Съвети за пътуване до Гърция?

  • 2 485
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Привет! Налага ми се след по-малко от 2 седмици да пътуваме до Солун - изникна непредвидено.
Ще съм ви много благодарна, ако ме осветлите по купищата въпроси, които ми връхлетяха в главата. На първо място ще си вадим с мъжа паспорти по спешност. На някой налагало ли му се е скоро, че да ме светне има ли големи опашки в паспортното на Мария Луиза (питам с цел да си разграфя деня и колко време ще ми отнеме, нужно ли е само за това да си пусна 1 ден отпуск, че да го свърша?)
Деца нямаме (все още за съжаление), но какви проблеми мога да срещна на границата - нашата и Гръцката? Може ли да има проблем от това, че паспортът ми ще е издаден няколко дни преди заминаването? Има ли го още изискването да се показва минимална налична сума пари и колко? Последно до Гърция пътувах точно преди Олимпиадата и тогава даже и не ме погледнаха на границата, но тогава бях с покана и с кола. Сега има шанс да съм с бус или организиран рейс, а тях май ги бавят повече.
Изобщо ще съм благодарна на всякакви идеди по темата... Също така и успокоение, че не съм единствената патка, на която й се налага да даде 150лв за спешен паспорт + Бог знае какви още такси и глоби, защото все е отлагала във времето да си поднови изтеклия!  #2gunfire   ooooh!

# 1
  • Мнения: 510
1.На "Мария-Луиза" не се чака дълго
2.Няма да е проблем скорошното вадене на паспорт
3.На границата можеш да очаквош единствено неудобство-мрънкащи гръцки служители
4. Пътувала съм само и единствено с кола,но не зная да има различно третиране на граждани в други МПС
5.Не сме доказвали наличието на платежни средства, а само хотелски резервации Wink

6.Опитайте се да избегнете,часовете,когато се сменят служителите на границата,друг да каже в колко часа  се случва това,защото не помня...
Не се коркай,ВЕСЕЛО ПЪТУВАНЕ  bouquet

# 2
  • Мнения: 110
ние ходиме често на почивка до гърция .Някои път минаваме като на шега границата за половин час. Друг път беше съвпаднало с някакъв техен празник и чакахме 8 часа в жегата.Друг път пък попаднахме на техен митничар които искаше резервациите ни на хотела.Ние нямахме такива защото ходиме на частни квартири.Пак ни пуснаха ама се разправяхме-защо толкова често ходиме. Пътувала съм и с реис .Тогава нямах проблеми .Абе като цяло няма проблеми,стига да не се е случило нещо извънредно.Приятно изкарване

# 3
  • Мнения: 276
От училището на приятелка на дъщеря ми организират лагер в Гърция.Големи кандарми са и знам че ще бъде много щастлива ако отиде.НО аз все още не съм говорила с госпожата която ще ходи с тях за да разбера подробности.Само знам че за 10дни пълен пансион струва260лв.Притеснявам се че времето си тече а аз не мога да открия госпожата и само гадаем!Не знам нито в кой град нито каде ще спят децата! Пък да не говорим че е много скъпо и не знам какви пари да и дам на ръка!
Моля дайте ми съвет ако вашите деца са излизали зад граница...аз се колебая...

# 4
  • Мнения: 83
Често пътуваме до Гърция. Зависи на какава смяна ще попаднеш и в какво настроение ще ги свариш византийците. Трябва повече търпение и спокойствие.

# 5
  • Мнения: 110
ndin4eva ,пиши за града и за мястото и ще ти кажа ако мога нещо .На колко години е дъщеря ти? Има някои много хубави и спокоини места . Ако всичко е осигурено ,това е една добра цена .А пътя влиза ли в това ? На ръка почти няма да и трябват пари. Само за фоно карта. цените са както тука самоче в евро (ам това е горе-долу) Предполагам ,че няма да са в град .Там има места (хотели )които са на плажната ивица и са далече от населени места .Ако е такова ,няма къде да харчи пари . Хотела -плажа и това е .Ако ги заведат до града -сувенири ,не се сещам какво друго може да купи? Пиши някакви подробности .

Общи условия

Активация на акаунт