Аиде малко да коментираме първите зъбки....

  • 5 603
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 29
Здравейте мамита ние сме на 6 месеца а вече имаме две зъбчета които докато се покажат изцяло промениха съня и характера на малкото ангелче .... това с зъбитеее винаги ли ще прави толкова агресивен малкия...цяла нощ е ниспокоен и много мрънка...до преди месец спеше по цели нощи  baby_neutral  newsm78:baby_neutral:

# 1
  • Мнения: 2 479
Здравейте мамита ние сме на 6 месеца а вече имаме две зъбчета които докато се покажат изцяло промениха съня и характера на малкото ангелче .... това с зъбитеее винаги ли ще прави толкова агресивен малкия...цяла нощ е ниспокоен и много мрънка...до преди месец спеше по цели нощи  baby_neutral  newsm78:baby_neutral:

Да не те отчайвам, но моята дунда вече 3-ти месец не спи спокойно. Сега е почти на 9 месеца

# 2
  • Мнения: 1 283
Аз пък ще те отчая. Моят е на 2.2 години със 16 зъба и сега тръгват и останалите 4. Положението е зле и със съня, и с нервите, и с мрънкането и с..... Тази вечер беше кошмар. Нямаше угодия. Дори не ми даваше да го гледам по едно време. Tired Сега гледам, че здраво се върти в леглото. До три години и докато не избият всички зъби, ще е на приливи и отливи със съня. Wink

# 3
  • Мнения: 2 479
Аз пък ще те отчая. Моят е на 2.2 години със 16 зъба и сега тръгват и останалите 4. Положението е зле и със съня, и с нервите, и с мрънкането и с..... Тази вечер беше кошмар. Нямаше угодия. Дори не ми даваше да го гледам по едно време. Tired Сега гледам, че здраво се върти в леглото. До три години и докато не избият всички зъби, ще е на приливи и отливи със съня. Wink

Да, така е, така беше и със сина ми преди 11 години. Но от време на време имаше малки паузи за отдих. С това диваче обаче няма такива - плътно всяка нощ пъшкане, мрънкане, дундуркане и всички екстри.

# 4
  • Мнения: 11 741
Чакай да видиш, като почнат да избиват кучешките и предкътниците! Кучешките по правило избиват най-трудно. Моят и храна отказваше, минаваше на "течна диета", а това със съня - не ни е държал будни, но обикаляше на сън леглото. Аз го слагам на възглавничката и го завивам и след малко го виждам отгоре върху завивката и краката върху възглавницата!. Не се отчайвайте. Преминава. До следващите зъби. Приятелка , многодетна майка ми даде съвет да натърквам венеца с бялото на кората на лимона, това успокоявало. Пробвах веднъж, но не му хареса. Можеш да го пробваш, като ви тръгнат следващите зъбки, на някои деца им харесва.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 980
Кучешките са най-зле, но и другите могат да му сьздадат дискомфорт. И е нормално да са кисели и нервни.

# 6
  • Мнения: 1 283
Ние вдигнахме снощи и температура 38,2, която успешно свалих със панадол. Чудя се болен ли е сега или са зъби, защото му няма нищо друго, освен, че беше нервен снощи и адски раздразнителен.

# 7
  • Мнения: 2 479
Ние вдигнахме снощи и температура 38,2, която успешно свалих със панадол. Чудя се болен ли е сега или са зъби, защото му няма нищо друго, освен, че беше нервен снощи и адски раздразнителен.

Според мен ако няма други симптоми може и да е от зъбките. Или ако е вирус много бързо е преминал, без всякакви други симптоми.
Бъдете живи и здрави!

# 8
  • Мнения: 1 283
Не, надути са му лимф. възли и казва, че го боли ухо. Утре сме на лекар. Ние умаме уголемена трета сливица.  Flutter

# 9
  • Мнения: 6 736
На моята дъщеря първите 2 зъба се появиха в средата на 8мия месец, разбрахме като ги видяхме. На 1г имаше 3 зъба. До 1г6м имаше всички зъби без последните 4 кътника, които се появиха на 2г като стана. Кучешките и предкътниците ги изкара 8те наведнъж. Тук-там не ядеше, имаше кривотии и пъшкане на сън, но нищо чак толкова драматично. За 2 горни зъба беше вдигнала 37.2 в рамките на ден само. Както всичко останало и за зъбите е строго индивидуално. При нея изникнаха късно, почти заедно, но без драми. Леко зъбоникнене!

# 10
  • Мнения: 29
Ние вдигнахме снощи и температура 38,2, която успешно свалих със панадол. Чудя се болен ли е сега или са зъби, защото му няма нищо друго, освен, че беше нервен снощи и адски раздразнителен.
След температура имахме и обрив по корема и гърба даже с първия зъб

# 11
  • Мнения: 4 731
Сега са зъбите, после ще бъде нещо друго, така че подготвяй се.

Докато проходи, синът ми беше детето мечта - никакви колики като новородено, заспиване само като докосне възглавницата и спане по цяла нощ от четиримесечно бебе, ядене на всичко и без проблем, раздаване на усмивки и толкова. Дори зъбите не бяха проблем, а той на една година имаше 16 зъба.

Когато проходи, все едно, че някой го смени. И така вече три години.

# 12
  • Мнения: 1 494
На малкият ми син въобще не разбрах кога му израстнаха зъбите. С големия проблеми имаше най-вече на кучешки и кътници.

# 13
  • София
  • Мнения: 30 085
По този повод някой да ползва или да е ползвал прахчета Ashton&Parsons и/или Teetha? Търся отзиви.

# 14
  • Мнения: 189
Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.

# 15
  • Мнения: 6 736
Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.
Не. Зъбоникненето е строго индивидуално. Няма нищо, което да направите, за по-бързо или по-бявно никнене. За мен лично като са по-големи, по-лесно понасят процеса  Peace

# 16
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Бебка е на почти 4 месеца и става все по нервна и неспокойна през деня. Постоянно си лапа пръстчетата и й тече слюнка на поразия. Възможно ли е да я сърбят венците или е много рано? Опитвам се да открия причината за неспокойствието й, но все още не успявам.

# 17
  • София
  • Мнения: 30 085
Здравейте. Бебка е на почти 4 месеца и става все по нервна и неспокойна през деня. Постоянно си лапа пръстчетата и й тече слюнка на поразия. Възможно ли е да я сърбят венците или е много рано? Опитвам се да открия причината за неспокойствието й, но все още не успявам.
Не е рано. Напълно възможно е. Педиатърът да прегледа устата и да ви изпише нещо, което да облекчава дискомфорта.

# 18
  • Мнения: 5 468
Благодаря. Ще вземем мерки.

# 19
  • София
  • Мнения: 860
Зъбките създават дискомфорт още от както са много навътре във венците, т.е. може бебето да има признаци на зъбоникнене дълго време преди да избият реално зъбите. По венците дори няма как да се познае.

Според мен не прекалявайте с препаратите за зъби - не давайте на бебето повече от минимално нужната му химия, пък била тя и на "хомеопатична" и "билкова" основа.
Повечко гушкане и здрави нерви... и това ще мине  bouquet

# 20
  • Мнения: 189

Здравейте! Имам ли повод за притеснение, че дъщеря ми има само пет зъбчета, а е на година и четири месеца? Първото зъбче излезе след годинката.
Не. Зъбоникненето е строго индивидуално. Няма нищо, което да направите, за по-бързо или по-бявно никнене. За мен лично като са по-големи, по-лесно понасят процеса  Peace

Много благодаря Simple Smile и аз така го чуствам, но реших да питам, да не би пък да не пропускам нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт