Когато детето стане на 30г.

  • 1 277
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
    Как си представяте, че ще изглежда детето ви на тази възраст т.е. каква ще е професията му, семейство ще има ли, деца какви и колко, каква ще е половинката му, материалната му обезпеченост  ...ей такива неща.
   Аз да кажа първа: дъщеря ми я "виждам"  зъболекар. Зетя е програмист - мн.свясно момче. На ръце я носи:пере, простира, готви, чисти...Живеят в апартамента във Варна дето татко й с моряшката заплата й го купи. Нова кола на изплащане имат. Едно момиченце отглеждат, за второ не искат  и да чуят.Сватовете  - софиянци от "Голямото добрутро". Сватът -  депутат, а сватята - мед. сестра(малко с претенции без покритие, ама айде...).... Та в тоя дух опишете представите си за розовото бъдище на децата си... пък след години може и да сравним Laughing

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хич и не си правя такива планове, нито се отдавам на мечти, защото на практика ще се случи точно обратното, както не веднъж го е показал живота.

Да са ми живи и здрави  Praynig, пък все някак ще се наредят!

# 2
  • Мнения: 101
    Това не са планове. Темата е  със забавен характр и за хора с фантазия.    И аз съм далеч от мисълта, че ще се случи точно така. Нито съм от майките, който искат да се реализират чрез децата си и налагат насила кондепцията си за бъдището им. Сигурна съм, че всяка от нас се е замисляла  за  това каква професия "би искала" да упражнява детето й. Най - малко, на прощъпулника е коментирала избора на чедото си...
    То е ясно, че нещата не зависят от нас -  избора е в ръцете на децата ни...

# 3
  • Мнения: 9 901
Важното е да не стане цигулар  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 101
Важното е да не стане цигулар  Mr. Green
Laughing  А пиянист може ли?

# 5
  • Мнения: 9 901
не, и пиЯнист не може.

# 6
# 7
  • Мнения: 922
За сина - с неговата "голяма" уста, все не е виновен, все има обяснение за всичко... е идеален за адвокат или депутат Joy
За дъщерята - много ми се иска да стане лекар, че старост-нерадост hahaha Joy
А към сериозната част - аз съм против родителите да определят професиите на децата си, да ги "натискат" да станат това или онова... Както казало едно дете за родителите си: "Те не станали хора, сега с мен ще компенсират. Хайде, де..."
 Grinning

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дъщеря ми е от типа "принцесата и граховото зърно". Виждам я намерила си един сладур, дето все й тича след дъ-то и й вее с ветрило. Искрено се надявам в промеждутъците да успява добре да заработва, но предполагам, че ще е добре обезпечен от родителите си, защото ще е глезено конте и той като нея. Не я виждам какво би завършила. Не мога да предполагам - мозъчето й сече много точно, логично, техническо-математически, което е в пълен разрез с натюрела й. Та откъм професия ще ме изненада. Не я виждам що за майка ще е, но май си я представям с веещи китки и съхнещ маникюр как командва детегледачка и съпруг и дава инструкции как да съчетаят цвета на чорапките на бебето с шнолката на лимбата му.  Laughing

Синът ми ще си е намерил някаква разлигавена девойка, на която само ще реди комплименти и ще я обгрижва вяло. Мисля, че ще е артистичен дух и той се вижда лекар, ама аз не съм на таз вълна. Творческа професия ще е някаква, ама доходна /така му предсказа астроложка/. Ще си бъде артистично-аристократично-безотговорен и ще сменя жените една след друга, като си вярва как напълно им е отдаден емоционално и физически, което ще е далеч от истината. Накрая ще се влюби глупаво в бледната гореспомената девойка и ще се носят по течението на безгрижната си любов. Децата им не искам да ги мисля.

Сватовете едва ли е възможно да са по-претенциозни от мен. Дъщеря ми ще им дойде в повече на нейните, свекървата ще я недолюбва, ама ще си трае, защото синчето не дава дума да се издума за русокоска, а сватя ще се подсмихва на младите под мустак, докато жена му съска.
Тъщата на Крисо ще е отнесена актриса, за която живота е пиеса и ще смята зетя за сполучлив персонаж - достатъчно богат, достатъчно артистичен и приятно отнесено-безотговорен, а тъста ще хойка по девойки и няма да се занимава особено с малдите.

Аз не се виждам никъде в картинката. Не пасвам просто.  Embarassed

# 9
  • Мнения: 101
dara, имаш страхотно чувство за хумор -  разби ме! Joy  Схванала си чудесно характера на темата. Поздравления!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Благодаря!  Simple Smile Темата наистина е хубава. Отдавна не се бях отпускала така.  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 39 745
Знам ли я к'ва ша бъде Дияна - устата, буйна, бърборана, любопитна и т.н.
Всички ме бъзикат, че при такива родители... но пък във всяко семейство има по една изненада Simple Smile Аз например при майка икономист, станах инженер.
Предполагам, че дребното до 30, ще има семейство. Ама общо взето ще е дива кат майка си.

# 12
  • Мнения: 1 533
Голямата ми Марта е крива, чепата, разхвърляна до безобразие, не е глупава но много я мързи...Калоян е добродушко, услужлив, учтив и ученолюбив(засега)...И на 30 ги виждам - цитирам сестра ми: "Много ги обичам и двамата, но искрено се надявам на Калоян да не му се падне някоя като Марта" Grinning

А за малкото ми изтърсаче...просто се надявам да съм жива, когато стане на 30.

# 13
  • Мнения: 583
представям си я пораснала, млада и красива жена! Hug обаче се чудя аз как ще изглеждам и каква ли ще съм тогава-ще бъда малко над 60 г. досадно и сбръчкано бабе? hahaha hahaha

само да сме живи и здрави! Praynig

# 14
  • Мнения: 5 877
Начинаеща оперна певица с вкус към сантименталното либрето. Усъвършенствала е женските хитрости и върти двама-трима ухажори да й носят носни кърпички, цветя и бонбони. Аз се хваля с чедото на комшийките, а те скрито ме съжаляват, задето още не съм я омъжила. Много често ни поучава двамата с баща й, а ние кимаме и се съгласяваме. Последното й гадже е един темерутест мълчалив тип, та тя казва и неговите реплики. “Миличък, кажи ми “Колко ти е хубава косата днес”?” Той повтаря механично. “Миличък, кажи “Тази рокля ти стои като излята”?” Той повтаря. После тя го разкарва и си намира друг, който казва репликите по-изразително. Неговата майка обаче хич не ми е по сърце (любителка на гоблени с доста свадлива интонация) и аз само сумтя и си викам "не можа ли да се хванеш със Сами, я какво свястно момче, пък и майка му каква е симпатична, ами сега с тази джофра ще трябва да си приказвам".
После дъщеря ми заминава да доучва оперното пеене в Япония и там се залюбва с някакъв по-нисък от нея. Аз пак сумтя, но пък момчето е много любезно и като идва на гости, ме светва разни неща за икебаната и сушито. Примирено си правя дзен-градинка в сандъчетата на балкона. Така. Поне няма да се полива.

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 14:32 от Anda

Общи условия

Активация на акаунт