2. Мнения за "Оазис строй" Пловдив - Оазис1-8

  • 183 013
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив/Първомай
  • Мнения: 50
Здравейте,ориентира ли сме се за Оазис 8 втори етап,някой знае ли нещо повече?Бяхме до офиса,но там ни посрещна една намръщена госпожица на която не и се обясняваше въобще,каза само че ще се обадят и даде една скица да харесаме апартамент,спряли сме се на 98кв.м.За първи етап е продадено всичко до 10-ти етаж,а искаме по малките етажи.

# 106
  • Мнения: 57
Да, живея по квартири и като пресметна колко пари съм им дала за последните години, свят ми се завива Grinning Единствено ме плаши дългият срок на ипотеката 25-30 г., а за по-кратък срок просто няма да имам възможност да плащам големи вноски. Не е ли голям рискът да си купиш още на зелено и също не ми е ясно, кога банката превежда парите и ти съответно започваш да плащаш вноски ? С други думи за какъв период от време ще ми се наложи да плащам и наем, и вноски по ипотеката, докато стане време за ремонт, обзавеждане и нанасяне ? Simple Smile
И аз така го реших, за да не плащам квартири реших да се взема нещо свое. Парите за ипотеката ги превеждат между акт 15 и 16, в нашия случай е около 3 месеца и отделно докато се случат ремонтите ще станат сигурно 5 месеца. Иначе аз в Инвест банк не съм ходил, доверих се на УниКредит и си пуснах заплатата да върви през тяхната банка. Относно рискът мисля че ако си с ипотека няма никакви рискове понеже документално започвате да работите чак след акт 14. Запазването на апартамента е 500 евро, след което ако решите си правите вноски ако ли не чакате да ви се обадят от банката. Прави се пазарна оценка на имота и моята пазарна я направиха с близо 3000 евро отгоре над стойността на имота ми. Така че със съгурност има 100 процента кредитиране. Успех Simple Smile
Да разбирам ли, че Оазис осигуряват 100% кредитиране на своите купувачи в посочените две банки като влияят по някакъв начин на пазарната оценка на апартаментите? Понеже знам за случаи, в които оценителят на банката оценява имота на по-малка /от продажната цена/ сума, но не и за обратното. И тогава с разликата, която е в плюс 15-20% се компенсира до 100% ? По принцип бих искала да имам по-голям избор от банки, а не само две, от които едната дори не отпуска кредит в лева. Тези оценители не се ли поддават на "шантаж" да "надуят" оценката на имота... Grinning Гледам, че в момента едни от най-добрите условия предлагат ПроКредит Банк, поне на пръв поглед...

# 107
  • Мнения: 67
Това за което говориш е тема табу и официално не се практикува.И никой не би си признал че го практикува.Всичко което ви интересува като информация може да получите от банката. Питайте, разпитвайте........

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 64
 По темата за Оазис - 9 .
То и до  Оазис 100 може да стигнат, но никой не се замисля, че вместо поредния номер може да се изгради надземен, многоетажен паркинг. Пак ще са на печалба и ще се продадат на зелено местата.
И ми е чудно как ще се излиза от комплексите при толкова много коли???? Светофар ли? Отделна лента ли (по която непрекъснато ще има паркирали) Sad
Просто е някакво безумие с толкова малко място за паркиране.

# 109
  • Мнения: 11
Относно надземния паркинг,първо цените няма да са 1900евро,а предполагам поне към 5000евро.до нас има един такъв който се дават места под наем за 95лв на месец и стои празен,да има 5-6 коли вътре.колко хора биха дали 5000евро за такова място,като за тези пари аз доплатих и взех една стая повече.първо много малко хора мислят за това при покупката на апартамен,особенно когато до сега не са имали проблем с паркирането.аз съм човек където от 5 години спира по улиците и се пребира пеша,защо защото се пренасели навсякъде.затова аз преди 2 години отидох и си купих паркомясто,и след месец избрах апартамент.момичетата от офиса ме гледаха очудено,като им казах че местото ми е по-важно,затова купувам първо него,за да не се чудя после къде,как и т.н. да паркирам.а от сорта ами нямах толкова пари невърви,банките имат,все пак един път се купува.аз лично си продадох бимата(бмв) и си купих опел и паркомясто.когато има желание има и начин,когато няма желание има оправдание.освен ако вече няма свободни места.тези от оазис 4 може да си купят и в оазис 6 място, ако има де.

# 110
  • Мнения: 19
За съжаление парко място от Оазис6 отдавна няма.Ще чакаме проектите за Оазис9 и дано успеем да се вредим?!

# 111
  • Мнения: 37
За съжаление парко място от Оазис6 отдавна няма.Ще чакаме проектите за Оазис9 и дано успеем да се вредим?!
А са задължени да осигурят 100 процента паркиране за апартаментите а сградата.

# 112
  • Мнения: 11
Ако осигурят например 1000-1200 паркоместа колкото апартамента има,не се знае колко ще продадът,затова можеби правят само незнам колко са 300-400,за да се продадът.на дали всички ще искат да си купят.а относно законите,те са за нас,за големите винаги има варианти,вратички и т.н. и поляни за 2-3000коли.тъй като оазис 9 ще е близко може да се говори с офиса и ако има начин да направят повече паркоместа за да има на всички които желаят,даже и предварително да се платят.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 19:21 от apostolakis

# 113
  • Мнения: 5
Здравеите! Оазис 4  -3етап  някои знае ли дали вече взехме акт 16 ?

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 64
Здравеите! Оазис 4  -3етап  някои знае ли дали вече взехме акт 16 ?


Като гледам имат дребни неща да довършат. Чистят се дограмите и стъклата по апартаментите и магазините... Ще се случи - скоро Simple Smile

# 115
  • Мнения: 40
На 1 март ще минава комисия за акт 16 на трети етап.

# 116
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Здравеите! Оазис 4  -3етап  някои знае ли дали вече взехме акт 16 ?
От днес вече - да

# 117
  • Мнения: 2
Честит акт 16 на Оазис 4!😄🔑🍷

# 118
  • Мнения: 5
Наи накрая ! Честито на  всички новодомци!

# 119
  • Мнения: 7
Честита Баба Марта и честит ни акт 16 на всички.
Дано да е знамение съвпадението на дните : )
Ще се засичаме в EVN и ВиК : )

Общи условия

Активация на акаунт