връщат. Случвало се е няколко пъти да гледам детето на моя приятелка (2.10г.) целодневно. Като сметнем ,че и аз имам дете на възраст 2.7г. можеше да се фръцна , но реших да помогна. Правила съм и разни други дребни жестове. Хора сме и трябва да си помагаме.

# 9
  • Мнения: X
Безусловно бих помогнала само на децата си. Само тях обичам безусловно. На никой друг на този свят.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Безусловно не. Ако става дума за пари не бих. Ако оказването на помощта ще застраши по някакъв начин мен или семейството ми не бих. Ако ще засегне по някакъв начин интересите на децата ми не бих. Ако е нещо незаконно или неморално (по моите критерии) също не бих. Изобщо... има много ако.

Безусловно бих помогнала само на децата си. Само тях обичам безусловно. На никой друг на този свят.

 202uu  И аз така.

Последна редакция: пн, 09 яну 2017, 10:08 от savina_33

# 11
  • София
  • Мнения: 4 192
На роднини съм помагала безусловно и съм страдала осле. Сега бих помогнала без значение за какво става въпрос само на 2 приятелки, мъжът ми, родителите и децата ни. Другите да се оправят, направиха ме егоист!  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 12 473
Сигурно. За 2-3 човека и сина ми - изобщо не бих се замислила.
Но и никога не бих обещала такова нещо.

# 13
  • Мнения: 18 503
Ама какво значи да помагаш с условия? Какви условия можеш да имаш, искаш ли да помогнеш на приятел? Ако ти е приятел, условия ли ще му поставяш? Помага се от добрина,човещина.
Приятелите нали са затова, да си помагат.Не говоря за заеми, неща свързани с пари и прочие.
Ако приятел попадне в трудна ситуация, нещо лошо му се случи или примерно има нужда спешно да го закараш до болницата по нощите/давам пример само/ какво ще му кажеш-да ще ти помогна ама ако утре отидеш, дадеш, направиш еди какво си за мен? И това ако ми е приятел, подобре да го нямам.

# 14
  • Мнения: 827
Помагала съм: на възрастни хора - да намерят пътя, да пресекат път; на паднал човек;
на приятелка, заключила се в дома, обади ми се, помоли ме - изскочих от работа за това....
Случи ли се нещо подобно - действам, без да се замисля или търся някакви компенсации, боже, какви компенсации, нормална човещина.


Общи условия

Активация на акаунт