За размера на издръжката

  • 1 849
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 479
Зададох този въпрос и в темата на Пела за въпроси към адвокати,но тъй като не е писала скоро (за което напълно я разбирам),искам да попитам и вас - Каква издръжка е разумно да поискам за двете деца - и двете под 2години,така,че да ми я даде мъжа ми и да приключваме по взаимно съгласие.Знам,че максимума за дете по закон е 80лв.,но ми казаха,че максимума и за двете деца ако се стигне до съдене едва ли ще ми присъдят.Искам да му направя предложение,което хем да не ни ощетява особено,хем да му се стори приемливо...

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Зависи от доходите на мъжа ти този въпрос, от това дали ще се споразумеете, от това колко той е съгласен да даде, от това къде се развеждате и какъв е съдията...

т.е. ужасно много неща. Мога да те посъветвам да искаш възможно най-много. Тези 80 лв. не са таван и в София съдиите присъждат и повече като сума. Ако ще се развеждате по взаимно съгласие говори с него - все пак той има представа колко струват две бебета. За мен издръжката за двете трябва да е поне 200 лв. Мога само да ти кажа, че с бившия сме се споразумяли той да дава за Дариа два пъти повече.

Също един съвет - не се връзвай на "ние да запишем по-малка сума, а аз ще давам повече като мога" - момента с моженето никога няма да дойде, а ти с тези пари ще си гледаш децата, с времето е по-вероятно той да плаща с по-малка охота пари за децата си, а не с по-голяма.

Успех

# 2
  • Мнения: 2 655
Извини ме, МАЛВИНА има сериозна жълтеница и се кърмим нон стоп.
Иска колкото можеш повече.
Не е важен само дохода, а и имотното му състояние, участие във фирми, други доходи и т.н.
Не приема да се запише по малко. После ще имаш основания да я увеличиш едва след 2 години /това е дълго време/.

Пиши ми повече инфо за казуса за да те посъветвам за сума.
Искай повече като на пазара, за да може да смъкнеш малко и да се спроразумееете, ако това целиш.
Аз лично съм имала случай, в които не се постига споразумение, а съдията присъжда по големи издръжки след това.
КЪСМЕТ!

# 3
  • Мнения: 2 479
Благодаря ви!Пела,ще ти пиша подробностите на лично съобщение,защото не съм сигурна тук кой ме чете.

# 4
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Имате ли представа за дете на 7г.6м колко мога да искам... в момента получавам 50лв от 3 мес, преди това 30лв...нямам представа какво работи и колко пари взима.. реално за нищо не ми стигат  тези 50 лв Sad..

# 5
  • Мнения: 714
Зададох този въпрос и в темата на Пела за въпроси към адвокати,но тъй като не е писала скоро (за което напълно я разбирам),искам да попитам и вас - Каква издръжка е разумно да поискам за двете деца - и двете под 2години,така,че да ми я даде мъжа ми и да приключваме по взаимно съгласие.Знам,че максимума за дете по закон е 80лв.,но ми казаха,че максимума и за двете деца ако се стигне до съдене едва ли ще ми присъдят.Искам да му направя предложение,което хем да не ни ощетява особено,хем да му се стори приемливо...
[/quote


Ще ти кажа аз какво поисках. Съвет от мойта адвокатка.
Първо получавах 35 лева  #Cussing out
Адвокатката ми заведе ново дело за издръжката и писа максимума - 80 лева. Каза - да поискаме 80, че да ни дадат 65. Така и стана.
Детето ми беше в предучилищна.
Аз и за 65-те лева нямам думи, ама айде ... А то нищо не пречи на един отговорен баща да дава много повече ... какво като не сте заедно, детето е и негово, ама то си е до лична отговорност.....

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, моят съвет също е да поискаш повече. В началото с бащата на дребната се разбрахме за една сума.....но след време ми я намали! Понеже не сме се съдили за издръжка, караме на честна дума. Но виждам, че има тенденция с времето парите да се намаляват!

# 7
  • Мнения: X
Абе айде да не се лъжем. Ще даде колкото иска. Нема 6-5. Не е пречка, ако желае да си издържа детето, да си го издържа - със сума от 200-300 лева ще стане тази работа. А иначе законовите са 80 и то като абсолютен максимум, ако ти го съдиш. По взаимно съгласие може да се напиша всякаква сума.
Но фактите са други. И според мен следните: всеки т.нар. баща дава КОЛКОТО СИ ПОЖЕЛАЕ. Вари го печи го - ако не иска нищо няма да даде, естествено после ще го съдиш и ще си вземеш парите, които са по документи, но на документи също не можеш да напишеш каквото ти искаш - пак ще стане каквото той иска. А по закон - дали са 40 или 80 лева - някой тука ще ми каже ли, че има някакво значение. Разликата ще покрие таксата за интернета и едно ходене в Макдоналдс, нали? Е, според някой бащи и това не ни се полага.

# 8
  • Мнения: 1 559
Е,...Каси ти пак 200-300 лв #Crazy.Колко е средната заплата в БГ???...няма всичките си пари да даде естествено(не че защитавам мажете).Всичко зависи от доходите и от сазнанието на таткото.В смисал дали помага странично освен тези пари,дали купува дрешки..или разни неща за училище било.Дали ваобще се грижи за него,дали го вижда редовно.Иначе как мислиш,ако няма желание да види детето,че ще дава и пари ли??? newsm78

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Да се намеся и аз-не,че ми е работа и много разбирам,ама то гледането на дете не приключва с издръжка от 80лв. трябва да си плащат и за отговорността от която бягат или незнам как да го нарека.Не искам да бъда крайна ама с две малки деца и 200няма да и стигнат.Извинявам  се ако съм била крайна,но това ми е мнението!

# 10
  • Мнения: 2 479
Прави сте всички...аз реших да му предложа сам да каже колко иска и смята да дава...ама отговор не получих.Сега излезе в един момент,че той не искал развод човека.И ако съм искала,да съм си подадяла молбата и да го съдя.И щял да дели децата - те били и двете малки и имали нужда от специфични грижи,които за 2 деца само единия родител не можел да осигури Joy Joy...Смешно,но ми се стъжнява като знам какво ме чака ако не размисли...

# 11
  • Мнения: 6 315
М, аз какво да кажа като моят ми заяви, че не искал да плаща издръжка, защото купувал разни неща за детето докато било при него?! Направо нямам думи вече, не възмутена ами не знам какво съм. Не ми е за парите - въпросът е принципен за мен! Карай, ще се оправя някак.

# 12
  • Мнения: 2 479
М, аз какво да кажа като моят ми заяви, че не искал да плаща издръжка, защото купувал разни неща за детето докато било при него?! Направо нямам думи вече, не възмутена ами не знам какво съм. Не ми е за парите - въпросът е принципен за мен! Карай, ще се оправя някак.
В общи линии и ние сме така - като се изнасях заяви,че за пари да не съм мислела да го изнудвам - да съм правела списък с необходимото за децата и той  щял да прецени  кое да купи...

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Margarita, Liberta, аман от мъже.

Когато моя мил бивш ми подхвърли репликата, че не е "длъжен" да дава пари за детето си веднага го пресякох с думите - "Ако не даваш пари - няма и да я виждаш. Ще й намеря нов баща за отрицателно време, а теб дори няма да си те спомня след време." - Може да звучи грубо и при всички случаи Дариа има един баща, но... Комуто ползите, нему и разноските. Вижда ми се идотско майката да се трепе като луда, за да гледа детето/децата, а бащата да се явява само през почивните дни и да ги глези.

# 14
  • Мнения: X
Ами Иса, то за съжаление така става, мила. Дори и при мен, където бащата е виждал сина си общо 3 пъти и половина  Wink, 100% ще дойде денят, в който ще се сети, че има син. Рано или късно. И тогава - той ще бере плодовете от моя труд. Неприятно, но факт.
Маргарита, ако сте имали брак не може да си прави каквото иска, длъжен е да дава пари. Малко или много, ще дава. В брой, не в предмети.

Общи условия

Активация на акаунт