Do vsi4ki mami v USA - vapros za vaksinite za bebeta

  • 603
  • 3
  •   1
Отговори
 
Цитат на: Savito
Здравейте,
Имам бебе на 1 месец - момченце - Сава. нашия татко заминава да работи за USA в началото на май. Аз смятам да заминем възможно най-бързо с малкия при него. Още обаче не съм решила кога да бъде заминаването.
Моля да ми дадете съвет по повод ваксините. нямам представа какви ваксини и кога се поставят в USA. Дали схемата е същата - най-вероятно не. В родилния дом ни поставиха две - за хепатит и туберколоза. Другата седмица ще ни бият още една ваксина - hepatit B.
Разговарях с една педиатърка и тя ме посъветва да си купим PENTAKSIN, може би знаете, това е комбинирана ваксина която се бие 3-ти, 4-ти и 5-ти месец. Ако я използваме отпадат някои от другите ваксини. Въпросът ми е, ако заминем сравнително скоро - например след 3-4 месеца, дали да купувам тази ваксина или да караме по нормалния график. Искам да взема правилното решение и затова ми е нужен вашия съвет, за да нямаме проблеми със Сави.

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 14:33 от Diviana

# 1
  • Мнения: 3 367

здр,
това е имуниз,календар тук
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule-color-print.pdf

тук туберкул.не се прави изобщо; преди да тръгнете изискаи документ какво му е правено 1е да не се 1удят тук..не мисля 1е д-р тук би сложил ваксина донесена от някъде другаде,аз не бих се занимавала..тук специално грижата за децата е много строго регулирана и аз ли1но карам по техните правила..
лек път
Анна

# 2
  • Мнения: 7 091
Цитат на: Savito
Здравейте,
Имам бебе на 1 месец - момченце - Сава. нашия татко заминава да работи за USA в началото на май. Аз смятам да заминем възможно най-бързо с малкия при него. Още обаче не съм решила кога да бъде заминаването.
Моля да ми дадете съвет по повод ваксините. нямам представа какви ваксини и кога се поставят в USA. Дали схемата е същата - най-вероятно не. В родилния дом ни поставиха две - за хепатит и туберколоза. Другата седмица ще ни бият още една ваксина - hepatit B.
Разговарях с една педиатърка и тя ме посъветва да си купим PENTAKSIN, може би знаете, това е комбинирана ваксина която се бие 3-ти, 4-ти и 5-ти месец. Ако я използваме отпадат някои от другите ваксини. Въпросът ми е, ако заминем сравнително скоро - например след 3-4 месеца, дали да купувам тази ваксина или да караме по нормалния график. Искам да взема правилното решение и затова ми е нужен вашия съвет, за да нямаме проблеми със Сави.

Моля, пиши на кирилица!

Моят съвет е да си сложите ваксините в БГ както си вървят по график преди да дойдете тук, да си вземете имунизационния картон ( и преди съм писала, че може да ви издадат международен такъв) и като пристигнете в САЩ и отидете при педиатъра той ще ви даде схемата на техните ваксини. Които сте пропуснали в БГ -ще ви ги сложат тук, които са в повече- не пречи.
Според мен е излишно да купуваш и товариш организма на детето с петвалентна ваксина( ако не греша такава беше Пентаксин-а, поправете ме ако бъркам), особено на тази възраст. Защо всъщност искаш да я сложите?
Тук ще ви сложат каквото ви липсва. Има разлика в имунизационните картони, мисля че само менингитните слагаха ( в повече), а туберкулозни не слагат.
Друго нещо, което не разбрах е дали си мислиш тук да ви я сложат тази ваксина която мислиш да купуваш, защото това никой няма да го направи. ПОмисли си обаче какво натоварване за организма на детето ще бъде да му ги сложиш всичките наведнъж. Карайте си полека.

# 3
Мили мами,
Много ви благодаря за саветите и за имунизационния календар!
Смятам да продалжим по графика, който е в България. А за пентакси-а ми казаха, че е ваксина, която се използва и в USA, но явно не е така.
Благодаря още веднъж и до нови срещи във форумите! Wink



Общи условия

Активация на акаунт