Кога се научиха да карат колело...

  • 1 652
  • 26
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
... дечковците? И как се научиха? Опитвам се да обясня на Мони как да натиска педалите (на колелото-буталка), но тя не може да ме разбере. Рано ли й е (2 години и почти 1 месец) или просто начинът за научаване е друг?

# 1
  • Мнения: 1 655
Синът ми така и не се научи да кара сам колелото-буталка. Струва ми се, че е направено само за бутане, но не и за каране. Виж, от скоро има колело с помощни колела и с него се справя отлично.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 616
 Моят дечко се научи без да разбера  Wink Когато тръгна на ясла през септември все още не можеше да кара колелото - буталка, но през топлите дни на януари, когато излязохме на разходка се оказа, че кара сам. Като го попитах къде се е научил ми отговори - Ми в яслата имаме колелета Laughing Но все още не може да кара по-голямото с помощтните колеленца

# 3
  • Мнения: 442
през следващата седмица ще купуваме колело на мила. тя много иска. обаче, съм я слагала на колелета на приятелчета - не може да направи пълен оборот с педалите Tired. а вече е голяма newsm78. мисля, че цял един ден ще отиде, за да се научи.
а какви колелета карат вашите деца? много съм неориентирана по този въпрос Flutter. дано не попадна на някой боклук.
аз също се научих късно да карам колело. ученичка бях вече - 8 или 9-годишна Blush

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Василена  - вчера измина няколко метра сама. Но Дени беше по-малка и го караше из апартамента да гони котарака Joy При всяко дете е различно.

# 5
  • Мнения: 5 647
На 2 години беше, когато започна да си кара колелото. Е, в началото й помагах, но после си се отпусна сама. Сега вече трябва да купуваме по-голямо колело.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
  Щерката не помня кога се научи newsm78
 Но малкият още не може, а и не проявява желание. Баща му много се ядосва. Има и кола с педали и тях не може да използва - кара си като Флинстоун hahaha

# 7
  • Мнения: 2 700
Mоже би грешката беше наша, но първото колело на дъщеря ми беше сравнително голямо /тя е слаба и не много висока/ и тя можа да го подкара с помощни на 4 години. Без помощни се научи към края на петата година.

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Според мен всичко е въпрос на дете и желание за каране на колело.
Ние буталка не сме имали. За 2-я рожден ден на Ради баба му и дядо му му подариха колело с помощни колела. Голямо желание имаше. Колелото беше с контра и малко по-трудно се научава по мои наблюдения. Инстинкта им първоначално е да въртят назад. Научи се за около две-три седмици. На около 4 караше като все едно е без помощни колела - толкова беше изкривил помощните, че никое друго дете не можеше да му кара колелото. Трябваше му половин година да преодолее страха от каране без помощни. От около година сме с голямо/20-цолово/ колело и е неудържим.

# 9
  • Мнения: 2 731
И моята дъщеря няма колело буталка направо се учи на колело с помощни гуми сега чак започна да прави пълен оборот на педалите но предимно кара напред -назад -така и е по -лесно Wink.Има време ще се научат дечицата Grinning.

# 10
  • ново
  • Мнения: 5 882
Беше на 2 г., когато и подариха първото колело с помощни /с пластмасови гуми/, караше го, но с моя помощ докато свикна. На 5г. започна да кара без помощни, но и взехме друго колело, сега няма стигане hahaha

# 11
  • Мнения: 922
На 3-тия рожден ден му подариха колело и на следващия ден се научи да го кара (под вещото ръководство на баща си) Peace

# 12
  • Мнения: 1 113
Колелото - буталка (ама че го измисли, chockolina Grinning) Лилия се не научи да го кара, все искаше някой да я бута. Миналата година й купихме колело с помощни гуми и пак каза: "Не мога!". Зимата, мъжът ми се занимава с нея един ден, кара я да върти педалите първо с ръчичка и после с крачетата и дръбосъка се научи. Сега е фурия.

# 13
  • Мнения: 1 073
С помощни гуми на 3-4год. възраст, а без помощни т.е. на две гуми големия /7годишен/ се научи преди 2 седмици. Малкия не иска и да чуе....

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 032
Преди години нямаше буталки. Големия ми син не можеше да се научи, беше на 2 години. След половин година му подариха друго колело, с по големи колела - научи се веднага - проблема бил в големината, просто е по лесно с големите, и с тях се учат, мъничките им е трудно да ги завъртят, така че имайте и това предвид Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт