Калцирана плацента?

  • 921
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Някой може ли да ми обясни какво то4ко zна4и това, в4ера доктора микаzа 4е имам съвсем леко калциране и 6те трябва да го следи да не стане пове4е.Питах го от какво се появява и той ми отговори много уклон4иво , 4е се появявало при пу6а4ки, както и при непу6а4ки, веднага zабраних да се пу6и край мен, но все пак ми е притеснено.Според мен е странно, тъй като мъжът ми не пу6и толкова много( по 2до 3 цигари) и не съм си мислела 4е може да ми навреди. Cry

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 10:56 от bebence

# 1
  • Мнения: 2 047
виж тук се говореше за това
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=40203.0

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Плацентата обикновено се калцира към края на бремеността. Изчисляват калцирането и в няколко степени. Аз в края на бремеността бях с калцирана плацента 1-ва степен и ми казаха, че не е опасно за детето. Не се претеснявай!!!  Hug

# 3
  • Мнения: 222
благодаря ви моми4ета, успокоихте ме малко  bouquet

# 4
По принцип ,калцификатите на плацентата пречат за доброто преминаване на кислород към плода.Там, където плацентата е калцирана , тя фактически е увредена.Наистина е често явление при пушачките.Но в крайна сметка е достатъчно голяма, за да осигури доброто състояние на бебето.Със сигурност, ако има нещо притеснително, лекарят го вижда и могат да се вземат мерки ... така че, без паника и лека бременност.

Общи условия

Активация на акаунт