Поддръжка на дълга коса?

  • 4 098
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 315
Здравейте.
Моята коса е почти до кръста, кестенява, права и мека.
Най лошото е, че ще стане вече година от както я къносах черна и о ужас сега не мога да сваля къната и да си направя пак руси кичури. На места е черна, на места червенее и кичури се опитах да направя и сега отгоре кичурите са хванали русо, а надолу се изветли до червено  ooooh!
Казаха ми да пробвам маски с кисело мляко за сваляне на къната или шампоан с алое. Така и ще направя, но да попитам междувременно.
Дамите с дълги коси като моята какви грижи и полагат.
От към омазняване нямам оплакване мия си я два пъти в седмицата. Крайчетата са ми по сухи и смятам да им слагам пак бадемово масло както правех предивреме. Но какво може още да ползвам за блясък, плътност, обем и ме дразни много като се раздели на снопчета. Иска ми се като я среша и така да остане  Wink
 newsm78

# 1
  • Мнения: 4 665
Със съветите ще се огранича до това, че съм чувала за по-бързо сваляне на къна косата да се мие с минерална вода

А иначе внимавай да не прекаляваш със сешоара, че той доста изсушава косата,а при теб това ще си енаправо престъпление Grinning

# 2
  • Мнения: 5 622

 Аз си слагам кристали на краищата. И моята се разделя на снопчета като постои известно време, но на мен пък така повече ми харесва, от колкото прясно сресана, защото моята е изрусена и сресването я прави на паяжина  Stop

Съвет за махането на къната не мога да дам, защото никога не съм си слагала къна и съответно не знам как се маха  Thinking

# 3
  • Мнения: 1 934

 Аз си слагам кристали на краищата. И моята се разделя на снопчета като постои известно време, но на мен пък така повече ми харесва, от колкото прясно сресана, защото моята е изрусена и сресването я прави на паяжина  Stop

И аз това използвам.

# 4
  • Мнения: 2 910
Не полагам особени грижи за косата. Подстригвам я веднъж на 2м. , мия я два пъти седмично, използвам маска за коса и течни кристали. Не я суша със сешоар.
Съвет за махането на къната и аз не мога да ти дам.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 315
Да и аз съм си купила кристали на Биофарма, но още не съм слагала, но тях ще почна вече. А иначе и аз много мразя да използвам сушоар, но зимата се налага ooooh! Но имам ли възможност да я оставя да изсъхне не я пропускам така, че може да се каже, че нямам проблеми със сушенето. Wink
За минералната вода сега се сещам, че в един салон ми казаха, но така и не съм опитала, че ми е много сложно, но трябва да опитам, че ме хваща бяс като си видя шарената коса ooooh!

# 6
  • Мнения: 27 524

 Аз си слагам кристали на краищата. И моята се разделя на снопчета като постои известно време, но на мен пък така повече ми харесва, от колкото прясно сресана, защото моята е изрусена и сресването я прави на паяжина  Stop


На какво казваш паяжина? Как изглежда? Аз мразя да ми се разделя на снопчета  Crossing Arms

Кристали също ползвам и съм много доволна  Peace

# 7
  • Мнения: 255
Моята също е дълга и на мен ми се иска да използвам нещо за обем но незнам какво.Радвай се ,че не ти се омазнява бързо косата че моята на втория ден изглежда сплескана.Ужас.

# 8
  • Мнения: 6
Моята коса не е къносвана, а беше боядисана.Боята ми се свали с оцет (изполивах я след като я измивах).Уж го правех за мекота, пък то освен това ми свали и боята.Та незнам дали на теб ще ти подейства.Но ако искаш може да пробваш Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
Мия я през ден, боядисвам веднъж месечно, фризьор - само когато реша да променя нещо. Преди редовно си правех и маски, втривах масла, ампули, но сега нямам време, а и желание, да се занимавам  Tired

# 10
  • Мнения: 953
мойта е дълга,много къдрава,и гъста.след като я измия и среша е супер,но на другия ден край.оплита се и полудявам.в края е много суха а нагоре се омазнява бързо.кажете какво да я правя.не я боядисвам за да не я изсушавам допълнително.а пък искам.какви са тези кристали,за какво и как се ползват

# 11
  • Мнения: 952
Аз мойта навремето я къносвах и да ти кажа махане няма освен измиването от само себе си Rolling Eyes Но мене не ме бъркаше това защото аз не съм искала да пада бързо, даже след къносването се направих червена и стана супер Laughingкосата ми беше на пръв поглед тъмна а на слънцето беше с червен отенък цвят боровинка или нещо такова. Но тази къна и русо... newsm78 ще трябва да почакаш наистина .А иначе краищата ги подържам с балсами както и цялата коса но когато изтънеят много ги режа, че мразя цъфтяща коса

# 12
  • Мнения: 218
Защо не пробваш да обезцветиш косата си на фризьор? След което ще я боядисат в един нюанс    и ще изрусят кичурите. Не става ли? А за възстановяване на косата, за изтощена и цъфтяща коса и за повече блясък мога да ти препоръчам серума на Yunsey - "Vignorance". Страхотен е! Ако прибягваш често до сешоар не е зле да използваш кристали и препарат за изправяне на косата. Предпазват косъма от изсушаване като образуват защитна обвивка около него. При високата температура косъма се изпича без да се уврежда, а препаратите се изпаряват във въздуха.

# 13
  • Мнения: 2 936
Ако прибягваш често до сешоар не е зле да използваш кристали и препарат за изправяне на косата. Предпазват косъма от изсушаване като образуват защитна обвивка около него. При високата температура косъма се изпича без да се уврежда, а препаратите се изпаряват във въздуха.
newsm10

# 14
  • Мнения: 217
Moята коса също е до кръста.Аз един път седми4но задължително я плескам с зехтин,но хубав,студено пресован.После маските винаги ги втривам в сауната,там се поемат най дълбоко.Боядисвам я откакто се помня и нямам проблеми досега.И край4етата трябва редовно да се подрязват.Аз ги режа през месец по няколко мм. Peace

Общи условия

Активация на акаунт