Стерелизарене на шишета

  • 3 432
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте,
отварям тази тема с безпокойство, като тук може да пишем и за други въпроси за стерилизирането на шишета и бебешки принадлежности.
Безпокойството ми е следното: Бебето ни е почти на 5 месеца, стерилизираме всичко с електронен стер. Чико(този, който се води 2 в 1), но още от началото се появяваше на дъното черни петна. Вече тези петна са след всяко стерил.  Crossing Arms
Ето и снимки на дъното, ваничката с вода:



В началото прочетох упътването, че може да се случи от варовита вода, но ние на 100% слагаме или филтрирана от кана, или трапезна вода. Също минавам с оцет, но това не си е работа след всяко. Ами тези чернилки,ако отиват в шишетата!  Outta Joint
 
Не ми се отива на варене на котлон и тенджера, а не бих и ползвала микровълнова.
Чудя се дали да спра стерилизирането (5 месеца бебе), като бибероните половината време ги мия с изварена вода и като цяло той си лапа доста неща.

# 1
  • Мнения: 19 686
При мен се получава същото, махам с оцет и влажна кърпичка.

# 2
  • София
  • Мнения: 30 085
Оцет, изчакваш малко, разтъркваш с чиста гъба и изплакваш.

# 3
  • Мнения: 2 706
При мен се получава същото, махам с оцет и влажна кърпичка.

И в моя стерилизатор се получава същото, няма проблем, оцет, измиване и готово. Peace

До каква възраст се стерилизира; не е ли до 6-месечна, като почне захранването?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
На 5 месеца е бебето, спокойно можеш да не стерилизираш вече.

# 5
  • Мнения: 2 479
А всъщност докога се стерилизират шишета? Моето бебе е на почти 9 месеца и продължавам да използвам Чико-то на макс. С баткото не помня как съм преминала само към миене, но явно не е било много плавно, защото се появиха едни гъбички в устата.

# 6
  • София
  • Мнения: 860
Според мен спри стерилизирането. Мий хубаво и най-важното оставяй всичко да изсъхне много хубаво - така умират останалите бактерии. Така или иначе скоро ще почне да пълзи и да лапа всичко.

# 7
  • Мнения: 9 555
Шишета може и никога да не се стерилизират. Въобще не е задължително упражнение.
А пък след 3ти месец е изключително излишно. Детето вече почва да хапе играчки, завивки, няма как да се стерилизира всичко.

# 8
  • Мнения: 1 354
Казвате, че е нормално да има мръсотия при металанта част,но на мен не ми харесва.
Може би ще стерил.още 1 месец, до 6 месеца. Той и сега лапа доста неща и не може нон стоп всичко да се мие, а да не говорим за стерилно.

# 9
  • София
  • Мнения: 30 085
Казвате, че е нормално да има мръсотия при металанта част,но на мен не ми харесва.
Скрит текст:
Може би ще стерил.още 1 месец, до 6 месеца. Той и сега лапа доста неща и не може нон стоп всичко да се мие, а да не говорим за стерилно.
Казваме, че има мръсотия, която трябва да се почиства редовно. Колко е нормално и (не) ни харесва, е друг въпрос. Това са отлагания от водата.

# 10
  • Мнения: 1 354
Със сигурнот не са отлагания от вода и съм сигурна в това, поради 2 причини:
1 - използвам само от кана или изворна и с обратна осмоза.
2 - преварявала съм на котлон и тенджера, но преди години - нямаше мръсотия. Преварявала съм и на микровълнова и нямаше отлагане.

За мен това си е от машината и металната й част.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 085
Скрит текст:
Със сигурнот не са отлагания от вода и съм сигурна в това, поради 2 причини:
1 - използвам само от кана или изворна и с обратна осмоза.
2 - преварявала съм на котлон и тенджера, но преди години - нямаше мръсотия. Преварявала съм и на микровълнова и нямаше отлагане.

За мен това си е от машината и металната й част.
И се отнася за всички машини?
Аз не съм с Чико.

# 12
  • Мнения: 4 731
На въпроса за стерилизирането - аз стерилизирах до 6 месеца. Тогава детето тръгна на ясла, а там такива лиготии няма, така че и аз приключих.

# 13
  • Мнения: 635
ИЗОБЩО не се стерилизира. От самото раждане. Стерилизирането е отживелица и отдавна не се препоръчва от педиатрите.

# 14
  • София
  • Мнения: 30 085
С баткото стерилизирах до 9м., но принципно може да се спре на 3-4м.

Общи условия

Активация на акаунт