MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 10

  • 63 598
  • 752
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 226
Ами и на мен ми изглежда странно, ама това казаха, а и в следващите месеци така или иначе няма да сме в България, поне ще опитаме пък да видим. Когато има някакъв резултат ще пиша. Иначе весели празници на всички ви и дано има положителни резултати. Simple Smile

# 451
  • Мнения: 214
Здравейте момичета,
Днес неуспешно приключи първият ни инвитро опит с ЧХГ <0.100   mU/ml. С мъжки фактор сме и 1% морфология по Крюгер. При SDI теста също имаше леко завишение. Две неуспешни спонтанни бременности, като последната беше преди 2 години. Искам да попитам тези от вас,които са успели с инвитро, на кой ден ви трансферираха ембрионите-3 или 5? Свеж ли беше трансфера или ЗЕТ? Предстои следващия опит да ни е по Фонда и искам да максимално да събера информация, защото при този опит ме питаха дали да ги чакаме до 5-ти ден или да замразяваме на 3ти и аз естествено не знаех какво да правим и се доверих на ембриолозите. Май ембриончето не е оцеляло след размразяването...

Всяко мнение ще ми е от полза  bouquet

# 452
  • Мнения: 6 284
Може да опитате със  МАКС. Чрез него се изчистват сперматозоидите с  ДНК-фрагментации

# 453
  • Мнения: 4 097
Del Mar, ние ползвахме ИКСИ/ИМСИ  и трансферът беше свеж на 3-ти ден.

# 454
  • Мнения: X
Дел Мар, ние сме с доста тежък мъжки фактор - олигоастенотератозооспермия, морфологията ни варираше от 0% до 2%. Имам два трансфера с ИКСИ оплождане, и двата са замразени, и при двата ембриончетата бяха 3-дневни. И двата завършиха с бременност, първата в 8 г.с. приключи с мисед аборт, втората върви успешно към момента и се моля така да е до края.
Успех ти желая от тук нататък  Hug

# 455
  • Мнения: 214
Благодаря за отговорите. Успех ви желая от сърце  bouquet

# 456
  • Мнения: 264
Ще ми помогнете ли малко. До сега сме пускали 4 пъти СГ преглед операция от варикоцеле 3-та степен. Преди месец тхс пролактин тестостерон инхибин ф4 и 2 пъти микробиология на ММ. Какви изследвания още да пусна? Какви са генетичните изследвания? Имунологични също ме интересуват. Въобще какво сте пускали с вашите ММ.? Моля найстина за буквално наименованията на изследванията 

# 457
  • Мнения: 6 284
Ако са открити аглутинати в СГ може да му пуснете едни антиспермални тела. При вас най -вероятно варикоцелето си е основният виновник. Имай предвид че пълното възстановяване след операцията е в продължение на 6м като през това време е препоръчително да пие добавки за да се подпомогне процеса. Но в някой случаи възстановяването може да отнеме и 1г, а дори и 1.5г.
    За генетични изследвания, предполагам че щом док не ви е препоръчал, значи няма данни за такъв проблем.
    Съпругът ти нямаше ли дете от предишен брак, или се бъркам  newsm78

# 458
  • Мнения: 1 592
Ще ми помогнете ли малко. До сега сме пускали 4 пъти СГ преглед операция от варикоцеле 3-та степен. Преди месец тхс пролактин тестостерон инхибин ф4 и 2 пъти микробиология на ММ. Какви изследвания още да пусна? Какви са генетичните изследвания? Имунологични също ме интересуват. Въобще какво сте пускали с вашите ММ.? Моля найстина за буквално наименованията на изследванията  

Чара,

Достатъчно сте пуснали - ние толкова много неща - не.
Единственото, което пуснахме е SDI  тест и кариотип ( и СГ 2 броя).
Тестостерона и да е нисък , аз не искам да го тъпча с хормони.
Варикоцеле няма.
Микробиология не ни искаха.

# 459
  • Мнения: 1 592
Чара,

Да, правихме- неуспешен. 3 ембиончета се получиха и не се захванаха.
После се консултирах в друга клиника и направихме хистероскопия и други неща, понеже се оказа, че имам много сраствания в матката. Така че и да са имали потенциал ембритата, нямало е как да се захванат.

SDI правихме също след опита  и показа завишени фрагментации на ДНК на плувците. Но то това само значи, че ще трябва още по-голям късмет. Мен ме интересуваше, дали имамае основание за донор.
Засега уж нямаме такова.
По принцип сме с 2% морфология, 20% фрагментации на ДНК - това е важното да се знае.
Ако ДНК фрагментациите са примерно 30-40% или нагоре ( при норма 35%), тогава се препоръчва донорски материал.
Аз не исках да си правиме инвитро с фрагментации примерно 40% - за мен това вече няма смисъл. Има смисъл да се пробва с една стимулация и ако не стане , за втората да прбваме с днорски материал.

Така че от мен съвет- пуснете си SDI test.

# 460
  • Мнения: 4 696
Здравейте момичета,
Днес неуспешно приключи първият ни инвитро опит с ЧХГ <0.100   mU/ml. С мъжки фактор сме и 1% морфология по Крюгер. При SDI теста също имаше леко завишение. Две неуспешни спонтанни бременности, като последната беше преди 2 години. Искам да попитам тези от вас,които са успели с инвитро, на кой ден ви трансферираха ембрионите-3 или 5? Свеж ли беше трансфера или ЗЕТ? Предстои следващия опит да ни е по Фонда и искам да максимално да събера информация, защото при този опит ме питаха дали да ги чакаме до 5-ти ден или да замразяваме на 3ти и аз естествено не знаех какво да правим и се доверих на ембриолозите. Май ембриончето не е оцеляло след размразяването...

Всяко мнение ще ми е от полза  bouquet
И ние бяхме с 1% нормална морфология, като имахме отклонение и в другите показатели. За мое учудване се оплодига всички 14 яйцекетки и 8 от тях стигнаха до 5 -ти ден.

# 461
  • Мнения: 242
Привет на всички! Моя мъж ще започва прием на трибестан, но в момента се чудим на коя фирма да закупим продукта? На Софарма или NOW? Искаме бебче, но трябва да минем по трудния път с хранителни добавки и дано успеем с тях, без оперативни намеси... Има ли семейства вече минали по този път и използвали продукта?  На коя фирма сте използвали?

# 462
  • Мнения: 161
Здравейте, виждам колко силни и борбени жени има в тази тема. След неуспешните опити за дете, се оказа, че трябва да се изследваме  с мъжа ми и ни предстои да се направи спермограма. Много се притеснявам, че ще се окаже, че имаме проблем. Не мога да си представя какво преживявате и през какво сте минали. Как се справяте сами и с вашите мъже?

# 463
  • Мнения: 1 592
Привет на всички! Моя мъж ще започва прием на трибестан, но в момента се чудим на коя фирма да закупим продукта? На Софарма или NOW? Искаме бебче, но трябва да минем по трудния път с хранителни добавки и дано успеем с тях, без оперативни намеси... Има ли семейства вече минали по този път и използвали продукта?  На коя фирма сте използвали?

Казали са ви , че сте за операцивя ли ? Ако има варикоцеле , трябва да се оперира.

# 464
  • Мнения: 17
Здравейте, виждам колко силни и борбени жени има в тази тема. След неуспешните опити за дете, се оказа, че трябва да се изследваме  с мъжа ми и ни предстои да се направи спермограма. Много се притеснявам, че ще се окаже, че имаме проблем. Не мога да си представя какво преживявате и през какво сте минали. Как се справяте сами и с вашите мъже?

Раличка, тъй като сестра ми е ок, при нея всичко е ок, но приятелят и е с лоша спермограма днес както споменах бях при доктор Явор Малинов и го попитах относно нейния случай дали има как да се повиши качеството на сперматозоидите  без да приема лекарства (тъй като са му изписали такива ) и той каза само едно изречение : Нека яде цвекло, моркови, ядки и никакво пилешко!! Пилетата ги инжектират със женски хормони за да растат бързо и веднага да го спира ако го яде. Надявам се да ти помогне, стискам палци  Hug

Общи условия

Активация на акаунт