Premaxx Baby-bag или Baby Bjoern или....?

  • 1 067
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
Умуваме какво кенгуру да купим. Слинг, както на Didymos, не искаме. Бяхме се ориентирали към Baby Bjoern, модел Active, но днес акуШерката ми препоръ4а моделът Baby Bag на Premaxx.

Някой полzвал ли е един от гореспоменатите модели?

# 1
  • Мнения: 522
Аз съм ползвала и двата - едното си го купих, а другото ми го подариха.Честно казано и от двете кенгура съм доволна newsm78

# 2
Az sam polzvala BABYBJÖRN  i strashno mnogo mi haresva. Beshe mi podarak - misleh che nikoga njama da mi trjabva - no si go polzvah ot momenta v koito dasherja mi beshe na 2 meseca. Mnogo e udobno; lesno se zakopchava , stabilno e. Uspeh Simple Smile

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ползвала  съм първото- много е удобно.

# 4
  • Мнения: 664
Имам първия - Babybjorn, сравнително доволна съм. Обаче когато бебето натежа, макар че кенгуруто има добра опора за кръста, раменете почнаха да ме болят ужасно, презрамките направо ми се впиваха. Много по-доволна съм от слинга, просто не се усеща теглото на детето в него, а и само той спасяваше дъщеря ми по време на тежките колики, и досега го ползваме понякога. Но тъй като не искаш слинг, ако купувах сега кенгуру, бих избрала Premaxx (тогава, за съжаление, не ги бях чувала )- без да съм го ползвала ми се струва, че в него детето е в много по-естествена позиция, близка до слинга...а освен това малките бебчета обичат да се чувстват сгушени някъде, в традиц. кенгуру с разкрачени крачета, според мен далеч не е така. Освен това позицията за по-голямо дете, на хълбок е много щадяща за носещия, с Babybjoern не става.

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 09:47 от ania

# 5
Моята акушерка ми каза, че е много важно кенгурурото да не е широко, така че когато сте дълго из път детето да не си криви гръбначния стълб или да спи изкривено в него, защото не е добре за него. Нашето е от някаква друга марка, може да се нагласи много тясно до тялото на човека който го носи, без да се тревожиш че ще го удошиш, така че детето да чувста близоста на родителя и  от друга страна да е прлътно до тялото на родитела като по този начин няма възможност за изкривяване на гръбнака.

# 6
  • Мнения: 934
От Baby Bjorn (обикновеното) съм страшно доволна, удобно е, бебето може да е обърнато към теб (като по-малко) и да гледа навън (като по-голямо). Всъщност не знам дали има друго кенгуру, толкова удобно за носене на дете с лице навън. Става за разходки, и по-дългички даже. С щерката в едно такова съм се катерила по разни планински пътеки и камънаци на Чудните мостове в Родопите.
Другото, за което говориш, ми се вижда удобно за бебето да спи в него като е мъничко, и да го разнасяш насам-натам, но за по-дълги разходки не знам. Освен това, едно парче плат ще ти свърши същата работа.
За мен Baby Bjorn си струва повече - наистина е добре направено!

# 7
  • Мнения: 1 910
Пробвах Baby Bjorn Active - супер удобно е. За мен единствения недостатък е, че може би ще е много топло с него през лятото, защото е много плътен. И за това се чудя да взимаме ли въобще.

# 8
  • Мнения: 7 605
Много ви благодаря zа отzивите. Утре Ще отидем с тати в центъра и Ще потърсим и двата модела, да ги видим на живо. При Baby bjoern малко ме притеснява това, 4е краката висят така на долу, някак си ми се струва 4е не е естественна поzиция най ве4е zа малко дете  Thinking  Големи раzходки няма да правим с кенгуру, искаме да го купим по скоро zа да я носим от време на време у дома и като ходим по магаzините, примерно.

# 9
  • Мнения: 3 880
Най-добре да изпробваш и двете и да видиш кое най ти допада.
Ние имахме Baby Bjoern, но по-стар модел, вършеше ни чудесна работа. Особено в един период около петият-шестият месец, когато на госпожицата изобщо не й се лежеше в количката, а й беше рано да е седнала и само така ходихме на разходка.

# 10
  • Мнения: 1 393
Аз лично съм решила, че ако купуваме нещо такова ще бъде само и единствено Baby Bjoern Аctive (това което не ми харесва е, че са много тъмни на цвят, което не е много подходящо за момиче). Моя прителка, която роди наскоро го ползва и казва, че е незаменимо. Същото момиче работи като медицинска сестра в отделение за новородени и каза, че масово майките, които вижда купуват точно този модел.

# 11
  • Мнения: 884
Пробвах Baby Bjorn Active - супер удобно е. За мен единствения недостатък е, че може би ще е много топло с него през лятото, защото е много плътен. И за това се чудя да взимаме ли въобще.
имат и летен модел! Имам и аз такова(зимното) мислех ,4е много ще го ползвам ,но съм излизала с него 3 пъти всичко на всичко,на мен не ми е удобно.Аз съм висока и този съпорт на гърба ,който обещават въобще не стига до моя кръст.Ама пък всички други мами ги харесват  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт